poster

Dům smrti

 • Velká Británie

  The House That Dripped Blood

 • Kanada

  The House That Dripped Blood

 • USA

  The House That Dripped Blood

Horor / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 1970, 102 min

 • Tom_Lachtan
  ****

  A hele, ono je to docela fajn! Což je též zásluhou faktu, že se jedná o povídkový film, kde je každý docela odlišný, někdy parafrázující (Příběh o spisovateli, který v domě šílí), někdy vážně míněné (tam zas excelují lícní kosti, co zničily Alderaan) a pak zas sršící nadsázkou (Herec mnoha upírských rolí). A v té povídce, co jsem nezmínil zase exceluje Hrabě Dooku/Saruman/MužSeZlatouZbraní/WickedMan/Drakula, sir Lee, takže taky moc fajn. A jelikož jsou povídky relativně krátké, tak i přes nepříliš nadaného scénáristu a občas prkenné dialogy má tenhle Dům, z něhož čiší krev co nabídnout.(28.2.2017)

 • peter12
  *****

  Poviedkové filmy ja moc nemusím a vobec ich nevyhladávam ale keď si už raz za čas nejaký pozriem,dúfam že,bude dobrý a tento ulohu splnil.Každý jeden pribeh,má niečo spoločne a to dom v ktorom sa odohrávaju pribehy a tie osoby sa do neho nastahovali.Prvi pribeh je o spisovatelovi,hororových knižiek,ktorý ma miernu krízu a teraz sa mu začne zjavovat postava z jeho knihy.A rozmýšlate či zošalel,alebo to robi ten dom,lebo ho nik iný nevidi.Vždy ked sa zjavila tá postava,tak vždy tam hrala taka mrazivo dotieratelna hudba,tak táto prvá čast,mala dost silnu atmosferu a pribeh bol spracovaný kvalitne.Druhý pribeh je o maklerovi na dochodkovi bez rodiny ktorý si kupil ten dom pre relax a pohodlie aj tu hudba urobila svoje náramne sa tu hodila.To mzum voskových figurin bolo strašidelne.Tento pribeh bol slabši,ale vo finále prekvapil drsnostou.Treti pribeh je o otcovi s dcerou a tá dcera má strach z ohna.Tak ten otec si najma učitelku aby doučovala jeho dceru lebo ju nechce dat do školy,lebo má na to svoje dovody.Tento pribeh je zahalený do ruška tajomna a jeho dcera nie je až take neviniatko ako sa sprvoti zdalo.Tak tento pribeh bol velmi dobrý,či po hereckej stránke Ch.Lee ako otec ktorý je prisny na dceru je velmi doveryhodný ale aj ostatní v tomto príbehu boli nadpriemerní.Malo to atmosferu,napatie aj strašidelnost.Posledný pribeh je o hercovi,ktorý toči prevažne horory.Aj keď realitný maklér ho varuje pred kupou toho domu,on si z toho ťažkú hlavu nerobí,ale asi mal.Aj keď mal dočinenia s upírmi,bavil som sa.V tomto príbehu bola silná irónia.Aj keď bol viac zábavnejší ako temný ale zaujal.Ale ako celok má prekvapil v dobrom.Každý s tých príbehov bol kvalitne a dobre spracovaný.Sú tu veľmi silne príbehy,ale žiadny nemá vážne nedostatky,nie sú dokonale ale majú svoje čaro.Zatiaľ najlepší poviedkový film,ktorý som videl,keď nájdem lepši tak hodnotenie prehodnotím.(15.5.2014)

 • Bloody13
  ****

  Občas mrazivý, místy i zábavný povídkový horor z prostředí jednoho podivného domu, v němž se až podezřele často prolévá krev. Co příběh, to trefa do černého, a to nejen kvůli vděčnému obsazení dvojice Cushing - Lee, ale i díky pestrosti jednotlivých segmentů, nadhledu a pěkné amicusovské atmosféře. Osobně mi nejvíc sedly ty dva poslední... Povinnost nejen pro kompletáře.(16.3.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Strašidelný povídkový film přináší především známé herce, mezi nimi ikony horrorového filmu (Lee, Cushing a krásná Pittová). Obsahově se nejedná o nijak převratné dílo, byť psal scénář Robert Bloch (autor Psycha). Čtvrtá povídka o plášti, který z jeho nositele udělá krvelačného upíra, vyšla u nás pod stejným názvem ve sborníku Tichá hrůza. Pěkná kamera, smysl pro detail, úžasný dům pro horror jako stvořený, skvostná bouře (2x) a chvílemi nesnesitelné kvílení smyčců střídané varhany či tikotem hodin smrti. V literatuře nijak originální témata - spisovatel posedlý vlastním dílem, tajemné strašidelné muzeum s voskovými vrahy nebo čarodějnictví kombinované s voodoo - jsou zpracovaná solidně, velký podíl má atmosféra společně s hereckými výkony. V závěru se dočkáme i klasického sklepení, kde dříme zlo... Nedostatek krve je nahrazen optickými hrátkami s kamerou, hudbou, bouří a strachem z neznámého. V té době oblíbená nahota je zredukována na jeden hlubší výstřih Ingrid Pittové. Byť je místy atmosféra pěkně chladná, bát se nejspíš nebudete. Celkové hodnocení 3-4*.(10.2.2014)

 • gumli
  *****

  Štyri príbehy majstra horroru Roberta Blocha.Veľmi dobrá strašidelná zábava,dosť bizárna.Všetky príbehy sú samostatné.Kto má rád tie staré klasické horrory,tak to je určite medzi nimi klenot.Každý príbeh by mohol byť ako jeden celovečerný film.Každý príbeh sa odohráva v jednom starom strašidelnom dome,v nádhernej gotickej atmosfére.Pesledný príbeh je skôr horrorová satira ako horror,ale je tiež dobrý.(31.3.2009)

 • - V poslední povídce "The Cloak" zmiňuje Paul (Jon Pertwee) že má rád klasické horory. Ve výjmenovaných je i Dracula (1931), u kterého upřesní: "Ten s Belou Lugosim, né ten nový". V novější verzi filmu Dracula (1958) hrál hlavní roli právě Christopher Lee, který se objevil v předchozí povídce "Sweet to the sweet". (rasasak)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace