Reklama

Reklama

Dům smrti

  • Velká Británie The House That Dripped Blood (více)

Tento antologický snímek vypráví čtyři thrillerové příběhy, které se odehrály v opuštěném domě opředeném smůlou, a byly vykonstruovány na základě policejního vyšetřování. Po přezkoumání složek místního policisty (John Bennett) vyjde najevo, že všichni majitelé onoho sídla zemřeli strašlivou smrtí. V první epizodě poskytne ženě tajemného spisovatele (Denholm Elliott) objekt jeho posedlosti příležitost, aby svého muže zabila. V té druhé se nešťastný Peter Cushing stane středem pozornosti žárlivého manžela. Ve třetí části se Christopher Lee stane obětí své male dcerky, která si hraje s panenkami voodoo. V posledním díle se hvězda hororových filmů Jon Pertwee snaží ve svých kostýmech dosáhnout autentičnosti. Nějak se mu podaří získat plášť skutečného upíra, což má zvráceně komické následky. (Cinemax)

(více)

Recenze (53)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Občas mrazivý, místy i zábavný povídkový horor z prostředí jednoho podivného domu, v němž se až podezřele často prolévá krev. Co příběh, to trefa do černého, a to nejen kvůli vděčnému obsazení dvojice Cushing - Lee, ale i díky pestrosti jednotlivých segmentů, nadhledu a pěkné amicusovské atmosféře. Osobně mi nejvíc sedly ty dva poslední... Povinnost nejen pro kompletáře. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Vynikajici povidkovy film z dilny Amicusu, ktery me skoro odrovnal. Jednotlive pribehy jsou provazany domem, ve kterem se minimalne z casti odehravaji, ale v zadnem pripade nejde o klasikou "haunted house" zabavu. Namety nejsou, ac z pera Roberta Blocha, prilis originalni, vse ovsem vyvazuje uzasna atmosfera. Ta stoupa pribeh od pribehu, aby vyvrcholila ve tretim segmentu o carodejnictvi. Bohuzel, posledni pribeh o starnouci hvezde horror filmu a jejich problemech s upirim plastem je sice nejvtipnejsi, ale svym odlehcenym tonem dost ostre kontrastuje se tremi predchozimi. A samozrejmne, jako u vetsiny obdobnych filmu - naprosto uzasne herecke obsazeni, Cushing opet drti vsechny ostatni na cele care. Jeden z nejlepsich, ne-li vubec nejlepsi horrorovej povidkovej film. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na starší horory jsem velmi přísný s hodnocením, ale zde musím nadhodnotit, tohle je definitivně jeden z nejlepších povídkových hororů vůbec. Překvapivě všechny povídky bez gore či strachu, ale jde znát, že za tím stojí velmi inteligentní lidi a každá jedna povídka obsahuje tak perfektní závěrečný zvrat, že vám vyschne v krku. Highlight je povídka číslo 3 zkombinovat Witchcraft s Evil child je vynikající nápad. Napětím to sviští celou dobu a občas nechybí i černý humor. Originální, inteligentní, napínavé, zábavné, skvělé. 85% ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Pri pozeraní mnohých starých britských hororov sa cítim ako pri čítaní knihy. Sú plné klasických motívov, ktoré definovali hororový žáner - upíri, voodoo, voskové múzeá... Dnes divákom už bohužial tieto motívy pripadajú skor komické a dávajú prednosť moderným verziám, kde pomalé tempo a hororová atmosféra je nahradená akciou a charizmatický herci naivnými teenagermi. Verte mi však, že tieto staré príbehy v sebe stále skrývajú obrovskú silu, treba si len nájsť správny čas, zahodiť predsudky a poddať sa. Dosť možne že objavíte niečo, čo vám zmení pohľad na hororový žáner, ktorý je v dnešnej dobe tak veľmi skreslený . (8.5/10) ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

A hele, ono je to docela fajn! Což je též zásluhou faktu, že se jedná o povídkový film, kde je každý docela odlišný, někdy parafrázující (Příběh o spisovateli, který v domě šílí), někdy vážně míněné (tam zas excelují lícní kosti, co zničily Alderaan) a pak zas sršící nadsázkou (Herec mnoha upírských rolí). A v té povídce, co jsem nezmínil zase exceluje Hrabě Dooku/Saruman/MužSeZlatouZbraní/WickedMan/Drakula, sir Lee, takže taky moc fajn. A jelikož jsou povídky relativně krátké, tak i přes nepříliš nadaného scénáristu a občas prkenné dialogy má tenhle Dům, z něhož čiší krev co nabídnout. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (1)

  • V poslední povídce "The Cloak" zmiňuje Paul (Jon Pertwee) že má rád klasické horory. Ve výjmenovaných je i Dracula (1931), u kterého upřesní: "Ten s Belou Lugosim, né ten nový". V novější verzi filmu Dracula (1958) hrál hlavní roli právě Christopher Lee, který se objevil v předchozí povídce "Sweet to the sweet". (rasasak)

Reklama

Reklama