Noc hrůzných mrtvol

• angličtina

Hunchback of the Morgue

Horor

Španělsko, 1973, 82 min

"Moderní" parafráze kombinující Zvoníka od Matky boží s Frankensteinem s nemalou lovecraftovskou atmosférou. Hezké ženy, hodně dobrý Paul Naschy, zajímavě se vyvíjející příběh, slušné gore scény. A jedna zajímavá zvláštnost v podobě hořících krys, na tak věrohodné ztvárnění počítám počátkem sedmdesátek ještě digitální triky neměly úroveň. Takže jste-li striktní trávožrouti, tenhle film si dejte na black list.(29.5.2016)

Tento film má v sebe velmi drsnú a krvavú zložku.Tá scénka z potkanmi bola brutálne zaujímavo bizarná. Gore tu bolo a na moje prekvapenie ho tu je naozaj dostatok a bolo parádne efektné a u Gotických hororov to nie je až tak zvykom.Staré chodby podzemného labyrintu,veľa kostier,zrúcanina starého opátstva a do toho kostolná no povedal by som až pohrebná hudba spravili to čo mali atmosferickú dokonalosť.Príbeh je prehnane bizarný a bol inšpirovaný viacerými filmami.(7.11.2014)

• ancientone

Spoľahlivý gotický zápach krýpt, zvetraných chodieb a zahmlených cintorínov, so slušným "gore" v defektnom deji(hlavne ak vezmem v úvahu názov filmu) o šialenom doktorkovi a pridementnelou "romantickou zápletkou" navrch. Dobre stráviteľný horor so vcelku poctivou atmosférou, ktorý by som ale určite nedával do výraznejšieho stredu pozornosti.(31.3.2013)

Hrbatej Paul Naschy jako truchlící Gotho, kterému zemřela jeho milovaná Ilse a šílenej vědec/doktor Tauchner, který Gothovi slíbí, že mu milovanou Ilse oživí, ale potřebuje k tomu dostatek čerstvého masa...Vynikající prostředí staré krypty, nádherně teskná pohřební hudba a parádní gore efekty - super maskérská práce. Nejvíce mě uchvátily dvě z mnoha výborných scén, první, když Gotho zneškodní sekerou dva márniční zřízence a druhá - prchající hořící krysy. A taky to monstrum, krmené nebohými obětmi, bylo dost šílený, hlavně ten jeho řev. Rozhodně jsem se nenudil, občas jsem se i pobavil. Zvlaštností filmu určitě je, že mrtvola v márnici, které Naschy řeže hlavu byla opravdová a hořící krysy byly opravdu živé. (Obitusova přednáška o Paulu Naschym na Festivalu fantazie, Chotěboř, 2010). Výbornej film se zvláštní funerální atmosférou.(23.2.2011)

Výborný horror, při jehož sledování se vám vybaví - Zvoník u Matky Boží, Kráska a zvíře, Psycho, Fantom opery, Frankenstein, Re-Animátor a jako třešnička navrch fiktivní dílo H.P.Lovecrafta Necronomicon. Nešťastná láska hrbáče k umírající krásce připomene z výše jmenovaného nejvíce Zvoníka, pak už se příběh nese ve šlépějích Frankensteina a Re-Animátora. Touha stvořit nový život či oživit mrtvého je prastará. Zde okořeněno o několik prima gore scén - řezání údů, sekání a řezání hlav či vyhřezlá střeva. K tomu navíc kratochvilné dovádění pacientek, které se ve volné chvilce věnují s/m...tedy výprasku řemenem. Tvůrci nandali do filmu kdeco, a tak v labyrintu podzemních chodeb jakoby vypadlých z gotických horrorů nalezneme nejen železnou pannu, ale i kyselinovou lázeň pro věčný odpočinek. Nejrozkošnější ze všeho pak byly hořící krysy divoce skákající a jak na raketový pohon se rychle míhající v podzemní kobce. Co by na to asi řekli ochránci zvířat? Nu, spokojeni by nebyli...(17.2.2012)

• - Nejdiskutovanější je scéna filmu, kdy byl Naschy napaden skutečnými krysami. Musel být naočkován proti možné vzteklině. Na desce také ležela skutečná herečka, Maria Elena Arpon, když po ní hlodavci lezli a vše okolo okusovali. Některé krysy byly před kamerou upáleny zaživa. (hladass)