poster

Noc hrůzných mrtvol

 • Španělsko

  El jorobado de la Morgue

 • angličtina

  Hunchback of the Morgue

Horor

Španělsko, 1973, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peter12
  ****

  Tento film má v sebe velmi drsnú a krvavú zložku.Tá scénka z potkanmi bola brutálne zaujímavo bizarná. Gore tu bolo a na moje prekvapenie ho tu je naozaj dostatok a bolo parádne efektné a u Gotických hororov to nie je až tak zvykom.Staré chodby podzemného labyrintu,veľa kostier,zrúcanina starého opátstva a do toho kostolná no povedal by som až pohrebná hudba spravili to čo mali atmosferickú dokonalosť.Príbeh je prehnane bizarný a bol inšpirovaný viacerými filmami.(7.11.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Výborný horror, při jehož sledování se vám vybaví - Zvoník u Matky Boží, Kráska a zvíře, Psycho, Fantom opery, Frankenstein, Re-Animátor a jako třešnička navrch fiktivní dílo H.P.Lovecrafta Necronomicon. Nešťastná láska hrbáče k umírající krásce připomene z výše jmenovaného nejvíce Zvoníka, pak už se příběh nese ve šlépějích Frankensteina a Re-Animátora. Touha stvořit nový život či oživit mrtvého je prastará. Zde okořeněno o několik prima gore scén - řezání údů, sekání a řezání hlav či vyhřezlá střeva. K tomu navíc kratochvilné dovádění pacientek, které se ve volné chvilce věnují s/m...tedy výprasku řemenem. Tvůrci nandali do filmu kdeco, a tak v labyrintu podzemních chodeb jakoby vypadlých z gotických horrorů nalezneme nejen železnou pannu, ale i kyselinovou lázeň pro věčný odpočinek. Nejrozkošnější ze všeho pak byly hořící krysy divoce skákající a jak na raketový pohon se rychle míhající v podzemní kobce. Co by na to asi řekli ochránci zvířat? Nu, spokojeni by nebyli...(17.2.2012)

 • TheRaven
  ****

  Starý horor, který rozhodně zaujme svou atmosférou a snahou ukázat mrtvolky v co největším detailu a přitom jednoduše. Nechybělo zde nic, co by měl horor z této dob mít. Zlý doktor, jeho pomocník, který je v jádru dobrý, krásná ženská. No jen se podívejte sami, ztráta času si myslím nehrozí, alespoň pro příznivce daného žánru. 70% (zde zatím trochu nadhodnocené, ale to se usadí)(23.7.2008)

 • Karamanlis
  ****

  Pozoruhodný španielsky kúsok, kombinujúci quasimodovský príbeh nešťastne zamilovaného hrbáča s prvkami slasheru, monster hororu či frankensteinovskou tematikou. Paul Naschy zmákol tragickú postavu zdeformovaného Gotha výborne, hororového diváka určite potešia na prvú polovicu 70. rokov dosť krvavé a trikovo dobre zvládnuté scény, v ktorých rozzúrený hrbáč surovým spôsobom porieši svojich protivníkov...(23.4.2011)

 • hladass
  *****

  Skvělý eurohoror s výborným Paulem Naschym v roli nešťastného hrbáče... Příběh je docela jednoduchý... Hrbáč je zamilovaný do nemocné dívky, která zemře a šílený doktor mu slíbí, že ji dokáže oživit, pokud mu bude hrbáč pomáhat při stvoření umělého života a tak mu nezbývá, než doktora zásobovat čerstými mrtvolami... El Jorobado de la Morgue je tragická love story říznutá gotickým hororem s hutnou atmosférou, krásnými herečkami, na tu dobu hodně slušnými gore scénami, výbornou (nevím proč, ale hodně mi připomínala pohřební) hudbou a perfektním Paulem Naschym v roli hrbáče... Myslím, že každý fanoušek gotiky nebo Paula Naschyho určitě neprohloupí, když si tenhle výborný kus pustí... A ostatní taky ne...(9.2.2011)

 • - Nejdiskutovanější je scéna filmu, kdy byl Naschy napaden skutečnými krysami. Musel být naočkován proti možné vzteklině. Na desce také ležela skutečná herečka, Maria Elena Arpon, když po ní hlodavci lezli a vše okolo okusovali. Některé krysy byly před kamerou upáleny zaživa. (hladass)