poster

Noc hrůzných mrtvol

 • španělský

  El jorobado de la Morgue

 • anglický

  Hunchback of the Morgue

Horor

Španělsko, 1973, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topi
  ****

  Hrbatej Paul Naschy jako truchlící Gotho, kterému zemřela jeho milovaná Ilse a šílenej vědec/doktor Tauchner, který Gothovi slíbí, že mu milovanou Ilse oživí, ale potřebuje k tomu dostatek čerstvého masa...Vynikající prostředí staré krypty, nádherně teskná pohřební hudba a parádní gore efekty - super maskérská práce. Nejvíce mě uchvátily dvě z mnoha výborných scén, první, když Gotho zneškodní sekerou dva márniční zřízence a druhá - prchající hořící krysy. A taky to monstrum, krmené nebohými obětmi, bylo dost šílený, hlavně ten jeho řev. Rozhodně jsem se nenudil, občas jsem se i pobavil. Zvlaštností filmu určitě je, že mrtvola v márnici, které Naschy řeže hlavu byla opravdová a hořící krysy byly opravdu živé. (Obitusova přednáška o Paulu Naschym na Festivalu fantazie, Chotěboř, 2010). Výbornej film se zvláštní funerální atmosférou.(23.2.2011)

 • Mariin
  **

  Jeden z nejhorších španělských hororů, jaké jsem viděl. Slátanina o nekrofilním hrbáči Gothovi, splácaná z desítek ošklivých detailů, zakončená absurdním závěrem s umělým monstrem. V samotném Španělsku aj. byly mnohé scény vystříhány. Žádné tajemno, žádné napětí, jenom ošklivost, přesahující přípustnou mez, navíc absurdnost (např. běhající hořící krysy). Jak tomuhle nechtěnému škváru někdo může dát pět hvězdiček? ---Příběh je situován do Německa (městečko Feldkirch), ale vše se točilo ve Španělsku. Ovšem exteriéry zřícenin gotického kláštera byly fantastické - tuším, že to mohly být ty samé (Santa Maria La Real de Valdeiglesias v Katalánsku), jako v hororu La Noche del terror ciego- http://www.csfd.cz/film/42467-noche-del-terror-ciego-la/ .(10.4.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Výborný horror, při jehož sledování se vám vybaví - Zvoník u Matky Boží, Kráska a zvíře, Psycho, Fantom opery, Frankenstein, Re-Animátor a jako třešnička navrch fiktivní dílo H.P.Lovecrafta Necronomicon. Nešťastná láska hrbáče k umírající krásce připomene z výše jmenovaného nejvíce Zvoníka, pak už se příběh nese ve šlépějích Frankensteina a Re-Animátora. Touha stvořit nový život či oživit mrtvého je prastará. Zde okořeněno o několik prima gore scén - řezání údů, sekání a řezání hlav či vyhřezlá střeva. K tomu navíc kratochvilné dovádění pacientek, které se ve volné chvilce věnují s/m...tedy výprasku řemenem. Tvůrci nandali do filmu kdeco, a tak v labyrintu podzemních chodeb jakoby vypadlých z gotických horrorů nalezneme nejen železnou pannu, ale i kyselinovou lázeň pro věčný odpočinek. Nejrozkošnější ze všeho pak byly hořící krysy divoce skákající a jak na raketový pohon se rychle míhající v podzemní kobce. Co by na to asi řekli ochránci zvířat? Nu, spokojeni by nebyli...(17.2.2012)

 • hladass
  *****

  Skvělý eurohoror s výborným Paulem Naschym v roli nešťastného hrbáče... Příběh je docela jednoduchý... Hrbáč je zamilovaný do nemocné dívky, která zemře a šílený doktor mu slíbí, že ji dokáže oživit, pokud mu bude hrbáč pomáhat při stvoření umělého života a tak mu nezbývá, než doktora zásobovat čerstými mrtvolami... El Jorobado de la Morgue je tragická love story říznutá gotickým hororem s hutnou atmosférou, krásnými herečkami, na tu dobu hodně slušnými gore scénami, výbornou (nevím proč, ale hodně mi připomínala pohřební) hudbou a perfektním Paulem Naschym v roli hrbáče... Myslím, že každý fanoušek gotiky nebo Paula Naschyho určitě neprohloupí, když si tenhle výborný kus pustí... A ostatní taky ne...(9.2.2011)

 • ancientone
  **

  Spoľahlivý gotický zápach krýpt, zvetraných chodieb a zahmlených cintorínov, so slušným "gore" v defektnom deji(hlavne ak vezmem v úvahu názov filmu) o šialenom doktorkovi a pridementnelou "romantickou zápletkou" navrch. Dobre stráviteľný horor so vcelku poctivou atmosférou, ktorý by som ale určite nedával do výraznejšieho stredu pozornosti.(31.3.2013)

 • - Nejdiskutovanější je scéna filmu, kdy byl Naschy napaden skutečnými krysami. Musel být naočkován proti možné vzteklině. Na desce také ležela skutečná herečka, Maria Elena Arpon, když po ní hlodavci lezli a vše okolo okusovali. Některé krysy byly před kamerou upáleny zaživa. (hladass)