poster

Noc hrůzných mrtvol

 • Španělsko

  El jorobado de la Morgue

 • angličtina

  Hunchback of the Morgue

Horor

Španělsko, 1973, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ****

  "Moderní" parafráze kombinující Zvoníka od Matky boží s Frankensteinem s nemalou lovecraftovskou atmosférou. Hezké ženy, hodně dobrý Paul Naschy, zajímavě se vyvíjející příběh, slušné gore scény. A jedna zajímavá zvláštnost v podobě hořících krys, na tak věrohodné ztvárnění počítám počátkem sedmdesátek ještě digitální triky neměly úroveň. Takže jste-li striktní trávožrouti, tenhle film si dejte na black list.(29.5.2016)

 • peter12
  ****

  Tento film má v sebe velmi drsnú a krvavú zložku.Tá scénka z potkanmi bola brutálne zaujímavo bizarná. Gore tu bolo a na moje prekvapenie ho tu je naozaj dostatok a bolo parádne efektné a u Gotických hororov to nie je až tak zvykom.Staré chodby podzemného labyrintu,veľa kostier,zrúcanina starého opátstva a do toho kostolná no povedal by som až pohrebná hudba spravili to čo mali atmosferickú dokonalosť.Príbeh je prehnane bizarný a bol inšpirovaný viacerými filmami.(7.11.2014)

 • ancientone
  **

  Spoľahlivý gotický zápach krýpt, zvetraných chodieb a zahmlených cintorínov, so slušným "gore" v defektnom deji(hlavne ak vezmem v úvahu názov filmu) o šialenom doktorkovi a pridementnelou "romantickou zápletkou" navrch. Dobre stráviteľný horor so vcelku poctivou atmosférou, ktorý by som ale určite nedával do výraznejšieho stredu pozornosti.(31.3.2013)

 • topi
  ****

  Hrbatej Paul Naschy jako truchlící Gotho, kterému zemřela jeho milovaná Ilse a šílenej vědec/doktor Tauchner, který Gothovi slíbí, že mu milovanou Ilse oživí, ale potřebuje k tomu dostatek čerstvého masa...Vynikající prostředí staré krypty, nádherně teskná pohřební hudba a parádní gore efekty - super maskérská práce. Nejvíce mě uchvátily dvě z mnoha výborných scén, první, když Gotho zneškodní sekerou dva márniční zřízence a druhá - prchající hořící krysy. A taky to monstrum, krmené nebohými obětmi, bylo dost šílený, hlavně ten jeho řev. Rozhodně jsem se nenudil, občas jsem se i pobavil. Zvlaštností filmu určitě je, že mrtvola v márnici, které Naschy řeže hlavu byla opravdová a hořící krysy byly opravdu živé. (Obitusova přednáška o Paulu Naschym na Festivalu fantazie, Chotěboř, 2010). Výbornej film se zvláštní funerální atmosférou.(23.2.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Výborný horror, při jehož sledování se vám vybaví - Zvoník u Matky Boží, Kráska a zvíře, Psycho, Fantom opery, Frankenstein, Re-Animátor a jako třešnička navrch fiktivní dílo H.P.Lovecrafta Necronomicon. Nešťastná láska hrbáče k umírající krásce připomene z výše jmenovaného nejvíce Zvoníka, pak už se příběh nese ve šlépějích Frankensteina a Re-Animátora. Touha stvořit nový život či oživit mrtvého je prastará. Zde okořeněno o několik prima gore scén - řezání údů, sekání a řezání hlav či vyhřezlá střeva. K tomu navíc kratochvilné dovádění pacientek, které se ve volné chvilce věnují s/m...tedy výprasku řemenem. Tvůrci nandali do filmu kdeco, a tak v labyrintu podzemních chodeb jakoby vypadlých z gotických horrorů nalezneme nejen železnou pannu, ale i kyselinovou lázeň pro věčný odpočinek. Nejrozkošnější ze všeho pak byly hořící krysy divoce skákající a jak na raketový pohon se rychle míhající v podzemní kobce. Co by na to asi řekli ochránci zvířat? Nu, spokojeni by nebyli...(17.2.2012)

 • - Nejdiskutovanější je scéna filmu, kdy byl Naschy napaden skutečnými krysami. Musel být naočkován proti možné vzteklině. Na desce také ležela skutečná herečka, Maria Elena Arpon, když po ní hlodavci lezli a vše okolo okusovali. Některé krysy byly před kamerou upáleny zaživa. (hladass)