Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrbáč Gotho (Paul Naschy) je zamilovaný do chorej dievčiny, ktorá po krátkom čase zomiera. Gotho sa s touto udalosťou nechce zmieriť, a tak jej telo unesie z márnice a s pomocou šialeného vedca sa ju pokúsi oživiť. Aby sa to podarilo, Gotho musí tohto vedca zásobiť čerstvými mŕtvolami. Sľub sa pomaly stáva skutočnosťou, avšak už to nie je to pekné dievča, ale monštrum.
Film čerpá inšpiráciu z viacerých zdrojov, napríklad z Frankensteina alebo Zvonára u Matky Božej. (peter12)

(více)

Videa (1)

Recenze (20)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný španielsky kúsok, kombinujúci quasimodovský príbeh nešťastne zamilovaného hrbáča s prvkami slasheru, monster hororu či frankensteinovskou tematikou. Paul Naschy zmákol tragickú postavu zdeformovaného Gotha výborne, hororového diváka určite potešia na prvú polovicu 70. rokov dosť krvavé a trikovo dobre zvládnuté scény, v ktorých rozzúrený hrbáč surovým spôsobom porieši svojich protivníkov... ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejhorších španělských hororů, jaké jsem viděl. Slátanina o nekrofilním hrbáči Gothovi, splácaná z desítek ošklivých detailů, zakončená absurdním závěrem s umělým monstrem. V samotném Španělsku aj. byly mnohé scény vystříhány. Žádné tajemno, žádné napětí, jenom ošklivost, přesahující přípustnou mez, navíc absurdnost (např. běhající hořící krysy). Jak tomuhle nechtěnému škváru někdo může dát pět hvězdiček? ---Příběh je situován do Německa (městečko Feldkirch), ale vše se točilo ve Španělsku. Ovšem exteriéry zřícenin gotického kláštera byly fantastické - tuším, že to mohly být ty samé (Santa Maria La Real de Valdeiglesias v Katalánsku), jako v hororu La Noche del terror ciego- http://www.csfd.cz/film/42467-noche-del-terror-ciego-la/ . ()

Reklama

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Starý horor, který rozhodně zaujme svou atmosférou a snahou ukázat mrtvolky v co největším detailu a přitom jednoduše. Nechybělo zde nic, co by měl horor z této dob mít. Zlý doktor, jeho pomocník, který je v jádru dobrý, krásná ženská. No jen se podívejte sami, ztráta času si myslím nehrozí, alespoň pro příznivce daného žánru. 70% (zde zatím trochu nadhodnocené, ale to se usadí) ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Skvělý eurohoror s výborným Paulem Naschym v roli nešťastného hrbáče... Příběh je docela jednoduchý... Hrbáč je zamilovaný do nemocné dívky, která zemře a šílený doktor mu slíbí, že ji dokáže oživit, pokud mu bude hrbáč pomáhat při stvoření umělého života a tak mu nezbývá, než doktora zásobovat čerstými mrtvolami... El Jorobado de la Morgue je tragická love story říznutá gotickým hororem s hutnou atmosférou, krásnými herečkami, na tu dobu hodně slušnými gore scénami, výbornou (nevím proč, ale hodně mi připomínala pohřební) hudbou a perfektním Paulem Naschym v roli hrbáče... Myslím, že každý fanoušek gotiky nebo Paula Naschyho určitě neprohloupí, když si tenhle výborný kus pustí... A ostatní taky ne... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výborný horror, při jehož sledování se vám vybaví - Zvoník u Matky Boží, Kráska a zvíře, Psycho, Fantom opery, Frankenstein, Re-Animátor a jako třešnička navrch fiktivní dílo H.P.Lovecrafta Necronomicon. Nešťastná láska hrbáče k umírající krásce připomene z výše jmenovaného nejvíce Zvoníka, pak už se příběh nese ve šlépějích Frankensteina a Re-Animátora. Touha stvořit nový život či oživit mrtvého je prastará. Zde okořeněno o několik prima gore scén - řezání údů, sekání a řezání hlav či vyhřezlá střeva. K tomu navíc kratochvilné dovádění pacientek, které se ve volné chvilce věnují s/m...tedy výprasku řemenem. Tvůrci nandali do filmu kdeco, a tak v labyrintu podzemních chodeb jakoby vypadlých z gotických horrorů nalezneme nejen železnou pannu, ale i kyselinovou lázeň pro věčný odpočinek. Nejrozkošnější ze všeho pak byly hořící krysy divoce skákající a jak na raketový pohon se rychle míhající v podzemní kobce. Co by na to asi řekli ochránci zvířat? Nu, spokojeni by nebyli... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Nejdiskutovanější je scéna filmu, kdy byl Naschy napaden skutečnými krysami. Musel být naočkován proti možné vzteklině. Na desce také ležela skutečná herečka, Maria Elena Arpon, když po ní hlodavci lezli a vše okolo okusovali. Některé krysy byly před kamerou upáleny zaživa. (hladass)

Reklama

Reklama