poster

Tlukot srdce (neoficiální název)

 • Španělsko

  Latidos de pánico

 • Velká Británie

  Panic Beats

Horor

Španělsko, 1983, 94 min

 • Klay
  **

  Nepovedený eurohororový kousek, který se vlastně kromě úvodu a závěru ani jako horor netváří. Bohatý architekt odváží manželku nadýchat se čerstvého horského vzduchu na chatku uprostřed lesů, aby ulehčil jejímu nemocnému srdci. Jeho úmysly jsou ale trochu jiné a většina postav se tak zapojí do následného koloběhu vražd, na které si však musíte počkat až za polovinu filmu. Propracované gore ale nečekejte, děsivou atmosféru taky ne. Hororové rekvizity potemnělého domu zůstávají nevyužité a bát se rytířského brnění nebo hada plazícího se po posteli, to bych nesvedl ani kdybych v životě žádnej horor neviděl. Nebýt celkem atraktivních hereček, z nichž jedna je častěji svlečená než oblečená, bylo by o hodně těžší vydržet u toho do konce.(11.4.2007)

 • kaylin
  ***

  Je škoda, že je snímek takový nevyrovnaný a nejistý v tom, co vlastně chce vyprávět. Na jednu stranu jsou super sekvence s rytířem, na stranu druhou si sem tam říkáte, že tam vlastně moc nepatří. Chvíli je to psychologické, ale najednou dojde k pořádné gore scéně. Tenhle horor by neměl zapadnout, je dobrý, ale má své chyby.(16.8.2017)

 • corpsy
  **

  Až záverečné minúty sú vhodné označenia horor a mena Naschy. Ten zvyšok pred tým je podvodnícka kriminálka, ktorá profesionálne nudí a nedáva tomuto kúsku veľké šance na priazeň žánrových fanúšikov.(23.2.2012)

 • Karamanlis
  ***

  Panic Beats sa snaží pôsobiť rafinovaným a nepredvídateľným dojmom, čo mu však nie celkom vychádza, nakoľko divák si dá rýchlo dohromady koľko je 1 + 1 a dovtípi sa, kto to s kým pečie a aké asi môžu byť pohnútky hlavných protagonistov... Samotný príbeh je pomerne laxný - vraždí sa tu jedna radosť, polícii to však moc netrhá žily a všetci sa tvária nadmieru spokojne... Ojedinele sa tu objavia aj nejaké gore efekty a hororové masky, ako celok však Latidos de pánico neprekračuje hranice priemernosti. Menšou pozoruhodnosťou je možno to, že sa tu objavuje postava krutého stredovekého šľachtica Alarica de Marnaca, ktorá sa vyskytovala aj v o 10 rokov staršej naschyovke El espanto surge de la tumba.(27.4.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Když hned na začátku filmu mladou, nahou, zkrvavenou dívku rozjebe rytíř řemdihem, řeknete si: "Jo, to bude fasa!". Nakonec se z toho vyvine převážně psyhcologický thriller o tom, kdo je větší svině. Chtělo by to větší spád, je to docela ukecané a pořádně se to rozjede (jak akce, tak masky a trochu gore) až v posledních patnácti minutách. Navíc ten film nemá takřka žádné tajemství, všechno vám dojde hodně brzy.(1.2.2017)