Kdybych srovnával film s knihou, hodnocení by bylo nejméně o hvězdu dolů. Scénář jen inscenuje určité kapitoly knihy, některým se vyhýbá (sex v táboře a přerod Marlowova kamaráda na "ženu"),a hlavně je váže bez ladu a skladu za sebou, nijak je nepropojuje jako v knize, natož aby nějak stupňoval tempo až k finále. Jenže ono stačí, že se režisér snaží zachovat realističnost, a že hudba, kamera či herecké výkony slouží plně co nejvěrnějšímu zobrazení děsivé reality v rámci možností filmu.(27.1.2018)

Vyjímečný film, podle prý úžasné knihy - nečetl jsem, nemohu soudit. Ale to co se odehrává na plátně mě přímo strhlo. Hutná atmosféra, které pomáhá černobílé natočení, skvělé herecké výkony všech zúčastněných a vyjímečný a silný příběh dělají z tohoto filmu skvost, který se často nevidí!...A opět je to kousek, na který jsem náhodou narazil odpoledne na ČT2!(8.6.2006)

Po přečtení výborné knihy Král krysa jsem se dověděl, že existuje i stejnojmenný film natočený právě podle zmíněné knihy. Člověka v takové chvíli vždy zajímá, zda jeho představy vyvolané četbou korespondují s vizuálním ztvárněním....a u tohoto filmu se tomu tak stalo. Můj Král krysa a Král krysa od Bryana Forbese se neuvěřitelně shodovali. Bylo to tím, že se režisérovi podařilo skvělým způsobem ztvárnit náladu v zajateckém táboře a charaktery jednotlivých postav. Škoda jen, že zápletka s diamantem byla odbyta v poměrně krátké době vzhledem k celkové délce filmu. Navíc závěr filmu, kdy konec války a osvobození tábora znamenají pro hlavního hrdinu ztrátu všeho pro co dlouhou dobu žil, je hodně zajímavý.(24.3.2010)

Co se týče filmového zpracování románů z období krátce po 2. světové zabývajících se 2. Světovou válkou, je Král krysa zatím asi nejlepší. Jako adaptace románu Jamese Clavella naprosto dostačující. Díky černobílému zpracování poměrně atmosferické a není to dějově prázdné. Vidět dopad skončení války na lidi v zajateckém táboře bylo zajímavé.(13.12.2011)

Veľký útek je to, čo ma pri tomto filme napadlo. Dokonca by som tento väzenský film nazval Veľká pohoda. Ako ináč nazvať väzenie bez plotov, s voľným pohybom tovaru a peňazí, hierachickou vojenskou štruktúrou a velením. A nie je ani čudné, že sa po tom všetkom môže niekomu aj cnieť. Celé pochopenie filmu na mňa asi ešte len čaká niekedy neskôr, tentoraz ma zaujali skôr jednotlivé scény, vrcholom nebol ani záver, ale konzumácia bravčového guláša a jeho príprava.(16.5.2016)

• - Natáčení probíhalo v Thousand Oaks a Westlake Village v americké Kalifornii. (sator)

• - Dalšími herci, kteří mohli získal roli Kinga, byli také Paul Newman nebo Steve McQueen. (Terva)

• - Když Timy přijde ošetřit Petrovi ruku, vyndá si z tašky bílou dečku s injekcí a dalšími léky. Po scéně, kdy si umyje ruce, ji vyndá z tašky opět. (Miki8888)