Ajoomma

• Singapur Hua lu a zhu ma (více)
Singapur / Jižní Korea, 2022, 90 min

Pozoruhodná dobrodružství tetičky Lim (Huifang Hong) v Korei. Lim Bee Hwa je oddanou divačkou korejských romantických seriálů, a proto si hodlá splnit sen, který si už tak dlouho hýčká – podívat se do rodné země svých filmových hrdinů. Chystá se na tam dovolenou se synem, jenže ten se na poslední chvíli rozhodl namísto společného výletu odcestovat do Států. Tetička Lim už málem zůstala zase jen sedět doma, jenže z cestovky jí oznámili, že storno dosahuje 100 procent, navíc už má dávno nakoupeno teplé zimní oblečení, takže přeci jen vyrazila. Sama. A osamělá se cítila zprvu i po příletu na letiště, když ji připojili k velké výpravě z Číny. Nakonec by to vše nebylo tak zlé (mezi turistkami z čínské skupiny si našla brzy přítelkyně), kdyby ji ovšem vedoucí během zastávky jejich autobusu nezapomněl na parkovišti. V tu chvíli se starší paní z tropického Singapuru ocitla sama uprostřed země, jejímuž jazyku nerozumí, na mrazu, bez peněz a – protože se celý život starala jen o někoho druhého, o muže, o matku, o syna – také bez jakýchkoli zkušeností, co v takové situaci dělat. Během příštích několika hodin však pozná dobré lidi, se kterými dokonce poprvé spatří sníh a díky tomu všemu opět získá dávno ztracené sebevědomí. (chamonix)