"X" - Nestvůra z vesmíru

The X from Outer Space

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1967, 89 min

Taku Izumi

Takešiovia opäť zachraňujú svet, pričom im pri tom sekunduje exkluzívne krásna árijka a jeden caucasský mudrc. Kaiju monštrum je podobne vyhúkané, ako samotný hrdinovia a chová sa takisto podobne. Teda štýlom - ,,kde to vlastne som,, ale už keď som tu, tak vám rozmašírujem polovicu japonských ostrovov. Slabé tokusatsu, ktoré godzillovským, či gameráckym šlágrom nesiaha ani po päty.(28.8.2016)

• anais

Není jednoduché hodnotit tenhle film, stejně jako není jendoduché hodnotit jakýkoliv veskrze špatný film, při kterém se člověk skvěle baví. Jsou tu úžasně špatné triky, strašné dialogy a herecké výkony. Kdo by ale odolal pohledu na příšeru, která vypadá jako kříženec mezi kuřetem a kudlankou nábožnou? Je sice pravda, že v dnešní nápodobě filmů s monstry, jakou jsou Power rangers (kde jinde hledat jejich kořeny?) si člověk užije zmutovaných přerostlých mrkví dost a dost, ale, pánové a dámy, toto je nefalšovaná Girara! Ta která ničí Tokio laserem, který chrlí z pusy! A když se dostatečně nabije energií, změní se v obří pomeranč, a v této podobě se přemisťuje z místa na místo! A zapomněl jsem na hudbu, která jako by spadla z Měsíce...tedy spíš Televarieté - většinu cest vesmírem v tomto filmu totiž podbarvuje naprosto nehodící se hudba, která se však stává nedílnou součástí zábavnosti tohoto skvostu. Takže, koukněte se z okna, jestli se na váš dům nehrne Girara (pokud ano, tak utíkejte, i když se to nezdá, je docela mrštná) a podívejte se na "X" nestvůra z vesmíru, jak se film jmenuje v České verzi. (btw, v 70. letech nakreslil Kája Saudek pěkný plakát k tomuto dílku)(7.12.2004)

• plechulka

Děkuji Merťasovi za upřesnění české premiéry - 1972! Mám fakt silnou vzpomínku na to, jak sedím v kině U hradeb s taťkou a s vykulenýma očima sleduju příšeru, kterak strhne stožáry, nastrká si dráty vysokého napětí do pusy a sosá a sosá... Bylo mi celých 9 let a tak jakákoli Godzilla, kterou jsem kdy později viděla, mi už nikdy ten zážitek nevymazala!(30.5.2020)

• kaylin

„X - Nestvůra z vesmíru“ je bohužel další ukázkou toho, že v Japonsku v 60. letech kaiju snímky hodně letěly, a tak se studia snažila o to, aby každé mělo své vlastní monstrum. Dokud je „X - Nestvůra z vesmíru“ ve vesmíru, je to celkem ucházející a dá se na to dívat, ale jakmile se dostáváme zpátky na zemi, mění se film v klasické kaiju, které už není ničím zajímavé a místy docela dost nudí. Ani ten souboj s lidmi není nijak skvělý.(28.12.2014)

• zelvopyr

Velmi špatné monstermovie se strašlivou částí ve vesmíru. Příběh by mohl fungovat v takovém typu alternativní reality, kde neexistuje gravitace, setrvačnost, zákon akce a reakce a fyzika vůbec, no a v neposlední řadě logika. Co mě ovšem dojalo až k mozkové příhodě -- když dojde vesmírnému plavidlu svištícímu k Marsu palivo a tudíž zastaví namístě (ano), ze základny na půli cesty (ano) na Měsíci vyletí dva lidi ve člunu a dovezou jim ho v kanystru (ano). Těšil jsem se, že příšera zvedne dojem, ale byla nejslabší z těch desítek, které jsem zatím poznal.(13.2.2012)

• - Plakát k filmu má na svědomí Kája Saudek, významný český komiksový kreslíř. (alyne)