Medvídek Pú: Krev a med

• Velká Británie Winnie-the-Pooh: Blood and Honey (více)
Trailer 1

Kryštůfek Robin během svých univerzitních studií zanedbává zvířata ve Stokorcovém lese a neposkytuje jim žádnou potravu. Mezi hladovějícími zvířaty se Pú a Prasátko rozhodnou nakrmit sami a jejich zvířecí instinkty se znovu probudí. Kromě medu touží Medvídek i po krvi. To ale představuje smrtelné nebezpečí pro přijíždějící turisty. Pú a Prasátko se však chtějí pomstít i Kryštůfkovi Robinovi za to, že je opustil. (Vertigo International)

Trailer 1

Frajer42

Na tento film jsem se podíval jako na nutné zlo před všude vychvalovaným druhým dílem. Musím říct, že bylo hodně těžké se u něčeho tak hloupoučkého jakkoli soustředit, takže jsem jel většinu filmu na autopilota. Nutno říct, že i s minimem pozornosti vám pravděpodobně nemá šanci nic uniknout. Celý děj působí sebeparodizujícím dojmem. Bohužel však film nijak neexceluje ani v rovině humoru. Mužské diváctvo může potěšit pohled na pár plastových Britek z nichž jedna dokonce vyvalí své stroky, ale tím asi bohužel končí výčet pozitiv. Příběh byl bohužel extrémně nudný. Podobnému konceptu zkrátka žalostně scházela mnohem vyšší míra šílenosti. Takhle film bohužel osciluje někde na hraně několika žánrů a vy přesně nevíte, co si o něm máte myslet a jak ho máte brát. [15 %] ()

MightyHal

Nebudu lhát, čekal jsem větší jízdu. Tohle je prostě typický slasher bez invence, s jedinou zajímavostí a tou je právě že killer je prasátko a Méďa Pů, kterému po celou dobu stopáže vytejká med ze všech otvorů v obličeji. I tak jsem se ale bavil a to už i z duvodu že zajít si na takovejhle trash do mainstream kina a vidět odhalenà poprsí a další věci s timto žánrem spojené, prostě potěší. Dále je tu kopa fanservisu, kdy sledujeme bandu po většinou hezkých holek, co jsou právě naháněny ústředním duem. Škoda jen že killy jsou nic moc, i když jsou onscreen, tak buď jsou točeny z dálky aby jste tolik neviděli špatné CGI a nebo to kamera zabírá tak že to jde hůře vidět. I tak ale na pár dobrých gore scén dojde (hlavně na konci). Je to prostě trash a na to co to je to má i dost atmosférickou režii. Skoda ze se to ale bere prilis vážně a ve skrytu je to jen zamenitelny slasher bez niceho. I tak to ale jako guilty pleasure pobaví. ()

*CARNIFEX*

Nuž, čo na to povedať. Námet ako taký je ujebaný na hlavu, pričom cítiť z toho extrémnu amatérčinu. Lenže napriek tomu, že gore žiadnou, mimoriadnou kvalitou neprekypuje, mordovačky ako také spĺňajú aspoň dávku originality s celkovou snahou o prezentáciu riadnej dávky brutality. Áno, jasné, je to totálna kokotina, no videl som ďaleko väčšie, amatérske sračky, pričom obrovským plusom týchto slasherov je fakt, že sa od úvodu neberú nijak vážne, na nič sa nehrajú a ide čisto o "zábavu" pre úzke publikum. Ja som to popravde vzhľadom na množstvo "odpadov" očakával teda ďaleko horšie a i keď by bolo objektívne hodnotenie niekde na úrovni "dvojky", pre tentokrát spravím nemenovanému užívateľovi radosť a jednu prihodím. A hopsa hejsa na pokračovanie. ()

Zodd

Na horory nejsem. Zhlédnul jsem proto video kanálu Vidrail, kde se rozebírá celý film (a YTry jindy nesleduji ani za tímhle účelem necheatuju) a upozorňuje se na stupiditu postav i děje. Smál jsem se celou dobu. Chtěl jsem totiž vědět, zda-li jde o ultralevnou snahu o parodii a quirk čerpající ze skutečné kolébky Medvídka Pú Británie a originálního autora A.A.Milnea, třeba skutečného syna C.R. Nebo jen sprostě zlatokopecký film, který využije public domain pro easy money, než se o značku začne hlásit např. Milneova rodina či se Disney nepokusí méďu odkoupit úplně (je-li to vůbec možné). Popř. někdo měl trauma v dětství z Disneyho inkarnace a chtěl si to vybít - mohl se však podívat na Červeného trpaslíka, kde je o Medvídkovi Pú zmínka. Ta věc ovšem vydělala, takže - zdá se - bait zabral a Rhys Waterfield se tak stal větším trollem než náš Kazma, který si aspoň nahromadil rozpočet a jaký. Scény s vířivkou a bazénem jsem si sám našel a zejména ta druhá bude aspirovat na filmovou idiocii století, pokud tedy něco jiného v onom filmu ji netrumfne. A protože kritici ani diváci tvůrce nezastaví, už se chystá sequel s latecomerem Tygrem, kterého v této době ještě nemohli použít… Bambiho revenge jako horor/slasher by byl docela uspokojující, jen pokud se bude držet původního příběhu. Hádám, že nebude. Ale je to vlastně od stejných tvůrců? Mě to vlastně nezajímá… Update: Tak americký učitel část tohohle pustil v hodině dětem. Jasně, “blood” v názvu není ani trochu podezřelé. ()

Miseet odpad!

Nejvíce mě pobavilo, když se mě jedna paní zeptala, zda se bude tento film hrát v kině... Příběh velice originální, to se musí nechat. Rozhodně by mě nenapadlo vymyslet hororovou verzi na tyto pohádková zvířátka, a to, že jsem odpadních filmů viděla dosti. Krve bylo dost, to ano, hod hlavou byl také příjemný, ale celkově prostě nemohu hodnotit jinak... Další krásný film na dobrou noc. ()

• Už počas natáčania tohto filmu bolo oznámené jeho pokračovanie. (Arsenal83)
  • Ke značně politováníhodné události došlo 2. října 2023 v Akademii pro inovativní vzdělávání v Miami, když žáci čtvrté třídy zhruba půl hodiny sledovali film Mevídek Pú: Krev a med. Podle Michelle Diaz, jejíž dvojčata byla promítání přítomna, byly děti z tohoto hrůzného zážitku značně otřeseny a v reakci na to jim pak škola poskytla psychologické poradenství. Podle vyjádření Diaz pro CBS News začaly děti velmi záhy po začátku filmu křičet, ať jej učitel vypne, ale ten se k tomu odhodlal až po dvaceti třiceti minutách. (fleker)
  • Masku vyrába kalifornské štúdio Immortal Masks pod názvom "Friendo Silicone Mask" vo viacerých verziách. Táto pre film sa volá "Honey Bear". (BoredKid)

Související novinky

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (více)