Epizody(8)

Big Bear

Jo, jo. Seroš DDR o osádce IL - 62 spol. Interflug. Seriál, který svým pojetím i vyprávěcí linií dávno předběhl dnes Slavný PAN AM od HBO. Je škoda, že už ho asi nikdy neuvidíme. S piloty i letuškami jsme měli možnost navštívit mnoho zajímavých destinací, pro tehdejšího diváka za železnou oponou často velmi exotických. Vzpomínám na díl, kdy letadlu rozbil okno pták. Iljušin úspěšně nouzově přistál na letišti kdesi v Africe a tam divák strávil s jedním pilotem a letuškou opravdu horkou noc. Na poměry socialistické zábavy, navíc z DDR (pravda s nezbytnými kníry pod nosy hlavních hrdinů) si dodnes myslím, že se jednalo o nadprůměrný seroš z velmi atraktivního prostředí! Tři odznáčky s křidélky. * * * ()

anderson

NEMECKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DDR1 = 23.2.1986+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.3.1988, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = --- Presne ako píše Rhed, vysielané v prime time na ČST 1 v slovenskom dabingu. A aj keď tam "honeckerovci" prepašovali nejaké tie "ideje", ja si pamätám, že toto bol veľmi vtipný seriál, kde sa skoro každá epizóda venovala - vzhľadom na socialistickú produkciu - najmä sexu a vzťahom medzi pilotmi a letuškami. A prevládala komediálna zložka, z ktorej mi utkvela v pamäti epizóda z Kuby, kde sa posádka brigádnicky zúčastnila sekania cukrovej trstiny a jeden pilot zmorený prácou sa miestnej obyvateľky spýtal: "Príde aj Fidel ?". Proste perestrojka. :-) (15.8.2009) ()