Z archivu Scotland Yardu ukradne pro mafii zrádný policajt mikrofilm. S vekým úsilím a mnohými riziky ho detektiv Teddy znovu získá a vrátí zpět na své místo. (Karlos80)

Karlos80

Ubohé, křečovité, zmatené, nudné, a hlavně naprosto nesoudržné (pseudo) italské špionážní krimi, kdy nejlepší léta tohoto žánru byly už nenávratně pryč. Samotné taliánské krimi tou dobou bylo ale na vrcholu, možná právě tento fakt si sám režisér uvědomoval a snažil se tak něco udělat do té doby se svou skutečně bídnou kariérou, kdy natočil tento skvost, a kdy si myslel že by mohl něco málo na tzv. "poliziesco" vlně něco málo vydělat, to mu neberu, to by byl sen každého z nás-přijít s něčím fantastickým, ale tady v tomto spojení to opravdu nefungovalo a režisér tak trochu zaspal dobu. Film je to opravdu špatný a zpackaný, znatelně tu chybí jakákoliv vlastní invence, já osobně ho skoro téměř přes nepřetržité trvající uspávací tempo nedokoukal. Tak co tu nefungovalo? Nešikovná režie (Paul Lombardo, jsem si jist že toto jméno neřekne vůbec nic ani tomu nejzarytějšímu italskému filmovému fandovi, on natočil jen tři filmy, mezi prvním a druhým měl pauzu 10 let, tento film byl třetí a poslední, žádnou zkušenost v žánru a pod, nic takového) chudé a směšné na akci a scény (všechno až moc statické), ošklivé-nepřitažlivé, pro žánr atypické umístění, špatní herci, tenhle film nemá rozhodně nic společného s italským policejním žánrem, a to i přesto že je ve skutečnosti na oficiálních stránkách tohoto žánru uváděn. Já radši špinavější věci, tentokrát palec dolů, nechci vás potencionální diváky až moc odrazovat, ale myslím si, že tohle kratičké info by mělo dostatečně postačit k tomu, pokud na film už narazíte jestli snímek shlédnout nebo ne, přeci jen ze stejné doby tam jsou tuny jiných-daleko lepších filmů (pokud něco ze žánru "spy", tak hlavně 60's), ale pokud se chcete dobrovolně zasmát nad nešikovností a směšností, tak vám v tom nebudu bránit. Z filmu za něco stojí tak cca 6 minut (úvod a posledních 5 minut) ale to je zatraceně málo, jo a stále jsem měl dojem že sleduji spíše turecký než italský film. 1* za erotický tanec orientální tanečnice Zuly. ()