Piraňa 2: Létající zabijáci

Piraňa 2

Horor / Drama / Sci-Fi / Akční

USA / Itálie / Nizozemsko, 1981, 91 min

• B_EyE

Když jsem projížděl Cameronovu filmografii a narazil jsem na tenhle snímek tak jsem byl trochu zděšen. Pamatuju si že jsem jej viděl někdy ve dvanácti letech, kdy jsme se na školním výletě potají koukali v noci na telku. Už tehdy nám to přišlo jako příšerný shit. Jak už ale bylo řečeno, každý nějak začínal a Cameron si reputaci docela napravil, takže nechť je tenhle snímek s milostí zapomenut ... jen se na to proboha nikdo nedívejte, vážně to nestojí za to...(19.2.2012)

• Djoker

Krásný příklad toho, že Cameron jednoduše neumí udělat za málo peněž hodně muziky jako třeba Coeni nebo Nolan na počátku své kariéry. Opravdu skvělí režiséři ve svých filmografiích nemají slabinu. Něco tak ubohého jsem neviděl od dvojky Kanibalů. Především dialogy byly k smíchu. Jako podprůměrné italské porno bych to ještě v klidu přežil, ale jako horor je to výsměch žánru.(30.10.2010)

• Joeey

Asi jako každého fanouška Jamese Camerona i mě zajímalo, jak vypadá ten film, který v režisérově osobním i tvůrčím životě sehrál onu zvláštní roli, jejíž výklad se různí. Ať už to bylo jakkoli, já jsem se díky Pirani 2 konečně seznámil z ukázkovým béčkovým filmem a nutno dodat, že jsem se nenudil... Zápletka i pointa je sice jak z aprílového dílu Pobřežní hlídky (vyjma těch hororových prvků samozřejmě), ale natočené to není nejhůře. Co se týče herců, tak třeba Lance Henriksen zahrál suverénního policistu docela dobře.(28.12.2008)

• Brain-D

Hudba je vynikající a dobře nasazuje napětí do scén, což mnoho režisérů neumí. Cameron a jeho umění pod mořem, které zdokonalil ve snímku "Propast". ALE to nezachrání stupidnost Létajích piraňí, což je fakt debilní nápad. Jednička byla až na to, že Piraňe nemůžou být ve sladkých vodách celkem reálná- tohle bylo sci-fi z ubohými efekty.(13.5.2010)

• djbarrel

Zprvu bych chtěl zmínit klady oproti prvnímu dílu. Takže - určitě zajímavější lokace a herci byli řekl bych víc koukatelní a možná méně blbý než v jedničce. Bohužel to je tak všechno. Protože pak někdo popustil uzdu fantazii a vytvořil tohle veledílo. Nejdřív se to nezdálo, ale když potom piraňa vyskočila z mrtvoly uložené v chladícím boxu, zakousla sestru a uletěla oknem, tak v ten okamžuk mi došlo, že mám co dočinění s kvalitním, ale opravdu kvalitním filmem. Nemá snad význem popisovat další děj, protože se nese v duchu té scény z márnice. Je to jednoznačný odpad! Ale vzhledem k tomu že jsem se hodně zasmál tak musím jednu hvězdu udělit. 10 %(3.4.2011)

• - Cameron nebyl nikdy moc poslušný. Když ho producent pokračování filmu Piraňa nutil, aby točil podle jeho přání, vloupal se v noci do střižny a sestříhal film po svém. (cariada)

• - Steve Kimbrough (Lance Henriksen) nosí hodinky značky Texas Instruments. (dyfur)

• - Kvůli omezenému rozpočtu byli do snímku obsazováni převážně Italové, přičemž většina z nich ani neuměla anglicky, což režiséra Jamese Camerona nesmírně iritovalo. (fiLLthe3DD)