poster

Piraňa 2: Létající zabijáci

 • Česko

  Piraňa 2

 • USA

  Piranha Part Two: The Spawning

 • USA

  Piranha II: Flying Killers

 • Itálie

  Piraña paura

 • Slovensko

  Piraňa 2: Lietajúci zabijaci

 • Slovensko

  Piraňa II

 • Slovensko

  Piraňa 2

Horor / Drama / Sci-Fi / Akční

USA / Itálie / Nizozemsko, 1981, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Crocuta
  odpad!

  Bez diskuze naprosto mimořádný film. Snoubí se v něm mimořádně pitomá zápletka s mimořádně amatérským hereckým projevem a mimořádně lacině vypadajícími rádobyspeciálními efekty. Vše pak korunuje mimořádně odpudivý český dabing, který i kdyby byl 2x lepší, nepřiblížil by se podprůměru ještě ani na dohled. Zkrátak mimořádná zhovadilost!(13.8.2007)

 • darkrobyk
  *

  Pěkný začátek - moře, bójka (jako z Čelistí), člun s milenci, noc, pak skok do vody (tam je vidět jako ve dne), vrak, sex - v nejlepším se objeví čudly na raketový pohon (nepochopil jsem, proč vrkají jako holubi), krvavá soulož, střih, titulky, a pak se něco začne dít asi až za půl hodiny....skrz na skrz italská záležitost (přitom Italové už měli v té době tolik báječných zářezů na poli horroru a sci-fi). Směšné triky, jelikož ještě nestál Cameronovi po boku trikový mág S.Winston (ať je mu země lehká). Měl jsem pocit, že se mi to kdysi líbilo, nyní vidím, že tvůrce Terminátora a Vetřelců stvořil pancharta, ke kterému se už nejspíše nevrací. Trocha nahoty, jenže prsatky je mají buď malé, nebo jim visí, něco gore - krev z krků sice stříká, jenže ty potvory drží snad nějaká rejžova podržtaška... Cukrkandlový konec mě pak dorazil. Vlastně ne, dorazil mě dabing, kde chyběla stopa s ruchy.... Hvězda za vzpomínání a připomenutí si, že k některým filmům se není dobré vracet.(20.11.2013)

 • Aluska88
  *

  Skutečně netuším, jakou mírou se geniální James Cameron podílel na tomto "létajícím odpadu", ale zpracování celého filmu mi spíše přišlo jako práce druhé osoby, Ovidia G. Assonitise. Piraňa 2 jsou dost nevydařeným kouskem mixujícím v sobě ve špatném poměru různorodé žánry. Celé to vyznělo jako splácaná, nevýrazná směs, míchající v sobě prvky italské, erotické, gore hororové komedie. Možná by to takto i šlo. Jenže to funguje pouze v určitých, většinou minutu trvajících sekvencích. Nebo vlastně nefunguje? Dokonalý béčkový dojem filmu dodává, až na pár postav, naprosto amatérský dabing. Za celistvou mou jednou hvězdičkou se skrývá pár dobrých scén (žena v márnici, slečny na jachtě, trapně humorné dialogy a stejně takové ony létající potvory. A především výrazná hudba).(17.7.2010)

 • MFZB
  *

  Strašný film alebo skôr strašne nudný. No hrôza, čakal som trochu viac ale , že tu budú len kecy kecy a žiadna akcia ta to je na prd. No a lietajúce pirane, tak pri nich som nevedel či sa mám smiať alebo plakať, že aká to kokotina napadla autorov aby pirane lietali. Jednotka bola ešte ako tak v norme, ale táto dvojka, toto nemalo vzniknúť. Strašne nudný film a lacný hlavne. Bohužiaľ teda, nejakých 15 % nech nežerem.(13.9.2010)

 • Karamanlis
  ****

  O čosi záživnejšie a hlavne zábavnejšie než pôvodná Danteho Piranha z roku 1978. Napriek tomu, že ide o taliansko-americkú produkciu, od ktorej by človek logicky očakával poriadnu mizériu čo sa špeciálnych efektov týka, po tejto stránke je na tom film vzhľadom k roku výroby dobre a hoci nápad s lietajúcimi piraňami, ktoré sa človeku s chuťou zahryznú do krku a pred ktorými nie je nikto v bezpečí ani na súši je poriadne bizarný, ako celok je Piraňa 2 príjemný úlet, počas pozerania ktorého som sa ani na okamih nenudil.(4.11.2010)

 • - Cameron nebyl nikdy moc poslušný. Když ho producent pokračování filmu Piraňa nutil, aby točil podle jeho přání, vloupal se v noci do střižny a sestříhal film po svém. (cariada)

 • - Režisér James Cameron, který byl od filmu odvolán, dostal pár dní poté vysoké horečky. V nich se mu zdál sen o kovovém zabijákovi vylézajícím z ohně. Cameron se jím nechal inspirovat, aby poté napsal scénář ke kultovnímu Terminátorovi. (oLí)

 • - Steve Kimbrough (Lance Henriksen) nosí hodinky značky Texas Instruments. (dyfur)