Piraňa 2: Létající zabijáci

Piraňa 2

Horor / Drama / Sci-Fi / Akční

USA / Itálie / Nizozemsko, 1981, 91 min

• djbarrel

Zprvu bych chtěl zmínit klady oproti prvnímu dílu. Takže - určitě zajímavější lokace a herci byli řekl bych víc koukatelní a možná méně blbý než v jedničce. Bohužel to je tak všechno. Protože pak někdo popustil uzdu fantazii a vytvořil tohle veledílo. Nejdřív se to nezdálo, ale když potom piraňa vyskočila z mrtvoly uložené v chladícím boxu, zakousla sestru a uletěla oknem, tak v ten okamžuk mi došlo, že mám co dočinění s kvalitním, ale opravdu kvalitním filmem. Nemá snad význem popisovat další děj, protože se nese v duchu té scény z márnice. Je to jednoznačný odpad! Ale vzhledem k tomu že jsem se hodně zasmál tak musím jednu hvězdu udělit. 10 %(3.4.2011)

• Fíma

Kdyby piraňa měla křídla křídla jako pták... Pravděpodobně nejstupidnější film, jaký jsem kdy viděl. Odpad je vlastně velice mírné hodnocení. On je totiž odpad a odpad. Některý odpad se dá recyklovat a znovu použít, některý se musí spálit nebo zahrabat hluboko do země a některý je toxický a životu nebezpečný. Tento snímek patří k filmům, které jsou toxické a zdravému rozumu nebezpečné. Hodnotit ho tedy nemá smysl.(15.6.2007)

• Lada

No,co dodat... Kříženec piraně a mouchy a ten zvuk,který vydávají při letu,no něco tak strašného jsem už hodně dlouho neviděl,možná ještě horší jsou Jezdci z Atlantidy(nějak jsem je tady nenašel,možná mám špatný název),sice jsem některé scény pouštěl svým kamarádům pro pobavení,ale jako celek je to fakt hrozný.(15.1.2004)

• Shakers

Myslím si, že kopec ludí ani nevie, že to Cameron netočil. Camerona zavolali (štúdio) ako pomocného režiséra, ale Ovidio G. Assonitis to chcel točiť sám a vyhodil ho. Povedal Cameronovi, ktorý natočil asi 4 scény, že je neschopný. Neskôr sa Cameron vlúpal do štúdia aby si film zostrihal podla seba. Nevyšlo to a ta verzie ktorá je dostupná je zostrihaná podla G. Assonitisa. Cameron si chcel najať právnika, aby jeho meno zmizlo s titulok, lenže v tej dobe nemal ešte prachy. Takže tolko faktov. 20% - 1*(12.8.2010)

• Knor

No do prdele, ten název není metafora :-) Ty hladový rybky fakt skáčou z vody a létají si ukousnout ze svých obětí ? Já se poseru :-D Těžko se mi takovej shit spojuje s Cameronem, ale dobře no. Každej nějak začínal. Úplná žumpa to není, musí se to brát jako vtip a pak to jde vydržet, těžko ale dá. Ty útoky rybiček byly dobrý a bazénovej masakr létající piraňou se celkem povedl a tu a tam se objevila kozatá scéna, tak to trochu potěšilo :-D(4.11.2017)

• - Film je označován jako Cameronův debut. Za finální podobu může producent Ovidio G. Assonitis, který Cameronovu verzi upravil. (Pepy)

• - Režisér James Cameron, který byl od filmu odvolán, dostal pár dní poté vysoké horečky. V nich se mu zdál sen o kovovém zabijákovi vylézajícím z ohně. Cameron se jím nechal inspirovat, aby poté napsal scénář ke kultovnímu Terminátorovi. (oLí)

• - Steve Kimbrough (Lance Henriksen) nosí hodinky značky Texas Instruments. (dyfur)