Pirates of Tortuga

Dobrodružný

USA, 1961, 97 min

• kaylin

Spíše rodinný film než nějak dobrodružný, natožpak akční. Tohle je snímek, který si může rodina pustit v neděli a ani ho nesledovat. Možná, když na něj sem tam kouknou, se trochu pobaví, ale spíše ne. Piráti jsou v tomhle podání takoví celkem bezzubí, spíš zábavní frajeři než nějaká hrozba, což je pojetí, které mi nesedlo.(30.1.2018)

Teda ta Meg byla ale otravná. Divím se kapitánu Paxtonovi, že jí nehodil žralokům hned, jak odrazili od přístavu. Taky se mi zdálo, že proteklo málo rumu hrdly námořníkům. Za to určitě skvělá byla věta od Phoebe a to: "I know where your heart lies. You'll be happier if you follow it." Nezbývá než napnout plachty. Sail ho!(31.1.2014)

Klasické pirátske dobrodružstvo odohrávajúce sa v Karibiku. Síce ničím výnimočné, ani zápletkou, ani obsadením, ani akciou, spracovanie vyzerá ako z 50. a nie zo 60. rokov, ale ide o sympatický a v podstate aj poctivý dobrodružnák. Aj keď išlo o čistokrvnú štúdiovku, rozhodne som sa pri nej nenudil. A neodradilo ma v tom ani to malé otravné strašidlo v podobe Letície Románovej.(29.12.2017)