Bart Paxton (Ken Scott) se vrací po třech letech na moři. V přístavu na něj čeká stráž, která ho neprodleně zaveze k siru Crawfordu. Ten kapitánu zdělí jeho misi, při které jde o likvidaci mocného piráta Henry Morgana (Robert Stephens). Kapitán Paxton tedy neotálí a se svou posádkou i ním vybranými důstojníky odráží od břehu čelit nástrahám velkého dobrodružství. Ovšem ještě netuší, že se na jeho palubě se skrývá černý pasažér. (Mol)

Trailer

kaylin

Spíše rodinný film než nějak dobrodružný, natožpak akční. Tohle je snímek, který si může rodina pustit v neděli a ani ho nesledovat. Možná, když na něj sem tam kouknou, se trochu pobaví, ale spíše ne. Piráti jsou v tomhle podání takoví celkem bezzubí, spíš zábavní frajeři než nějaká hrozba, což je pojetí, které mi nesedlo. ()

Mol

Teda ta Meg byla ale otravná. Divím se kapitánu Paxtonovi, že jí nehodil žralokům hned, jak odrazili od přístavu. Taky se mi zdálo, že proteklo málo rumu hrdly námořníkům. Za to určitě skvělá byla věta od Phoebe a to: "I know where your heart lies. You'll be happier if you follow it." Nezbývá než napnout plachty. Sail ho! ()

liquido26

Pirátský snímek, který postrádá krásu a velkolepost starších záležitostí např. s Errolem Flynnem, nicméně na jedno podívání neurazí. ()

KarKulA

Vcelku slibný začátek, který se rozplynul v naprostou marnost. Nemyslím že hlavním problémem filmu je chybějící krása a velkolepost (jak píše Tom) - to že není natočeno jako blockbuster by tomu člověk i milerád prominul - co se ale z mého pohledu rozhodně prominout nedá je naprosté potlačení toho "pirátského" příběhu a dobrodružství někam do pozadí (a ta jedna chabá bitevní šaráda na konci filmu to nezachrání) na úkor jakési pseudo romantické linky mezi kapitánem Paxtonem a Meg, která bohužel zabrala, alespoň z mého pohledu, většinu filmu. Ochotnický výkon Létície Román snad ani nebudu řešit, nicméně zbytek hereckých výkonů neurážel. Po filmařské stránce podprůměr své doby. ()

majo25

Klasické pirátske dobrodružstvo odohrávajúce sa v Karibiku. Síce ničím výnimočné, ani zápletkou, ani obsadením, ani akciou, spracovanie vyzerá ako z 50. a nie zo 60. rokov, ale ide o sympatický a v podstate aj poctivý dobrodružnák. Aj keď išlo o čistokrvnú štúdiovku, rozhodne som sa pri nej nenudil. A neodradilo ma v tom ani to malé otravné strašidlo v podobe Letície Románovej. ()

• Průměrná délka záběru je 9,5 vteřiny. (Mol)