Reklama

Reklama

Oši no ko

(seriál)
Trailer 3
Animovaný / Drama / Hudební
Japonsko, 2023, 5 h 32 min (Minutáž: 25–82 min)

Předloha:

Aka Akasaka (komiks), Mengo Jokojari (komiks)

Scénář:

Džin Tanaka

Kamera:

Takafumi Kuwano

Hudba:

Takuró Iga

Hrají:

Rie Takahaši, Takeo Ócuka, Tomojo Takajanagi, Jumi Učijama, Kento Itó, Jurie Igoma, Megumi Han, Manaka Iwami, Rumi Ókubo, Lynn, Acuši Tamaru, Hisao Egawa (více)
(další profese)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo narodit se jako dítě celebrity? Jaké by to bylo, mít od narození ty správné známosti a vzhled, mít vstupenku do světa showbyznysu od úplného začátku...  
Goro pracuje jako doktor-gynekolog v nemocnici kdesi na japonském venkově. Kvůli jedné pacientce, s níž se v nemocnici seznámil, je už několik let velkým fanouškem okouzlující vycházející hvězdičky Ai Hoshino, zpěvačky v doposud nepříliš známé J-pop idol skupině B-Komachi. Jednoho dne do nemocnice dorazí neznámá šestnáctiletá těhotná dívka. Poté, co odhalí svou tvář, Goro s velkým překvapením zjišťuje, že je to právě Ai, kterou tak obdivuje.
Jakožto součást striktních pravidel, které musí v zábavném průmyslu idol zpěváci a zpěvačky dodržovat víc než kdokoliv jiný, je pro mladinkou zpěvačku nemyslitelné, aby se kdokoliv z kolegů, médií či fanoušků tento fakt dozvěděl. Jelikož se rozhodne, že o dvojčata, které se jí mají narodit, nechce přijít, chce v této zapadlé nemocnici zůstat v utajení až do porodu pod záminkou zdravotních problémů. Lze však něco takového opravdu utajit? Jak daleko jsou schopni někteří lidé ve své sobecké lásce k celebritám dojít? A co všechno se skrývá pod mnoha maskami, které na sobě zábavný průmysl má? Vítejte v nelítostném světě, kde se vytváří zářivá fikce. (TheDarKnig)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (10)

LeitoSE 

všechny recenze uživatele

Vždy ma veľmi poteší, keď sa objaví film alebo seriál, ktorý ma napriek všetkému, čo som videl dokáže prekvapiť originálnou zápletkou a postavami. Úvodná epizóda je dokonalým príkladom ako vytvoriť zároveň narrative hook, dať základy minulosti hlavným postavám a určiť ich ciele. Kriminálna zápletka odohrávajúca sa v pozadí ďalších epizód následne poskytuje element neustáleho napätia a ústredným motívom sa stane problematika šoubiznisu. Tematika, ktorá ma vonkoncom nezaujíma, no ak je podaná skrz plnohodnotne rozkreslené postavy, na ktorých mi má záležať, tak to vôbec nevadí. Akasaka rozhodne presvedčíl, možno sa vrátim aj k jeho Kaguji, ktorá ma prvou sériou ničím veľmi nezaujala a dopozerám zvyšok...  11/11 - 100% ()

Raichu.Cz 

všechny recenze uživatele

Tento seriál nemůžu nazvat nejlepším ani nejhorším anime. Když jsem si četl 1 kapitolu mangy tak se mi zdála dosti zajímavá a v moment co vyšlo oznámení že se chystá seriál tak jsem se celkem těšil. Bohužel došlo k velké chybě kterou udělal hype tohoto anime... a to přehnaný fanservis kdy to každý začal považovat za nejlepší anime roku i hned po několika dílovém odvysílání. A tím vlastně začaly moje obavy a zjevovat se zprávy typu ´´naprosto bezchybné anime´´ ´´nejlepší anime co jsem kdy viděl´´ atd. Ale bohužel je to pro mě velká lež. Každý film či seriál má chyby a Oshi no ko jich má celkem dost, což je dosti podobné seriálu Chainsaw man který měl taktéž  velké chyby. Abych začal pozitivně tak první díl Oshi no ko je za mě jediný nejpovedenější díl kde je jediná dobře využitá psychologie parasociálního vztahu a lží. A jak jsem řekl první kapitola byla dle mého zajimavá a to platí i prvního dílu oshi no ko... !!!POZOR TAHLE ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!! Ai Hoshino byla za mě jediná postava co tenhle seriál mohla táhnout až do konce, ale bohužel dojde k velkému bodnutí do zad kdy vlastně se nám tato postava přestane na konci prvního dílu zjevovat a dojde k tak zvaně promarněnému potenciálu... poněvač Ai byla fakt jediná co dodávala seriálu zajímavé scény a taky napínavost. Aqua to taky jediný zachraňuje ale v některých dílech na něj tvůrci z cela kašlou a naopak dávaj pozornost postavám která nemáj s tím co jsem od oshi no ko čekal nic společného... u aquy je to pochopitelné protože viděl Ai jako někoho kdo dokáže přinést světu úsměv na tváři a snaží se tím najít toho co Ai zničilo celou kariéru.  Ale vedlejší postavy... co jenom chtějí být idoly... a to je vlastně vše... což dělá další problém a to že se tím oshi no ko podobá seriálu Love Live! School Idol Project který je za mě o mnohonásobně lepší hlavně kvůli postavám kde mají skvělou sympatii a taky zajímavý příběh jejich vývoje... Hodně mě taky vadilo že tenhle seriál lidi porovnávají se seriálem death note... a bohužel je to za mě blbost... pokud by se to porovnávalo se seriálem death note tak by v oshi no ko byla stejná hra... a to hra na kočku a myš. Chápu že tahle recenze naštve dost fanoušky tohoto anime... ale bohužel jsem do toho šel s celým srdcem... Popularita že to je nejlepší anime roku je přehnaná... plus obliba postav která je bohužel nesmyslná hlavně u Kany u které jsem neviděl nic lákavého na označení nejoblíbenější postavy... obliba u Ai a Aquy je jediná u kterého to jediný dává smysl bo oni jediný seriál táhnuly a tvůrci je prostě zahrabali do země, a tím promrhali potenciál kteréj mohl vest až do konce 1 série... Za mě podprůměrné 49% ()

Reklama

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Upřímně největší překvapení v jarní sezóně 2023. Původně jsem čekal klasické anime o idolech - o jejich strastech jak se stát nejlepšími, ale dočkal jsem se nakonec dramatu z oblasti showbizu s nadpřirozeným prvkem. Tahle kombinace se může zdát jako paskvil, když si to člověk čte, ale příběh se povedl dobře zkombinovat, kdy nadpřirozený prvek tam spíše funguje jako určitý podklad pro dokreslení motivací a povah jednotlivých zaintersovaných postav. Zpočátku to ale může působit trochu divně, ale zase tak velké mínus to není. První díl jako takový si rozhodně zaslouží 5*, kdy by mohl, díky své délce (jeden a čtvrt hodiny) a napínavém obsahu, stát samostatně. Poté jsou následují díly v klasické délce, kdy pouze počet dílů je snížen na 11. Po opravdu našlapaném prvním dílu to ale jde pak napětím silně dolu, kdy člověk má určitá očekávání, která prozatím nejsou v této první sérii naplněna, kdy je to spíše vedeno jako seznámení s postavami, s daným prostředím a co se tam vlastně bude dít. Po animační stránce je to velice dobré a po hudební taktéž. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Idol anime Oshi no Ko je hybridom rôznych žánrov, ktoré k sebe pasujú. Oshi no Ko totiž prináša vynikajúci príbeh, ktorý sa postupne buduje, ale už pri prvej veľmi dlhej epizóde číslo jedna si získa svojich divákov, aj pre to lebo táto epizóda má cez hodinu. Môžeme rozprávať o veľa veciach ako boli úžasné napríklad to môžeme povedať o animácii, alebo môžeme vyzdvihnúť vynikajúci opening. Anime by som rozdelil do dvoch častí a to prvej línie, kde sa vlastne zobrazuje krutý a zároveň zaujímavý svet idolov. A druhou líniou, by som povedal detektívna časť ktorou ide Aqua. Časť kde sa pozeráme na idoly je vynikajúca, lebo ukazuje svet, v ktorom sú naozajstné nástrahy pre častokrát mladého človeka, ktorý je bombardovaný rôznymi vyhrážkami a de facto jeho život je pod takým drobnohľadom, že akákoľvek chyba vedie k strate hodnoty jeho celej práce. Časť kde Aqua si absolútne neužíva život, lebo sa vydal na výpravu, kde je pre neho dôležitejší niekto iný je možno dokonca tá zaujímavejšia. Ai ako postava zase môže vynikajúco ukazovať, ako dlho sa môže človek hľadať a ako môže dlho hľadať v tom čo ho baví aj reálnu hodnotu pre svoju dušu (dajme tomu). Treba samozrejme upozorniť, že toto nie je iseakai anime z dôvodu, že dej sa odohráva v tom istom mieste je to proste anime, kde prebehne reinkarnácia bez transportu našich hrdinov inam. Niekto určite polemizuje, že tá reinkarnácia je zbytočná, alebo nie dobrá, ale z môjho pohľadu je to presne to čo ešte viac zdvíha kvalitu. S Akane ideme vlastne na hranu toho, aby sme ukázali aký je tento celý svet anonymity nespravodlivý a zničujúci. Bohužiaľ si myslím, že s Akane tu sú nejaké chyby v príbehu, hlavne čo sa týka neskorších dielov a to myslím len, že nie všetko potom už dáva zmysel. Kana samozrejme je vynikajúci charakter ukazujúci možné vyhorenie detskej hviezdy. V neskorších fázach anime rapídne zvoľňuje tempo a posledné štyri diely sú len takým pekným anime o idoloch. Ono to vôbec nevadí, lebo zábava dovtedy bola tak dostatočná, že nejaké to zvoľnenie príbehu vôbec neuškodí. V každom prípade Oshi no Ko je kruté anime o zákutiach showbiznisu dovedené takmer do masterpiece kategórie vo veľa aspektoch, ale najviac zrejme v príbehu, ktorý som mal možnosť vidieť. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Nemám rád šoubyznys, což bude asi zapříčiněné tím, že jsem se v jeho zákulisí necelé tři roky pohyboval. Brigádně jsem při studiu na vysoké dělal jako kulisák pro jednu firmu a díky tomu jsem se dostal na různé televizní akce jako byly třeba Česká Miss, Zlatý Slavík atp. Během toho jsem hodně viděl, hodně slyšel a o spoustě našich tehdejších známých osobností si udělal docela přesný obrázek. Stejně tak jsem si udělal i jistou představu o celém tom byznysu, o naleštěném pozlátku, které musí fungovat, když se rozsvítí kamera, nebo když se náhodou dívá někdo opravdu důležitý. Stejně jako všude, i v tomhle byznysu bylo všechno o lidech. Potkali jste úžasné osobnosti, které ocenili i vaší těžkou práci, a také vám třeba po odvysílání své pravidelné show nikdy nezapomněli přijít osobně poděkovat a když pak byl jejich pořad zrušen, tak vám koupily chlebíčky a něco k pití. Potkali jste ale i takové, kteří pohrdali ostatními, egocentrické hloupé lidi, kteří si na všech kolem díky svému vlivu léčili své mindráky a dívali se na každého z patra. Na obrazovce sympatická babička byla ve skutečnosti chamtivá stará ženská, co by si pro korunu nechala vrtat koleno a věci z rautů si potají cpala do kabelky, když si myslela, že se nikdo nedívá… Nemám rád ani idol anime, protože skoro každé, o které jsem někdy zavadil, mi líčilo celý ten šoubyznys jako úžasnou cestu zalitou sluncem, která vždy ocení toho, kdo se bude nejvíc snažit. Zkrátka najít cokoli s idol tématikou, co se aspoň trochu otře o nějaký závažnější problém, nebo se alespoň pokusí mi postavy přiblížit jako skutečné lidi, a nejen jako veselé králíčky Duracelly, kteří si tu plní svůj sen, bývá zpravidla zázrak. Jasně, existuje třeba Perfect Blue, které z jednoho problému, který může nastat, udělá až hororový zážitek, ale nějaký komplexnější pohled na různé problémy, vysvětlení toho, že za vším stojí jen lidé, kteří jsou různí a že i ti idolové, herci a další celebrity jsou opět jen lidé se svými vlastními problémy – prostě vzít to všechno takhle pěkně ze široka, zároveň ale opravdu podrobně, pochopitelně pro diváka a i náležitě dramaticky, aby si z toho ten dojem pořádně zapamatoval - to vidím poprvé takhle kvalitě až tady. Jasně, on ten šoubyznys taky nemusí být přesně takový, jak ho zde autoři líčí, je jasné, že tenhle pohled je spíš jak dělaný pro někoho, kdo šoubyznys prostě nemá rád a má vůči němu spoustu předsudků založených na pár špatných příkladech, o kterých se třeba dočetl v novinách. Jenže pokud chcete být opravdu komplexní, musíte prostě ukazovat i ty problémy, jen s tím hezkým si nevystačíte a pokud ano, pak skončíte jen jako další veselá taškařice o idolech, kterou ale nikdo nebude brát vážně. Takže žádný ostych a hezky ukázat všechno, i když pak vyznění seriálu nebude jen veselé a plné naděje, šoubyznys takový není, život takový není! A když už rozebíráme problémy, tak je potřeba se na vše podívat z vícero úhlů, a tak divákovi učaruje i to, že se seriál nezabývá jen problémy šoubyznysu samotného, ale i jeho konzumenty a tou vzájemnou synergií, která kolem toho je. Zkrátka idioti a šílenci jsou všude, nejen mezi celebritami, ale i mezi jejich fanoušky – to už víme, Perfect Blue jsme tu už zmínili, ale stejně tak nebezpečné může být i stádové chování, nebo i jen jeden "hrdina za klávesnicí", který se do něčeho žertem opře. Zkrátka tenhle seriál se z části klidně trefí i do vás samotných a vy mu to budete žrát i s navijákem a možná se i nad sebou aspoň na chvilku zamyslíte. Až tak dobré to všechno je! Postavy jsou krásně rozkreslené, každá má nějaké své silné stránky ale i slabiny, občas se utápí v nejistotě, jindy přesně vědí, co musí udělat. Samotný Aqua tu občas hraje Jekylla, jindy zase Hydea a vše je tak krásně intenzivně zpracované, a ještě podtržené barvou jiskry v jeho oku a funguje to až tak, že máte z hlavního hrdiny někdy až strach – je to jak divadlo v seriálu o herci. A atmosféra a celková nálada si tu krásně lítá ode zdi ke zdi, jak je přesně potřeba, chvíli jste napjatí, jindy se od srdce smějete, potom zase posloucháte výklad některé z postav o jednom z aspektů šoubyznysu a všechno tu funguje, užíváte si to a postavy máte přesně tak moc rádi, jak autor v daný okamžik chce. Podařila se i animace, sice to není to nejlepší, co jsem v sezóně viděl, ale solidní podívaná to určitě je, a to i přesto, že mě závěrečný koncert zase až tak nechytil a choreograficky na mě víc než celé vystoupení dívek zapůsobil výkon Aquy, když to rozjel v publiku. No a co říct o hudbě? Openning si právě razí cestu světovými žebříčky, což je něco, co u anime není zrovna běžné, a i ostatní hudba mi přišla velmi dobrá, včetně již zmíněného koncertu. Zkrátka tady asi není moc o čem, pro mě právě i proto, že nemám rád šoubyznys a nemám rád idol anime, ale tohle není běžné idol anime, tohle je prostě komplexní vhled do zákulisí šoubyznysu, který je zároveň idol anime, psychologické drama a někdy i romantická komedie. Jako jedno z menších negativ v tuhle chvíli vidím asi jen to, že mi seriál ještě naplno nedokázal prodat Ruby, sice jí hodně pomáhá k dobrému dojmu její backstory, ale na to, že jde o druhou hlavní postavu, je pro mě nyní hodně ve stínu Kany, což je ale pro mě i z části Akane, i když je jasné, že její silné chvíle přijdou, nejspíš už v oznámené druhé sérii. Každopádně ani tahle drobnost a jí podobné mi nemohli jakkoli výrazně zkazit dojem, který je skoro dokonalý (říkám skoro i proto, že si chci nechat trochu prostoru, kdyby byla druhá série ještě lepší). 9,5/10 ()

Galerie (356)

Zajímavosti (1)

  • Děj epizody pojednává o tvorbě hrané televizní adaptace pro populární dívčí mangu „Sweet Today“. Tato fiktivní manga se objevila již dříve také v epizodě Kaguja-sama wa nugasetai (2020) seriálu Kaguya-Sama: Love is War (od r. 2019), anime adaptaci předchozí úspěšné mangy Aka Akasaky. Tento fakt naznačuje, že se oba příběhy odehrávají ve stejném vesmíru. (TheDarKnig)

Reklama

Reklama