Reklama

Reklama

Vyšetřovatel

  • angličtina The Investigator
Trailer
Dokumentární
Česko / Chorvatsko, 2022, 73 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Český vyšetřovatel Vladimír Dzuro v roce 1997 dopadl prvního válečného zločince konfliktu v bývalé Jugoslávii, postavil ho před Mezinárodní trestní tribunál a po nejistém přešlapování světového společenství tak uvedl celé „soukolí spravedlnosti" do pohybu. Vyšetřováním válečných zločinů strávil deset let svého života, během kterých systematicky odhaloval nejtemnější momenty války. Takové příběhy uvíznou hluboko v paměti a teď se za nimi Vladimír Dzuro po dvaceti pěti letech vrací. Přijíždí na nejdůležitější místa svého vyšetřování v Chorvatsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině. Spolu s ním nasloucháme fragmentům dávných příběhů a potkáváme klíčové osoby a svědky z jeho případů. On odjel a oni zůstali. A v jejich hlasech nezní jen bolestná vzpomínka na traumata války, ale i rozčarování. Všichni jako by čekali od mezinárodního zásahu víc. Jak se dá žít s dávnými démony? Měla a má spravedlnost vnesená zvnějšku význam a smysl? (Frame Films)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Podráží tomu nohy profesionální vypravěč, který předčítá text. Vždycky to vytrhne, vždycky to vyruší. Myslím, že ta jediná věc stojí ten film čtvrtou hvězdu. Na jednu stranu chápu, že testovací projekce daly stopky tomu, aby to četl samotný protagonista, ale obávám se, že to mělo být řešeno jinak. ()

Galerie (8)

Související novinky

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

17.10.2022

Přípravy na šestadvacátou dokumentární Ji.hlavu jsou v plném proudu! Program nabídne tři stovky filmů a pozve na první český film ve virtuální realitě, snímek o přátelství mezi dalajlamou a… (více)

Reklama

Reklama