Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvanáctiletá Chloé nemluví, nesnese žádný fyzický kontakt a je zcela závislá na bratrovi Josephovi. Oba trpí tím, že je opustili rodiče a oni se přesunují z jednoho ústavu do druhého. Joseph Chloé bezmezně miluje a udělal by pro ni cokoli. Stále se také bojí, že by je mohl někdo rozdělit. K tomu ale nezadržitelně dochází: Chloé potřebuje odbornou pomoc, aby se dokázala lépe vyrovnat s okolním světem. Chloé a Joseph pokaždé utíkají a tím se stále více vzdalují "normálnímu" životu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

kareen 

všechny recenze uživatele

Sice chápu, že Josephovo zarputilé, chvílemi až agresivní chování plné nedůvěry, mělo původ v jeho neutěšeném dětském životě, poháněné navíc jeho strachem, aby ho neoddělili od autistické sestry, ale stejně pro mně bylo občas obtížné zaujmout k takto vyhraněné osobnosti pozitivní postoj, zvlášt' když svým jednáním často sobě i sestře spíš škodil. Jenomže Joseph rozhodně není jednorozměrná figurka, je to malý vystrašený kluk, snící o št'astné rodině a domku, který mu Chloe skládá z barevných sklíček, aby ho uklidnila a který si u mně postupně vysloužil přinejmenším smutný soucit. A Chloe...ta úžasná, ve svém vlastním světě žijící osůbka, moje nejpříjemnější překvapení celého filmu. Filmu velmi realistického ohledně vzájemného vztahu a vnitřního světa sourozenců, o to více pak zamrzí některá málo věrohodná místa v ději, která snímku zrovna dvakrát neprospívají. Narozdíl od výkonů obou hlavních představitelů, ty jsou vyjímečné. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Syrové, drsné, tragické, to všechno je v životě sourozenců, chlapce a dvanáctileté těžce nemocné dívky, uzavřené ve svém světě, v absolutní závislosti jednoho na druhém. A hledají své rodiče, jeden dům... Ke všemu si Chloe začíná uvědomovat svoji sexualitu a jejich útěk Francií není rozhodně procházka růžovou zahradou... Nebo levandulovými poli? Každopádně skvělé herecké výkony. ()

Reklama

laik_60 

všechny recenze uživatele

zaujímavá psychologická dráma. Ten fagan tvrdohlavo idúci svojou cestou, všetko podriaďoval tomu aby bol so sestrou. Príliš veľa šťastia, pretože vždy unikol, až ma rozčuľovala benevolentnosť a neschopnosť úradov sociálnych pracovníkov a polície.. ale asi to tak muselo byť ... škoda. Prvá polovička filmu rozhodne lepšia, v druhej to spelo predpokladaným a tak trocha tušiacim smerom .. škoda ... ()

Mat21 

všechny recenze uživatele

Ten kluk roste pro kriminál! Desetiletý Joseph a jeho stejně stará, mentálně zaostalá, sestra Chloé jsou sirotci prchající před společností a okolním světem. Při snaze umístit je do ústavu či dokonce rozdělit Joseph s velmi silným ochranitelným citem využívá jakékoliv prostředky k úniku a návratu ke Chloé, která je pro něj jediným ostrůvkem přátelství ve světě, který jim nerozumí. Nic je nemůže rozdělit, zdi sociálního ústavu, mříže vězení pro mladistvé, v patách strážci zákona či žena, která se prohlásí za jejich matku. Chloé se zdá být autistkou, do jejíž světa nemůže nic proniknout. V ruce látkový pytlík s barevnými sklíčky, nacvičené opakující se pohyby a maximální averze vůči lidskému dotyku. Avšak "výchova" Josepha ji začne záhy měnit... ● Film s trefným názvem Ďáblové je na můj vkus až příliš vyhrocen do extrémů. Například parta vagabundů vtrhnoucí do nemocnice a v reji násilí zachraňující Chloé, chladnokrevně jednající Joseph využívající ke svému úniku jakéhokoliv způsobu: pořeže v obličeji vlastní matku, okrade své spolunocležníky z ústavu či způsobí na dálnici hromadnou havárii. ║13.4.2009║ ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Wow. Tak tomuto vravím nekaždodenný scenár! Myslím, že až na pár nepravdepodobných drobností film výborne vystihuje skratové chovanie mladíka, ktorý má dojem, že musí za každú cenu bojovať s veternými mlynmi štátnej sociálnej starostlivosti. Nádherne psychoanalytické a nabité celým spektrom emócií. Adele Haenel v roli autistickej Cloé podáva presvedčivý výkon podobne ako v Akvabelách /Lekníny http://www.csfd.cz/film/237406-naissance-des-pieuvres/ ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama