Ďáblové

• španělský

Diablos, Los

Devils, The

Francie / Španělsko, 2002, 105 min

Wow. Tak tomuto vravím nekaždodenný scenár! Myslím, že až na pár nepravdepodobných drobností film výborne vystihuje skratové chovanie mladíka, ktorý má dojem, že musí za každú cenu bojovať s veternými mlynmi štátnej sociálnej starostlivosti. Nádherne psychoanalytické a nabité celým spektrom emócií. Adele Haenel v roli autistickej Cloé podáva presvedčivý výkon podobne ako v Akvabelách /Lekníny http://www.csfd.cz/film/237406-naissance-des-pieuvres/(4.3.2010)

• Vikki

Neveřitelná pedofilní sračka... nikdy by mě nenapadlo co pedofilních filmů je ve Španělsku. Tento není rozhgodně jdiný. Teprve třináctiletá herečka má tvrdé erotické scény s šestnáctiletým hercem. Ponechávám v tomto případě bokem špičkový váýkon obou protagonistů v této dětské pornografii, kterou si tu spousta pedofilek a pedofilů nemůže vynyachválit pod rouškou otřepaných kýčovitých kydů banda úchylných prasat, která se nám tu identifikovala, jen se na ta jména úchylných hovad s vysokým hodnocenáím podívejte!! . Nejen Španělsko , ale i Dánsko, Norsko a Německo jsou země kde se pedofilně zneužívají nezletilí chlapci k nahý a erotickým scénám. Je k blití kam to to dotáhla tahle prasácká pederastická společnost, která pokrytecky vříská o ochraně dětí a ve skutečnosti podporují takovéto pedofilní filmaře, aby mohli doma masturbovat při dětské pornografii.(26.5.2019)

Syrové, drsné, tragické, to všechno je v životě sourozenců, chlapce a dvanáctileté těžce nemocné dívky, uzavřené ve svém světě, v absolutní závislosti jednoho na druhém. A hledají své rodiče, jeden dům... Ke všemu si Chloe začíná uvědomovat svoji sexualitu a jejich útěk Francií není rozhodně procházka růžovou zahradou... Nebo levandulovými poli? Každopádně skvělé herecké výkony.(12.9.2014)

Sice chápu, že Josephovo zarputilé, chvílemi až agresivní chování plné nedůvěry, mělo původ v jeho neutěšeném dětském životě, poháněné navíc jeho strachem, aby ho neoddělili od autistické sestry, ale stejně pro mně bylo občas obtížné zaujmout k takto vyhraněné osobnosti pozitivní postoj, zvlášt' když svým jednáním často sobě i sestře spíš škodil. Jenomže Joseph rozhodně není jednorozměrná figurka, je to malý vystrašený kluk, snící o št'astné rodině a domku, který mu Chloe skládá z barevných sklíček, aby ho uklidnila a který si u mně postupně vysloužil přinejmenším smutný soucit. A Chloe...ta úžasná, ve svém vlastním světě žijící osůbka, moje nejpříjemnější překvapení celého filmu. Filmu velmi realistického ohledně vzájemného vztahu a vnitřního světa sourozenců, o to více pak zamrzí některá málo věrohodná místa v ději, která snímku zrovna dvakrát neprospívají. Narozdíl od výkonů obou hlavních představitelů, ty jsou vyjímečné.(11.6.2013)

Fascinující příběh dvou mladých lidí, kteří se ne vlastní vinou ocitají bez rodičů a bez zázemí. Bratr a sestra - bratr tvrdostí zakrývající svou zranitelnost a autistická sestra, která se bez pomoci, ať ji bratra, nebo kohokoliv jiného, neobejde. Oba sourozenci dospívají a je nasnadě, že i zde nastávají problémy. Celý příběh je dramatickým sledem událostí, které směřují k čemukoliv jinému, jen ne k happyendu. Klobouk dolů před oběma mladými herci. Film nedoporučuji puritánům a přecitlivělým povahám.(12.7.2010)