Reklama

Reklama

Terminátor 2: Den zúčtování

  • Česko Terminátor 2: Soudný den (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

V budoucnosti probíhá válka lidí se stroji, které převzaly vládu nad světem. Jedinou nadějí pro lidstvo je charismatický vůdce Hnutí odporu John Connor. Protože se ho stroje obávají, vysílají do minulosti nový prototyp kyborga, který ho má zničit jako malého chlapce. Vzápětí za ním Hnutí odporu vyšle starý model terminátora, přeprogramovaného tak, aby mladého Johna chránil. (Bontonfilm)

(více)

Videa (8)

Trailer 4

Recenze (1 924)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $102miliónovTržby USA $204,843,345Tržby Celosvetovo $519,843,345Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,790,726 //počet predaných kusov 228,279Tržby za predaj DVD v USA $977,401 //počet predaných kusov 195,872James Cameron to rozbalil vo veľkom, natočil dych berúci prelomový film začiatku 90.rokov, brilantný príbeh, dokonalé dialógy, vyšperkovaná technická stránka, železná hudba od Brada Fiedela, herecké obsadenie maximálne fungujúce pre dej(kľudne mohli padať Oscary aj na hlavy Schwarzeneggera, Roberta Patricka či Lindy Hamilton). Nadčasový príbeh!!! /100%/ ______Obnovená premiéra rok 2017__I'll be back!!!__ Áno T2 je späť a v 3D, Cameron je majster svojho remesla. Máme tu od neho ďalšiu vydarenú konverziu. Na veľkom striebornom plátne to má fakt grády a svoju veľkoleposť. /31.08.2017 videl v kine 3D verziu: 100%/ ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Protože Terminátor u diváků jednoznačně zabodoval a tržby byly jedním slovem velkolepé, rozhodlo se produkční studio využít jeho pověsti k natočení pokračování, kterého se ujal téměř stejný štáb jako v případě jedničky, pouze na scénáři pomáhal Cameronovi místo Anne Hurdové William Fisher. Obě hlavní postavy ztvárnili pochopitelně stejní herci jako v prvním dílu, pouze k Lindě Hamiltonové přibyl Edward Furlong coby budoucí šéf lidského odboje proti nadvládě strojů. Tohohle čtrnáctiletého kluka vybrali v konkurzu ze 1400 uchazečů a za svoji roli dostal mimochodem neuvěřitelný pakatel 30.000 dolarů. Na rozdíl od jedničky měla dvojka podstatně velkorysejší rozpočet a díky tomu mohl Cameron přijít s koncepcí tekutého Terminátora, o kterém přemýšlel už v jedničce. Tehdy ale nemohl vzhledem k nedostatečným trikovým technologiím a omezenému rozpočtu ten nápad realizovat. Na rozdíl od drsné stylové jedničky je dvojka podstatně mainstreamovější a tomu odpovídá i upravená postava Terminátora. Miláček publika Arnold Schwarzenegger už neměl být drsným zabijákem, ale robotem toužícím poznat lidské city a fakticky se stal kladnou postavou. Naproti tomu Linda Hamilton ztvárnila svou Sarah Connor jako ženu poznamenanou minulostí, podstatně drsnější a cyničtější. Jedinečnou inovaci představoval robot T-1000, pro jehož představitele Roberta Patricka to byla životní role. Triková stránka si vyžádala investice 25 mil. dolarů, které se ale na tržbách bohatě vrátily. Scénář opět pracoval s nápaditou časovou smyčkou a využil i zbytků původního terminátora z jedničky. Vzhledem k tomu, že dvojka je už jen sázkou na jistotu a neobsahuje originalitu a syrovost prvního dílu, je mé hodnocení o něco nižší. Dvojka je totiž producentská a režijní sázka na jistotu, byť vyfutrovanou dolary a proto velkolepou. Celkový dojem: 75 %. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Málokterý akční film v sobě nese tak šikovně zahraný humanistický podtón, jako T2 ("Když se stroj naučil vážit si lidskýho života, snad se to jednou naučí i člověk."). Technická dokonalost možná v dnešním přecomputerovaným světě může něco ztrácet ( v roce 1991 film znamenal doslova revoluci ve filmových efektech ), ale po obsahový a akční stránce se jedná o jednoznačný majstrštyk, kterýmu se téměř za 25 let existence dokázal přiblížit jen málokterej biják.ˇPo tomhle filmu ze výrazně zvýšily mé sympatie k rodákům z Rakouska. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„My mission is to protect you.“ No není Arnie božský, když pokropí minigunem z okna policejní vozy, přidá pár projektilů z granátometu a obratem spočte Human casualties na akurátních 0.0? Pro akční film je T2 stejným milníkem jako pro svět vynález atomové pumy. Existuje jen předtím a potom. Na můj vkus mohl být Cameron ještě temnější a vyvarovat se na tvůrce jeho formátu šíleného kvanta movie mistakes. Ale co.. Člověk pak vidí trojku od Mostowa a mávne nad takovými maličkostmi rukou. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Tenhle "komorní" film mě nikdy nepřestane bavit. Viděl jsem ho nesčetněkrát a můžu ho sledovat neustále dokola. Na Cameronových filmech obdivuju mimořádně vtahující atmosféru. Díky tomu si na konci připadám, jak by mě někdo vykopl z jiného světa. Mám vždycky obrovské nutkání si film pustit okamžitě znovu. Sem tam se stane, že opravdu neodolám. Navíc má Cameron mimořádný talent na obsazování rolí. Jeho figury jsou vždy dokonale přesné. Navíc jeho filmy nestárnou. Který z 20 let starých filmů vypadá tak, že byl natočen nedávno? Triky tu totiž nejsou pro zábavu, ale protože si to příběh vyžaduje. Druhý Terminátor to jenom potvrzuje. ()

Galerie (322)

Zajímavosti (268)

  • Slovenský dabing k tomto filmu bol vyrobený až v roku 2009 pod vedením Zdena Dřínovského v štúdiu DIMAS. (Piri)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. července 1991 v Century City v Kalifornii. (Varan)

Související novinky

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (více)

Reklama

Reklama