Terminátor 2: Den zúčtování

Terminator 2 : Le Jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Terminator 2: Judgment Day

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

Scénář: James Cameron, William Wisher Jr. .. Nejasná je vize budoucnosti. Tahle je jedna z možných, ovšem dosti pravděpodobných.. . Filmová orgie a ojedinělý důkaz pokračování, které o třídu převyšuje už tak kvalitní první díl! Vynechám zhodnocení scénáře a tím šťourání do spousty nelogičnosti a paradoxů! Vše přebíjí démonická hudba, věrohodní herci, výtečné akční scény, efektivní apokalyptické trikové sekvence a samozřejmě Pan režisér James Cameron se svojí vizionářskou genialitou. Jeden z mála filmů, jenž JE MILNÍKEM kinematografie.(1.4.2005)

Trikařské orgie, špičková akce, chrabrý vůdce hnutí odporu John Connor jako usmrkaný fracek, pološílená Linda Hamiltonová, takřka nezničitelný T-1000 Robert Patrick, kdo nám chybí do party? Že by...že by...proč to psát, stejně to všichni vědí...a k tomu všemu nám hraje dunivá, apokalyptická muzika, James Cameron 4ever aneb až do Matrixu nepokořený snímek, který u mě má navždycky 90% jistých.(27.3.2003)

Společně s Matrixem jasný král žánru akční sci-fi a minimálně stejně zásadní pro jeho vývoj - a to je co říct. Když se na něj dnes podíváte, nechce se vám věřit, že jde o patnáct let starý film. Jistá režiserská ruka Camerona nás od začátku do konce bravurně provází příběhem, strhující vizuální stránka, zajištěná především mistrovskou kamerou neposkytuje chvíli ani pro obdivné vydechnutí a hutná, temně apokalyptická atmosféra dýchá z každého záběru. Specifickým prvkem Terminátora je právě způsob, kterým Cameron tuto atmosféru zjemňuje a to je suchý humor, pramenící především z Arnoldových hlášek. Jeho těžký herecký a zejména mimický netalent je pro film navíc výhodou, jelikož hraje robota, který lidské chování a výrazy pouze imituje. Charakterové herectví je zde zastoupeno Lindou Hamilton, která své Sáře Connor dává přesvědčivou a charizmatickou podobu a stává se tak jakýmsi oduševňujícím prvkem filmu. Dalšími silnými devízami Terminátora pak jsou ďábelský T-1000 v podání Roberta Patricka (kam se na něj hrabe nevýrazná TX), vysoký COOL efekt snímku (hlášky, černé brýle+kožená bunda+brokovnice+harley, triky,...) a výborně vybraný soundtrack s titulní vypalovačkou You could be mine od Guns and Roses. Doufám, že se vrátí... :-) 100%(1.12.2006)

když se stroj naučil vážit života, třeba se to naučíme i my! nemá myslím smysl se zde rozepisovat o příběhu. T- 1000 je dokonalost sama. já se chci zmínit o speciální edici na dvd, která mi dala možnost zhlédnout film v prodloužené verzi a zabývá se ,,polidštěním" arnolda - stroje. hlavně ale obsahuje perfektně udělanej zvuk v DTS. NO PROBLEMO!(15.10.2005)

Arnold jako hvězda už nemohl být zloduch, svůj zarputilý výraz však neztrácí ani coby hodný pomocník. Záporáka ovšem skvěle vystihl svým chladným pohledem Robert Patrick. Na svou dobu převratné triky - největší kouzla předvádí T-1000. Ty ovšem sami o sobě skvělý akční film nedělají - ten je dílem mistra režiséra, který dokáže dodat akčním scénám napětí a tempo. Triky a hodně výbušnin jsou mu jen dobrými pomocníky. Nesmírně působivé jsou Sářiny vize konce světa.(5.8.2003)

• - Když T-1000 (Robert Patrick) dorazí na motorce do budovy Cyberdyne, má na motorce silniční pneumatiky. Při jízdě po schodech uvnitř budovy má již cross-terénní pneumatiky. Silniční pneumatiky by neměly na hladkém schodišti dostatečnou adhezi. (hangar)

• - Při výbuchu budovy Cyberdyne jsou při záběru z vrtulníku vidět poblíž stojící členové štábu. (imagoo)

• - Herečka Linda Hamilton (Sarah Connor) si při bitce s hlídačem na psychiatrii užila své. Herec ji odmítal naplno udeřit obuškem, a proto se záběr točil několikrát a herečka skončila pořádně zmlácená. Ve scéně, kdy Sarah utíká, se dočkala jisté satisfakce, když o kolegu přerazila násadu od koštěte. (Epistemolog)