poster

Terminátor 2: Den zúčtování

 • Česko

  Terminátor 2: Soudný den

 • USA

  Terminator 2: Judgment Day

 • Francie

  Terminator 2 : Le jugement dernier

 • Slovensko

  Terminátor 2: Deň zúčtovania

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  *****

  || Scenár: James Cameron, William Wisher Jr. | Hudba: Brad Fiedel | Produkcia: James Cameron | Distribúcia: TriStar Pictures | Štúdio: Carolco Pictures, Lightsorm Entertainment, Pacific Western, Studio Canal | Rozpočet: 102 miliónov $ | Tržby: 519,843,345 $ || Teraz, po viacerých rokoch, keď som sa na to znova pozrel, som musel zistiť, že sa jedná o majstrovské dielo. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, kto je vlastne Schwarzenegger. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, akým je hercom. Bol proste Terminátor. Teraz však musím usúdiť, že je to Pán umelec po všetkých stránkach. (Nikdy nezabudnem ani na tango v True Lies, to je proste čarovné.) Okrem toho sa však stretávame s výborne vyladeným scenárom, z ktorého nechýba vôbec nič. James Cameron? Áno, to je kvalita. Ak raz v živote chcete stvoriť niečo ako film Titanic, najprv musíte stvoriť Teriminátora :D 95% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(9.12.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Brad Fiedel: 1. Main Title (Terminator Theme) [1:59] ,2. Sarah On The Run [2:34] ,3. Escape From The Hospital (And T1000) [4:35] ,4. Desert Suite [3:28] ,5. Sarah's Dream (Nuclear Nightmare) [1:51] ,6. Attack On Dyson (Sarah's Solution) [4:08] ,7. Our Gang Goes To Cyberdyne [3:11] ,8. Trust Me [1:39] ,9. John And Dyson Into Vault [0:44] ,10. Swat Team Attack [3:25] ,11. I'll Be Back [4:00] ,12. Helicopter Chase [2:27] ,13. Tanker Chase [1:43] ,14. Hasta La Vista, Baby (T1000 Freezes) [3:03] ,15. Into The Steel Mill [1:27] ,16. Cameron's Inferno [2:39] ,17. Terminator Impaled [2:06] ,18. Terminator Revives [2:15] ,19. T1000 Terminated [1:43] ,20. It's Over (Good Bye) [4:36],(13.5.2011)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle je poradna rezba. Jeste lepsi nez prvni dil, jedno z nej akcnich sci-fi, nejlepsi dil Terminatora a spolu s Aliens nejlepsi Cameronuv film. Je videt, ze uz mel vyrazne vetsi rozpocet, takze se na ruznejch prestrelkach a explozich dost vyradil a jsou proste uzasny a je tu spousta nezapomenutelnych scen. Triky jsou skutecne revolucni, na svou dobu dokonale, ale i dnes jsou hodne dobre. Herci jsou opet skvely, mladej Connor Edward Furlong je dobrej, Linda Hamilton snad jeste lepsi nez v prvnim dile, T-1000 Robert Patrick vypada spravne krute a vsem opet kraluje skvelej Arnold, kterej je jeste vic cool a jeste vic ve forme nez v prvnim dilu. Taky tu ma o dost vic hodne dobrejch hlasek. Hudba je dost podobna prvnimu dilu, coz nevadi, protoze je jako v prvnim dilu skvela. Kamera je opet perfektni. K filmu mam tri vytky: originalitu, logiku a minimum scen z budoucnosti. Precejen dej je skoro podobnej jako v prvnim dilu, navic i nektere sceny si jsou dost podobne a zaver je opet v tovarne. Co se tyce logiky, to je asi nejvetsi problem vsech Terminatoru. Napr.: v prvnim dile bylo receno, ze kov neprojde strojem casu a ze lide uz skoro vyhrali a strojum stroj casu znicily, ale T-1000 i kdyz je celej kovovej prosel (kde vzali stroj casu?), jakto, ze rebelove poslali terminatora pred SkyNetem (jak mohli vedet co planuje), proc neposlal SkyNet vic zlejch terminatoru, Arnold je v budoucnosti preprogramovan, aby chranil Johna, ale uz nema preprogramovanou schopnost se ucit (aby ho preprogramovali museli procesor vyndat a vyndanim procesoru preprogramoval Arnolda John Connor, takze by se to logicky melo stat i predtim, kdyz se procesor vyndaval v budoucnosti), kamion skoci z mostu a ani si neznici napravu, v prvnim dile tvrdi, ze bylo zabito 20 poldu, tady tvrdi ze 17 a nejvic nelogicke je to s procesorem, ktery je vyrobenej az v budoucnosti, ale je vyrobenej podle procesoru z prvniho terminatora atd. Proste je to dost zamotany. Ale to jsou jen drobnosti v porovnani s tim, jak skvelej film tohle je.(1.2.2005)

 • tron
  *****

  „Povedal si, že nikoho nezabiješ!“ – „Bude žiť.“ Matka akčných veľkofilmov a chvála žánru sci-fi. Keď sa ma Tomáš Rubaninský pýtal, či na T2 nechcem ísť aj druhý raz a s ním (on to ešte nevidel), nebolo nad čím rozmýšľať. V roku 1992 som mal 11 rokov a na svete neexistoval lepší film, na aký by chalan v mojom veku mohol ísť (snáď len Jurský park, ale ten prišiel až o rok neskôr). Masívny Arnold Schwarzenegger na Harley Davidson, v jednej ruke bez problémov nabíjajúceho guľovnicu a druhou ledabolo držiaci poltonovú mašinu, v gigantickom biblickom epose o konci dní, mamách, synoch a tekutej oceli, ktorú len tak nezastavíte. Fenomenálne dlhé akčné scény (finále na ceste a následne sa presunuté do ošarpanej továrne, trvá 40 minút, čo je teoreticky polovica priemerne dlhého filmu, veď to nie je normálne), v tej dobe revolučné efekty, jedinečné herecké obsadenie, svištiace dialógy, kultové hlášky a snáď geniálny scenár. Kino Považan NMnV 1992 (2x)(2.11.2004)

 • Isherwood
  *****

  Někdy stačí opravdu málo, v tomto případě režisér s geniálním vizionářstvím. Cameronova chladná stylizace nedaleké budoucnosti i po patnácti letech stále přikovává do křesla a omračujícím způsobem působí na divákovi emoce. Oproti tomu L.A. počátku 90. let postrádá svou typickou pestrobarevnost a je koncipováno jako mírnější zrcadlový obraz budoucnosti. Digitální triky i dnes nadzvedávají obočí, scénář pravda v jistých místech sklouzává do klišé, což naštěstí vynahrazují prkenní „roboti“ Robert Patrick – Arnold Schwarzenegger, ze kterých právě druhý jmenovaný právě zde má svou životní roli, a když se k tomu přidají takové namachrované scény jako brokovnice v pugétu růží, likvidace policejní jednotky či závěr, který patří k tomu nejdojemnějšímu v dějinách filmu vůbec, musí každému dojít, že toto je dílo, které v historických záznamech bude zvěčněno hodně velkým písmem a že právě pro něj je výraz „kult“ více než namístě.(9.2.2006)

 • - "Linda Hamilton dostala do vínku svalový systém, který reaguje už při pouhém pohledu na činky. Její tělesná proměna byla proto dramatická," podotkl Cameron k rozdílnému vzhledu herečky v prvním a druhém dílu Terminátora. Výcvik a fyzická příprava, kterou pro roli Linda Hamilton podstoupila, je obdivuhodná. Markantní povahová změna v rozhodnou a silnou postavu oproti prvnímu dílu byla pro režiséra zásadní. (Pilgrimka)

 • - Při úvodní přestřelce v chodbě "pochytá" T-800 (Arnold Schwarzenegger) do zad celý zásobník, ale při průhozu výlohou je jeho kožená bunda bez děr. (Lucasion)

 • - Ve scéně v 94. minutě, kdy Miles Dyson (Joe Morton) leží na podlaze, je vedle něj vidět na stole štos časopisů. Mezi různými střihy mění časopisy své pozice, aniž by je zjevně někdo bral do ruky. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace