Terminátor 2: Den zúčtování

Terminator 2 : Le Jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Terminator 2: Judgment Day

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

Scénář: James Cameron, William Wisher Jr. .. Nejasná je vize budoucnosti. Tahle je jedna z možných, ovšem dosti pravděpodobných.. . Filmová orgie a ojedinělý důkaz pokračování, které o třídu převyšuje už tak kvalitní první díl! Vynechám zhodnocení scénáře a tím šťourání do spousty nelogičnosti a paradoxů! Vše přebíjí démonická hudba, věrohodní herci, výtečné akční scény, efektivní apokalyptické trikové sekvence a samozřejmě Pan režisér James Cameron se svojí vizionářskou genialitou. Jeden z mála filmů, jenž JE MILNÍKEM kinematografie.(1.4.2005)

„Já se vrátím“. A jak Arnold slíbil, tak taky (po sedmileté pauze) splnil. Je paradoxem, že v nejakčnějším filmu Arnolda Schwarzeneggera samotný Arnold nezabije ani jednoho člověka - v rámci svého "polidštění" protivníky jenom střílí do nohou. 85% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Lateef, k212, oLí, Lukiš, Shadwell, Joeey, Vitason, JohnO.O, Kokos(11.4.2005)

Druhá verze dvojky podruhé a stále prvotřídní film. Děsit se postapokalyptické vize života na Zemi, obdivovat i po letech vynikající triky a napínavou akci, držet v ruce banán a po chvíli si myslet, že je to upilovaná winchesterovka 1887, k tomu se bavit Arnoldovými hláškami a robotickými grimasami a na konci zatleskat – to je zkrátka nenahraditelný zážitek./// Rozšířená verze mj. nabízí několik velice humorných scén, což z Terminátora dělá geniální mix akční sci-fi a komedie, u nějž se mrazení v zádech střídá s hlasitým smíchem. Jen ta Connorová a její krapet otravné militantní móresy mohly dostat méně prostoru. [Kino, SE, titulky](18.3.2014)

Co říct víc než samou chválu. Hned při prvním zhlédnutí jsem se setkal s rozšířenou verzí a těch 154 minut je napoprvé naprosto neopakovatelných. Nikdy jsem neměl Arnolda rád tak jako tady a Cameronovo vybuchující já přijímám bez debat. Strhující akce, úžasné triky, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl a Terminátor nabíjející brokovnici jednou rukou.(24.5.2006)

"29. srpna ´97 vám to bude taky připadat sakra skutečný. Každej, kdo nebude mít opalovací krém s faktorem dva miliony, zažije mizernej den." Já již nyní vím, že T-800 odvedl skvělou práci, protože jsem Den zúčtování prožil bez problémů. Vlastně jsem si ani nevšiml, že nastal. Čeho jsem si však všiml, bylo to, že kovový sympaťák byl tentokrát vybavený rafinovaným programem Kamarád a hlášky vypouštěně z otvoru mezi kyberneticky řízenou maxillou a mandibulou se pro mě rychle staly kultovními. Takhle se podle mého gusta má zachraňovat lidstvo - vizuálně bombasticky, napínavě i zábavně.(22.7.2011)

• - Když T-1000 (Robert Patrick) narazí náklaďákem do pilíře mostu pří honičce v kanále, je možné si z předního i horního záběru na zdemolovanou kabinu všimnout, že je uvnitř figurína. (HolyKeeper)

• - Malý počítač, který John Connor (Edward Furlong) použije k nabourání se do bankomatu a otevření elektronického zámku, je Atari Portfolio. V roce 1989 to byl jeden z prvních palmtopů kompatibilních s IBM PC, vybavený byl systémem DIP-DOS 2.11. (Stejšn)

• - Ve filmu nemůžeme ani jednou vidět pohled z perspektivy T-1000 (Robert Patrick). (ClintEastwood)