Terminátor 2: Den zúčtování

Terminator 2 : Le Jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Terminator 2: Judgment Day

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

„Já se vrátím“. A jak Arnold slíbil, tak taky (po sedmileté pauze) splnil. Je paradoxem, že v nejakčnějším filmu Arnolda Schwarzeneggera samotný Arnold nezabije ani jednoho člověka - v rámci svého "polidštění" protivníky jenom střílí do nohou. 85% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Lateef, k212, oLí, Lukiš, Shadwell, Joeey, Vitason, JohnO.O, Kokos(11.4.2005)

Co říct víc než samou chválu. Hned při prvním zhlédnutí jsem se setkal s rozšířenou verzí a těch 154 minut je napoprvé naprosto neopakovatelných. Nikdy jsem neměl Arnolda rád tak jako tady a Cameronovo vybuchující já přijímám bez debat. Strhující akce, úžasné triky, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl a Terminátor nabíjející brokovnici jednou rukou.(24.5.2006)

Scénář: James Cameron, William Wisher Jr. .. Nejasná je vize budoucnosti. Tahle je jedna z možných, ovšem dosti pravděpodobných.. . Filmová orgie a ojedinělý důkaz pokračování, které o třídu převyšuje už tak kvalitní první díl! Vynechám zhodnocení scénáře a tím šťourání do spousty nelogičnosti a paradoxů! Vše přebíjí démonická hudba, věrohodní herci, výtečné akční scény, efektivní apokalyptické trikové sekvence a samozřejmě Pan režisér James Cameron se svojí vizionářskou genialitou. Jeden z mála filmů, jenž JE MILNÍKEM kinematografie.(1.4.2005)

Jeden z nej... vlastně co to kecám - NEJLEPŠÍ akční film všech dob. Přes dvě hodiny dlouhá naháněčka s nepřekonatelným Arnoldem před kamerou, precizním Cameronem za ní a velice mrazivým finále, jehož dokonalost je třeba tesat do ocelových destiček. Atmosférou je sice T2 předchozímu filmu na míle vzdálený, ale to vůbec nevadí.(10.6.2006)

Čo sa týka akcie, napätia, zábavy, premyslenosti, sci-fi efektov a celkovo scenáru myslím, že dokonalý Arnoldov film! Asi najviac sa však podaril výber protivníka, akým je Robert Patrick, hnusný, slizký, dokonale nepríjemný na pohľad. Navyše nápad s tekutou oceľou bol majstrovský! Kultový film, ktorý bude kultovým ešte dlhú dobu, pretože si dovolím tvrdiť, že jeho prekonanie vôbec nebude ľahké ani keď máme dobu umožňujúcu spracovanie oveľa lepších a pútavejších efektov. Len ma mrzí a dúfam, že niekedy zhliadnem aj nezostrihanú verziu. 100%.(18.5.2006)

• - Herečka Linda Hamilton si při bitce s hlídačem na psychiatrii užila své. Herec ji odmítal naplno uděřit obuškem, a proto se záběr točil několikrát a herečka skončila pořádně zmlácená. Ve scéně, kdy Sarah utíká, se dočkala jisté satisfakce, když o kolegu přerazila násadu od koštěte. (Epistemolog)

• - Při výbuchu budovy Cyberdyne jsou při záběru z vrtulníku vidět poblíž stojící členové štábu. (imagoo)

• - Při konfrontaci v Cyberdyne, kdy T-800 (Arnold Schwarzenegger) postřelí do noh jednotku SWAT, odhodí svoji pistoli, kterou měl od začátku filmu. Ve finále ve slévárně ji však znovu má. (Guilemot)