Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V budoucnosti probíhá válka lidí se stroji, které převzaly vládu nad světem. Jedinou nadějí pro lidstvo je charismatický vůdce Hnutí odporu John Connor. Protože se ho stroje obávají, vysílají do minulosti nový prototyp kyborga, který ho má zničit jako malého chlapce. Vzápětí za ním Hnutí odporu vyšle starý model terminátora, přeprogramovaného tak, aby mladého Johna chránil. (Bontonfilm)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (1 930)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Možná vůbec nejlepší akční film všech dob. Asi nic víc netřeba dodávat. Kdo neviděl všechny ty legendární scény a hlášky, kterých je film plný, urychleně by to měl napravit. Druhej Terminátor absolutně nemá chybu. EDIT : 29.8.2017 : Na Soudný den jsem byl po letech na T2 konečně v kině a ačkoliv onen 3D efekt, kvůli kterému to bylo uváděno, na mě extra dojem nezanechal, vidět to prostě v kině byl neodolatelný zážitek. Jen škoda, že to nebylo extended, plno věcí mi tam chybělo. Jo a Arnold je v tom filmu naprosto nejlepší ever! PS : Robert Patrick je prostě dokonalej...100% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Trikařské orgie, špičková akce, chrabrý vůdce hnutí odporu John Connor jako usmrkaný fracek, pološílená Linda Hamiltonová, takřka nezničitelný T-1000 Robert Patrick, kdo nám chybí do party? Že by...že by...proč to psát, stejně to všichni vědí...a k tomu všemu nám hraje dunivá, apokalyptická muzika, James Cameron 4ever aneb až do Matrixu nepokořený snímek, který u mě má navždycky 90% jistých. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nejlepší akční film co byl kdy natočen. Všeho je zde přesně tolik kolik má být. Akce i emoce jsou úžasným způsobem zapracovány do fantastického děje, který vykresluje mrazivou vizi budoucnosti. Arnold Schwarzenegger, který je tentokrát na opačné straně barikády než byl v díle prvním, podává nejlepší výkon své herecké kariéry. Triky jsou dokonalé (obstojí i v dnešní době) a možná i díky tomu je tekutý Robert Patrick ještě děsivější než jeho předchůdce. TERMINÁTOR 2 je jedním z filmů, které změnili historii kinematografie. Všem se zaryl hluboko do paměti a zůstane v ní ještě mnoho let. V mojí osobní TOP 20. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Tenhle "komorní" film mě nikdy nepřestane bavit. Viděl jsem ho nesčetněkrát a můžu ho sledovat neustále dokola. Na Cameronových filmech obdivuju mimořádně vtahující atmosféru. Díky tomu si na konci připadám, jak by mě někdo vykopl z jiného světa. Mám vždycky obrovské nutkání si film pustit okamžitě znovu. Sem tam se stane, že opravdu neodolám. Navíc má Cameron mimořádný talent na obsazování rolí. Jeho figury jsou vždy dokonale přesné. Navíc jeho filmy nestárnou. Který z 20 let starých filmů vypadá tak, že byl natočen nedávno? Triky tu totiž nejsou pro zábavu, ale protože si to příběh vyžaduje. Druhý Terminátor to jenom potvrzuje. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Ach jo, tohle je tak krásně zkomponovaný film. Co se děje se Sárou (fyzická transformace; obě scény rozhovoru s psychiatrem!; proměna ve zvíře a zpět ve člověka), co se děje s přátelstvím a láskou (jak John považovaný za takového dacánka naprosto automaticky a bezelstně vysvětluje terminátorovi, že některé věci se prostě nedělají a že některé věci se prostě nedají vysvětlit; když se Dysonův synek vrhne před tatínka a křičí "Neubližuj mu!"), jak se prohazují role (když divák během úvodu neví, kdo je zlý a kdo je hodný; když se ze Sářiných věznitelů stanou blázni), jak se pracuje s dvojčaty, jak se prochází mřížemi, jak se tisícovka dívá na stříbrné manekýny v obchodě s oblečením, a vůbec, tisícovka je asi můj nejoblíbenější typ terminátora. Dokonce mi ani nevadí, že se film bez ustání pohybuje dopředu, protože mám dost času se v každé situaci zorientovat a uvědomit si všechny emoce a pohnutky, které to rozhýbávají. Nejvíce pohnutá jsem asi v momentu, kdy se Sára probudí a vidí, že vyryla do dřevěného stolu "NO FATE". A potom mě ještě nevýslovně dojímá scéna, ve které už je Arnold hodně rozmlácený, padne k zemi, má jen jednu ručičku a přesto se pořád plazí dál, plazí kupředu a my vidíme, že se natahuje pro zbraň, která tam předtím dolů spadla. Myslím si totiž, že v současných filmech je poměrně těžké najít podobnou scénu, která by vyvolávala emoce nonverbálně, pouze za pomoci herecké akce a kontextu. A nebo mě prostě jen dojímají hrdinové s odhodláním, i když je jen naprogramované. -"The unknown future rolls toward us. I face it, for the first time, with a sense of hope. Because if a machine, a Terminator, can learn the value of human life, maybe we can too." ()

Galerie (322)

Zajímavosti (280)

  • Když T-800 (Arnold Schwarzenegger) udeří do skla v okně auta, rozletí se do interiéru vozu kousky skla, jejichž poloha se poté při otevírání dveří změní. V okýnku navíc zůstanou zbytky skla, které v něm pak už při otevření dveří nejsou. (GreatestFan)
  • Rotační kulomet M-134, který používá Terminátor (Arnold Schwarzenegger), je tentýž (lehce modifikovaný), který používá Blain (Jesse Ventura) ve filmu Predátor (1987). Oba filmy zásobovala rekvizitami firma Stembridge Gun Rentals. (POciSEM)
  • Vo filme hralo aj identické dvojča Lindy Hamilton (Sarah Connor), sestra Leslie Hamilton, ktorá jej robila dublérku v niektorých scénach. Taktiež rolu batoľaťa Johna Connora si zahral jej syn Dalton. (Raccoon.city)

Související novinky

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (více)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (více)

Reklama

Reklama