Náš skrytý vesmír

• Brazílie Depois do Universo (více)

Mladá klavíristka, která čeká na transplantaci ledviny, se nečekaně sblíží s ošetřujícím lékařem a najde v sobě odvahu jít za svými velkými sny ve světě hudby. (Netflix)

Heywood

Něco tak klišoidního jsem už dlouho neviděl. Tvůrci podřídili nabízený svět scénáři filmu ignorujíce vše, co svět dělá reálným a také skutečným. Uslintaná romatika dostala ránu, aby příběh vyzněl pravdivěji, ale nevyzněl, jen sladkobolně skorovánoční nadílkový film vrhl do ještě větší prázdnosti a falešné naděje v "dobro světa". To sice existuje, ale tohle byla jen pohádka a ještě Jeníčka snědla čarodějnice. Řemeslně zdatné ,ale jinak nikdy podruhé. 20% ()

Arsenal83 odpad!

Podobný námet s podobným koncom napísal už pred skoro storočím majster pera Remarque vo svojom románe Nebo nepozná obľúbencov. Skvelá kniha. Nie ako tento netflixovský žvást, ktorý za dve hodiny nevysúkal žiadne emócie, dokonca ani na konci. Vysúkal akurát tak holú prdel neznámych hlavných hercov bez chémie, pričom tomu doktorovi som titul neveril a nenechal by som si u neho zašiť ani kabát. Zároveň však Netflix potvrdil, že pri jeho produkcii je pri každom filme len otázka pár záberov, kedy sa na scéne "konečne" objaví homosexuál. Tu to trvalo tak 5 minút, navyše si ten buzi tučko našiel frajera, ktorý je ženatý s iným chlapom a majú spolu deti, no keďže to nebolo až tak trendy, tak nakoniec otrčil zadnicu černochovi. To je už fakt že mega progres. ()

BOURQUE

Smutný romantický príbeh, ktorý so svojím záverom pravdepodobne prekračuje napred stanovené hranice. Chémia medzi ústrednou dvojicou, Giulia Be (krásna mladá speváčka a skladateľka) / Henrique Zaga je na takej úrovni, ktorú daný film (a príbeh) potrebuje. Veľmi pekne piano pasáže od velikánov daného hudobného nástroja. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

janesX

"Niekde vo vesmíre existuje človek, s ktorým by som si stopercentne rozumela". Tak znie prvá veta v tejto modernej, romanticej rozprávke. No o hľadaní to nakoniec nebude, dievča nájde svoju spriaznenú dušu celkom rýchlo a vy prvý polčas prežijete spoznávaním veľmi sympatickej hlavnej dvojice. Možno vám občas aj stisne v hrdielku. Negatívne postavy úplne absentujú a vás neraz napadne, že život bez takýchto (zlých) postáv by bol aj v skutočnosti ozaj krajší. Ako to už býva, potom sa niečo zmení, dej vyplní väčšie množstvo vaty, no horšie je, že scenárista tu začne pri hľadaní niečoho originálneho úplne zlyhávať. Prezrádzať nebudem, mňa to trochu sklamalo, ale ak chcete iba milý romantický film, tak ten nepochybne dostanete. Ja dávam lepšie tri hviezdy (opäť mi tu chýba tá medzi treťou a štvrtou), aj keď, ako vravím, mi druhá polovica filmu moc nesadla. ()

Aljak

Juhoamerické romantické filmy zvyčajne nemajú povesť dobrej kvality (keďže Latinská Amerika je skôr telenovelová veľmoc), a tak som čakal skôr dosť klišovitú schému. Už od samotného začiatku to pôsobí obvyklým prvoplánovým dojmom, ktorý ústi do jasnej romanticko-dramatickej línie. Všetko to ide "tak ako má", až kým neprišli zaujímavé zlomy, ktoré dosť narušili tú očakávanú schému. Záver pôsobí dosť abnormálne, ba priam až rozprávkovo. Ale aspoň to nebolo také, ako by človek od začiatku čakal. Mimochodom, tá klavírna hudba dodala filmu veľmi príjemnú kulisu. ()