To the Devil a Daughter

Horor / Mysteriózní

Velká Británie / Západní Německo, 1976, 95 min

Mohol to byť dobrý satanistický horror,ale nebol.Na to že je to štúdio Hammer Production,dosť slabé.Váhal som medzi 2 a 3,nakoniec zvíťazila 3.Nudný film,bez atmosféry,chýba tam to čaro čo robí horror horrorom.Christopher Lee sa snažil ,ako stále,ale moc to nepomohlo.Nastasja Kinská, hoci vtedy mala len 15 rokov, sa bez problémov ukáže úplne nahá,preto tento film bol v niektorých krajinách zakázaný.Hraje 18.ročnú mníšku Catherine.Mala sa stať matkou diabla na deň svojich 18.narodenín.Veľmi smutný koniec firmy Hammer Production.(26.12.2009)

• liquido26

Příběh mohl mít určitý potenciál, který však zůstal dalece nevyužit. Film nudil, postrádal jakoukoliv atmosféru, vše působí strašně lacině, "něco" dít se začalo až po více jak hodině, snímek postrádá jediný výraznější okamžik. Nastassja Kinski mi tam neseděla, ostatní herci průměrní, jediný, kdo to zachraňuje je Christopher Lee, ale jeho nejlepší role to rozhodně není. Nejslabší film z produkce studia Hammer, jaký jsem zatím viděl. Překonává i dost slabou Legendu o sedmi zlatých upírech.(29.3.2009)

• Han22

Klidně bych mohl okopírovat koment k Satan´s Slave ze stejného roku, protože pro tento film platí skoro totéž. Nudná slátanina, i zde jde o mladou dívku, která má být použita pro oživení nějakého démona, i zde se většinu filmu naprosto nic neděje a i zde to zachraňuje jen pár detailů. Upálení v kostele, porod se svázanýma nohama (asi nedoporučuji zkoušet) a povedené a napínavé finále, které má atmosféru prastarých rituálů. A také nahatá Nastassja Kinski, která vypadá luxusně i přes bobra a fakt, že ji bylo 15. Zbytek nestojí za nic a to včetně Christophera Lee, který se spokojil s variací na Drákulu a zcela nevýrazného Widmarka.(2.6.2014)

• corpsy

Ak sa niekde ukáže značka spoločnosti Hammer, každý fanúšik si zrejme predstaví kultové a atmosferické horory z rokov 50. a 60. pričom sa od každého takéhoto filmu čaká stále to isté. A to je zrejme chyták tejto žánrovky. Zavádzanie diváka tu nieje hlavným problémom. Ide skôr o to, že v dobe, keď sa populárny ´´satanic genre´´ pripekal na výslní, pôsobí skôr ako cesta späť. A to ako po stránke formálnej, aj tej umeleckej.(30.3.2018)

• EdaS

Soumrak Hammeru. Trapný odvar satanistických pecek typu Rosemary má děťátko či Přichází satan!, zajímavý pouze krátkým záběrem úplně nahé /tehdy patnáctileté/ Nastassji Kinské. Snaživého Widmarka mi bylo dost líto.(5.12.2007)

• - Poslední film v kterém si zahrál Michael Goodliffe. (Pumiiix)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Dennise Wheatleyho. (Hans.)

• - Olivia Newton - John usilovala o roli Catherine. (Pumiiix)