Anna ze Zelených vršků

(TV film)
  • Kanada Anne of Green Gables (více)
všechny plakáty

Na prelome storočia sa rozhodnú vziať do svojho domu sirotu. Matthew a jeho sestra Marilla sú však tak trocha zmätení z toho, keď im namiesto chlapca pošlú dievčatko. Jej meno je Anne Shirley a hneď v prvých minútach je celkom zreteľne vidieť, že je to dievča s mimoriadnou fantáziou a netradičným pohľadom na svet. Len náhodou sa Marilla rozhodla nechať si Annu v dome, aj keď Annin spôsob myslenia a snívania je Marille a jej pragmaickému mysleniu vzdialený. Netrvá však dlho, kým sa Anna novom prostredí udomácni a kým si Marilla uvedomí, čo Anna do jej života môže priniesť... (oficiální text distributora)

laik_60

Film - výborná adaptácia knihy. Príbehy Anny hltala moja sestra, moja mama, neskôr trocha aj ja) ale najmä dcéry a dnes už aj vnučky. Výkony hlavných protagonistov (dovtedy aj od vtedy pomerne neznámych hercov) boli výborné. Film sršal mnohými vtipnými dialógmi ale aj peknými obrázkami o dobe a krajine, o ktorej sme počuli a vedeli iba z knih. Neváham prideliť 4 b a a aj poriadny kúštik naviac. ()

tron

„Mohla by si mi povedať, aký je v tom rozdiel?“ – „Obrovský!“ Roztopašná, ryšavá, knihy milujúca a úprimná sirota Anna, ktorú si „omylom“ adoptuje dôchodcovský pár súrodencov, je skvelá postava. A skvelý seriál. Okrem atmosféry dávnej doby zaujme psychologicky prepracovaný scenár a herecké výkony Megan Follows (v úlohe Anny Shirley sa následne vrátila ešte niekoľkokrát a vždy som bol pri tom) a jej pestúnov Colleen Dewhurst a Redfordovho chránenca Richarda Farnswortha. Ten toho nikdy veľa nenahovoril a v r. 2000 zomrel tak, ako žil: potichu a skromne. Anna im síce veľa fyzickej sily na farmu nepriniesla, ale radosti a nového elánu do života áno. K tomu krásna výprava (magický príchod na statok v zovretí rozkvitnutých čerešní). Cítim potrebu vyjadriť sa ešte k jednej veci. Možno i pod rúškom nostalgie mnohí z nás Annu zo Zeleného domu vnímame ako seriál, ale ono to nie je príliš presné. Prvá "séria" je vlastne skôr cca 3-hodinový TV film rozdelený na dve časti a druhá séria (ktorá vznikla len dva roky po prvej) má len 4 diely, takže je to skôr televízna mini-séria. ()

klerik

Veľmi príjemný a kultivovaný miniseriál. Annu si skrátka musíte obľubiť, ale u mňa najviac boduje Marilla... ()

Zelilu007

Na tento několika dílný film-seriál jsem se dívala až v pozdější době (16 let) než mi byl nejspíš určen, ale moc jsem si ho zamilovala a nikdy na něj nezapomenu. Moc se mi líbila doba a hlavně kostýmy. Pro mne krásný kanadský počin :) ()

01Zuzana10

Serial mojho detstva. Krasne pribehy, prostredie,hudba.. + ocarujuci Gilbert :)) vzdy ked to chodi v TV si to s radostou pozriem. ()

vydumnica

Anne of Green Gables je moja srdcovka. Videla som to hádam aj stokrát a nikdy ma to neomrzí. Výborné filmové spracovanie knižnej predlohy, len škoda, že veľa scén sa nakrúcalo v Ontariu a nie na Ostrove Princa Eduarda. Anna ma tak inšpirovala, že som sa tam aj vybrala a je to moje najobľúbenejšie miesto na svete (prežila som tam krásny rok života)! :) Anna zo Zeleného domu je pre mna ten najkrajší film/seriál všetkých čias. Je mi ľúto, že Jonathan Crombie, filmový Gilbert, uz nežije. Všetci herci sú veľmi sympatickí, Marilla a Matej podali perfektné herecké výkony, Gilbert tiež a samotná Megan je úplne ako z knižky Lucy Maud. Dávam 100% 💙 Úžasný príbeh, obsadenie, prostredie, nádhera. Ďakujem za tento film, ze vôbec existuje. Je to balzam na dušu. Ďakujem aj úžasne talentovanej L.M. Montgomery za jej knihu. Pre fanúšikov Anny odporúčam aj seriál Road to Avonlea. :) ()

Kwaichi

Rišavovlasá, ukecaná a neuveriteľne romantická Anna patrí nie len medzi literárnu ale aj kinematografickú klasiku. Anna je skutočne neuveriteľné dievča, ktoré čerpá silu žiť zo svojich kníh a rozdáva ju všade naokolo. ()

Berenise

Ach áno, keď som mala 9, alebo 10 rokov, bola to najkrajšia knížka na svete :) A film nesklamal tak, ako by som bola čakala, hlavná hrdinka bola roztomilá sympaťáčka verná knižnej predlohe, takže 4 a pol *. ()

Danikaa

Čo dodať. Bez Megan Fallows, by to nebolo ono. Najkrajšie spracovanie s úžasnými hercami a v krásnom prostredí. Videné x-krát a vždy ma to rovnako dojíma. Mám doma všetky časti, ale prvá je najlepšia. ()

raven

Musim zvysit z mojich povodnych 4 na 5 :) Ani po rokoch serial nestratil svoje caro a Megan Follows je jednoducho ako Anna uzasna. ()

Paity

Hodně romantiky, dramatu, nostalgie. Tedy hlavně pro naše jemnější pokolení. Chlapi se spíše budou nudit, i když jeden nikdy neví. ()

jasiska

Parádne spracovaná knižka. Prečítala som všetkých osem a moja obľúbená bola tretia - Anna v Redmonde. Megan Follows sa narodila pre postavu Anny Shirleyovej - dnes si ju už inak ani nepredstavím. ()

lemonova

Anna je natočená krásne. Milujem všetky jej postavy, najviac Mateja.. nerozumiem však tej radikálnej zmene deja. Prvých dvoch kníh sa držali tvorcovia úplne verne a Annu z Redmondu nahradili úplne nepochopiteľne zápletkou v dievčenskej škole. Napriek tomu ide o veľmi vydarenú adaptáciu s nezabudnuteľnou hudbou a výborným castingom. ()

ZorkaJ

Velmi  poutavě natočený příběh o malém děvčeti, které snad každému, s kým přišlo do kontaktu, změnilo život od základů. Skvělé herecké obsazení, poutavě má každá postava svoji hloubku i děj filmu má pěknou myšlenku. Musím zde vynést slovenský dabing, který byl zde naprosto dokonalý. ()