Komentáře uživatelů k filmu (1 859)

 • Dever
  *****

  Soundtrack James Horner: 1. Never An Absolution [3:03] ,2. Distant Memories [2:22] ,3. Southampton [4:03] ,4. Rose [2:52] ,5. Leaving Port [3:26] ,6. Take Her To Sea, Mr. Murdoch [4:31] ,7. Hard To Starboard [6:52] ,8. Unable To Stay, Unwilling To Leave [3:56] ,9. The Sinking [5:05] ,10. Death Of Titanic [8:26] ,11. A Promise Kept [6:02] ,12. A Life So Changed [2:13] ,13. An Ocean Of Memories [7:57] ,14. My Heart Will Go On (Love Theme) - Celine Dion [5:10] ,15. Hymn To The Sea [6:26],(11.5.2011)

 • Radek99
  ***

  Když někdo dostane takřka neomezené finanční prostředky a natočí nadneseně řečeno romantický blábol, je to propadák. Tedy rozhodně ne finanční...(ale finanční zisky snad kvalitu filmu neurčují?! I když podle některých komentářů zde zřejmě ano?! Dáváte také Kameňákům absolutní počet hvězdiček?). Propadák umělecký to ale určitě je. Neupírám Jamesi Cameronovi režijní talent, stejně jako další filmové profese odvádějí profesionální práci, kaskadéři skáčí o život a trikaři probděli jistě hezkých pár bezesných nocí, ale tomuhle filmu prostě něco chybí. A to je přesvědčivost a opravdovost. Celý slavný Titanik je totiž jen velmi umně nakašírované plácnutí do (filmové) vody. Jistě bude díky svým ziskům zejména v amerických análech zapsán jako film-milník (také se zde jasně jeví, jak jsou Oskaři provázány s komerční stránkou věci), ale k milníku má podle mě stejně daleko jako DiCaprio k dokázání, že obstojí v charakterní roli. Ne že by neuměl hrát (a v mnohých jiných filmech to i dokazuje - viz třeba Co žere Gilberta Grapea?), ale tady prostě není co hrát... Celý film mi připadá jako takový filmový plakát. Ne že by to byl špatný plakát, dokonce je to skvěle udělaný plakát. Ale obraz, plátno to prostě není...(17.2.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Opulentní výpravný snímek, který je technicky naprosto dokonalý. Vražedná stopáž překvapivě Titanicu vaz nezlomila a to především díky jisté Cameronově režii. Celek je docela solidně odsýpající, byť na pár místech se mohlo s klidem stříhat podstatně více. První polovina je spíše pro ženskou část publika a naopak od nehody začne katastrofická podívaná i pro chlapy. Postavy jsou jednorozměrné až běda, ale díky charismatickým hercům alespoň nenudí. Nejdražší a nejvýdělečnější film, který sice není zároveň ani zdaleka kvalitativně nejlepším snímkem historie, ovšem nadprůměrným počinem rozhodně je.(4.2.2007)

 • Pohrobek
  ***

  Titanic má to štěstí, že jsem na něm byl kdysi jako jedenáctiletý puberťák v kině a musím říci, že jsem se rozhodně nenudil, i když i už tehdy mě zrovna nepřesvědčil scénář a většina hereckých výkonů (příjemnou výjimkou dle mne byl Kate Winslet). Poslední dobou už však mám Titanicu po krk, zvláště když ho takřka každý týden dávají na satelitu, kde si ho přehazují RTL, VOX a Kabel1 a naposledy ho dávali dokonce po poledni; taková to bývala pecka. Pamatuji si, že když běžel poprvé v televizi (na RTL), mohly se nejprestižnější německé firmy porvat o sebemenší ždibečky reklamního času a samotný film se kvůli reklamám protáhl na dobrých 250 minut... Kde ty časy jsou?(26.3.2005)

 • Rob Roy
  ****

  Pokud někdo ohodnotí Titanic odpadem, je to pokrytec a lže sám sobě do očí. Titanic JE jeden z nejlepších romantických filmůl, Cameron režíruje stejně dobře jako jindy, herci dokáží svůj patos unést a konec dojímá. Pearl Harbor a ostatní pozdější romantické velkofilmy jsou už jen slabé odvary. Titanic byl a pořád je filmová událost.(12.2.2005)

 • Tom Riddle
  *****

  It has 11 f*cking Oscars, guys! A není divu, protože Titanic útočí na každou možnou frontu. Snad všechny strhne příběhem strašlivé katastrofy, geeky do historie potěší akurátním zpracováním, fandy efektivní podívané zase všemi těmi triky a dalšími srandičkami nejen po srážce, a nás, nekonečné romantiky, dostane ultimativním příběhem mladé lásky, které osud do cesty staví všeljaké překážky, ať už ďábelského Billyho Zanea nebo několik tun zmrzlé vody, a bohužel pro Rose a Jacka se nejedná o jahodové Calippo v nadživotní velikosti. Mhmm, jahodové Calippo.(31.12.2010)

 • Nathalie
  ***

  Chanel číslo 5 mezi filmy. Jen škoda, že mi nevoní.(27.3.2007)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $200 million tržby celosvetovo : $1,845,034,188(18.12.2006)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Film, který nestárne a nikdy ani nezestárne. Jeden z nejkrásnějších a nejlepších filmů na světě ! Prostě krása ! Cameron nám už dnes nemusí nic dokazovat, on je opravdu bůh ! A ne jenom on. DiCaprio patří mezi nejlepší herce současnosti a v tomto filmu nám to dokazuje a skvělě mu u toho sekunduje Kate Winslet. Prostě nádherný film, který zcela oprávněně získal Oscara ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: P.S.: Koho Titanic nedojal, ten nemá srdce a duši.(20.9.2007)

 • Bluntman
  *****

  Společně s Twisterem jeden z nejlepších a nejprogresivnějších - nejen katastrofickyćh filmů - 90. let. Zatímco Titanic je snem za klasickými hollywoodskými filmy a klasickým hollywoodským bezešvým vyprávěním, Twister je ukázkou nové kinematografie - kinematografie atrakcí. Kde Cameronova Propast skončila, tam velkofilm oceněný 11 Oscary teprve začíná. Jak napsal Karel Thein ve svých "filmových esejích" Rychlost a slzy: "(...)Titanic se naopak opírá o zdánlivě neakční analogii mezi hloubkou oceánu a hlubinami lidské paměti." James Cameron jakožto asi jediný americký současný auteur, jemuž postavení dovoluje dělat, co si zamane, se na rozdíl od svých následovníků neutopil v megalomanii, spjaté s velkým rozpočtem a velkými očekáváními publika (Sam Raimi - Spider-Man 3, Peter Jackson - King Kong...). Naopak je nutné obdivovat scénář, v němž si přirpavil živnou půdu jak pro romantickou, sentimentálně laděnou část, tak i pro tu akční, protože v obou částech je určujícím prvkem voda - voda zamlžující či vzpomínky vyvolávající, voda ničící. Přestože osudy některých postav (Jackův kamarád, např.) nejsou v kinoverzi dořešeny, je nutné pochválit také perfektní orientaci v prostoru a členění na několik sociálních třid. DiCapriovi jsou sice předepisovány ty nejsměšněji, nejsnáze zparodovatelné věty, ale on je ustál se ctí, všichni herci ve filmu jsou víc jak slušní a dají vzpomenout na staré doby Jihu proti Severu apod. klasik. Mistrovským kouskem je pak samotný závěr, v němž jinak tragicky končící příběh vyzní šťastně, přesto do jisté míry - vzhledem k sebereflexivnosti snímku - trpce a hořce: protože říká, že některé (filmové) časy jsou už definitivně pryč.(17.7.2007)

 • novoten
  *****

  Romantické drama, které při každém zhlednutí rve srdce, nenápadné vtípky, které až v divákově dospělém věku ukážou, jak komplexní Titanic vlastně je a hlavně Cameronovo životní dílo. Až s pořádným, za chvíli už dvacetiletým odstupem a odezněním posledních zbytků nezvladatelného hypu z přelomu století, lze naplno docenit velikost celé podívané. Nepotopitelné, nezapomenutelné a prakticky bezchybné. A nemám sebemenší pochyby o tom, že bude růst i dál.(30.4.2006)

 • tron
  *****

  „Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ Toto už nie je film. Toto je majestátny kinematografický kolos. Kráľ Cameron stvoril magickú oslavu pohyblivých obrázkov, ktorá presahuje žánre, hoci nezabúda byť plnohodnotným „len“ katastrofickým filmom, špičkovou "iba" historickou drámou a nádhernou "len" romantikou (s najprecítenejšou erotickou pasážou roka). Geniálna vizuálna stránka, famózne pozadie vzniku filmu (prekročenia pôvodne stanoveného – beztak nie malého – rozpočtu, Cameron vzdávajúci sa honoráru lebo „verí svojmu projektu“, štúdio preventívne sa pripravujúce na bankrot), vynikajúce herecké obsadenie (DiCaprio, Winslet, Zane, Paxton, Stuart, Fisher, Hill, Hyde, Warner), fantastická Hornerova nad-hudba (vrátane krehkej pesničky Celine Dion) a príbeh, ktorý svojou úprimnou láskou dvoch mladých ľudí trhá srdce. Na konci, keď Rose hádže drahokam do oceánu a my vidíme čierno-biele fotky na koni, nezostane jedno oko suché. Súčasnosť. Ponorka skúma vrak nepotopiteľného Titanicu. Mrazivo tichá morská hĺbka, čudné ryby. Jedna chyba a výskumníci sú mŕtvi behom stotiny sekundy. Bledé svetlo odhaľuje piesok, z ktorého trčia tu starodávne dioptrické okuliare, tam tvár porcelánovej bábiky zo začiatku 20. storočia. Keď sa kamera obtrie o zvyšky klavíra, zamarí sa nám, že sme práve začuli dávnu ozvenu kláves. Toto už nie je atmosféra. Toto je skutočnosť. Kino Považan NMnV 1998 (5krát!)(24.10.2004)

 • B!shop
  ****

  Pokud se k filmu pristupuje jako k cistokrevny romantice zasazeny na pozadi jedny velky namorni katastrofy, tak film funguje bezchybne. DiCaprio a Winslet se k sobe hodi, jsou to sympataci a Zane ve vedlejsi roli je spravnej parchant. Ale pokud clovek ceka nejakej katastrofickej film, tak ho sice dostane, ale vlastne az v druhy polovine filmu. Nicmene hudba je paradni, Titanic je udelanej naprosto famozne, i kdyz musim teda rict, ze asi dvakrat sem si vsim slabsiho triku. Akorat mozna ten zacatek a zaver zasazenej do pritomnosti, kde parta vyzkumniku hleda diamant, je lehce nadbytecnej, film by fungoval klidne i bez toho a usetrilo by se takovejch 30 minut filmu. Takle to je precejen zbytecne dlouhy, i kdyz se neda rict, ze by film nudil.(29.1.2005)

 • movie
  **

  Opravdu hodně přeceněný film!Fuj!Cameron už natočil lepší kousky!(23.5.2002)

 • Marius
  ***

  Keby sa tento film zostrihal na 40 minút, bola by to fantastická love story so smutným koncom a skvelými (a hoci ma aj ukameňujte) hereckými výkonmi Leonarda Retarda a Kate Winslet. Paradoxne najviac som sa nudil pri potápaní Titaniku, čo malo byť najfantastickejšou časťou filmu. Opäť nechápem Akadémiu a jej 11 oscarov, keď proti tomu stáli filmy ako As Good as it Gets.(27.12.2004)

 • monolog
  ****

  Není to špatnej film, to určitě ne. I když bych tomu ani neříkal nejlepší nebo výborný film. Spíš jen ideální kombinaci romatiky a akce. Spousta věcí je tu totiž strašně klišovitejch (ani nevím kde začít, třeba hlavní hrdinové, konečná záchrana Leem, milostná scéna, záporák, hledač pokladů apod). Ale přesto musím říct, že se mi to líbilo. Film sice celou dobu tlačí na pilu, reálií se drží jen velice volně a v nejdůležitějších momentech (například že ze třetí třídy se dostalo snad jen pár desítek pasažérů, jinak všichni byli mrtví už ve chvíli, kdy se na horních palubách začali teprve srocovat ostatní bohatší, dále třeba ta honička po nitru zatopené lodě - to opravdu nežeru, že by se do první třídy dostal kdokoliv z nižších je taky pěkná volovina, a navíc ta Molly Brownová v podání Kathy Bates - ta vůbec nebyla taková milá, ale jen vypočítavá mrcha, protože se z ní stala proslulá mediální hvězda a tu přezdívku o nepotopitelnosti si vymyslela sama). Pravda však je, že kdybych si ten rok měl vybrat mezi Lepší už to nebude a tímto dilmem, vybral bych si na ty Oscary Lepší už to nebude. Titanic je přeci jen spíš jenom na oko a na city, ale tamto je trošku hlubší. Ale jako zábava se to dá, a taky touha po lásce, která v každým dřímá ať už chce či ne. No, díky bohu, že už mi ty blond vlasy odrostly, jinak bych se vydal na dno Atlantiku a začal hledat DiCapria. :D(3.2.2006)

 • Slasher
  *****

  TITANIC v roce 2019 nejen skvěle vypadá (poctivých 200$), i skvěle funguje po všech stránkách a ve všech žánrových rovinách; jako historické drama s lehkostí, portrét tehdejší strojené smetánky, dojemná osudová romance, napínavý katastrofický survival. Potápěcí část je impozantní, poslední scénky se stařenkou zasahují tvrdě, ústřední melodie dokonalá. Jeden z nej velkofilmů všech dob ✓ [Kino MAT 35mm](30.3.2019)

 • Boss321
  *****

  Tento gigantický projekt za 200 miliónů dolarů se povedl tak jak asi nečekal ani ten nějvětší snílek. Skvělé obsazení mladých a talentovaných herců, vynikající scénář, geniální soundtrack, výborná atmosféra to vše podtržené výbornou režií Jamese Camerona. Ocenění 11 Oscary hovoří za vše. Jen škoda, že žádný nebyl za herecké výkony. Absolutně nechápu jak někdo může dát takovému dílu jednu nebo dvě hvězdičky a strkat to do stejného pytle s filmy typu Kameňák. Jasných pět hvězdiček za jedno z nejvelkolepějších děl co kdy bylo zfilmováno. Těm co dávají odpad, tak se z hluboka směji, ať mi alespoň někdo odpoví přesvědčivou odpovědí a ne typu: kdo se má na toho DiCapria dívat, takovou slaďárnu nesnesu apod....to pro mě není ani trochu argument, to je závist a nevděk režisérovi, který se pokusil obživit něco velkolepého a před kterým smekám a klekám, že se mu vůbec něco tak báječného podařilo. Vůbec se nedivím, že se jedná o nejvýdělečnější snímek všech dob, dyť tomu nechybí nic, pro co si jdete se svoji drahou polovičkou do kina.................(28.9.2007)

 • Faidra
  ***

  Naštěstí jsem to viděla až s odstupem let, protože šílení mých vrstevnic po BL (to není zkratka Britských listů, ale Božského Lea) pro mě ve věku pubertálním bylo důvodem k posměškům. Po dlouhé době (a po Co žere Gilberta Grapea, který pro mě byl revolucí v pohledu na DiCapria jako herce) jsem se odhodlala na Titanic podívat a byla jsem vzhledem k žánru, který celkem nemusím, docela příjemně překvapená. Zahodit ten film jako beznadějný by bylo hodně nespravedlivé, jakkoli znovu se na něj opravdu dívat nebudu a nejen díky úděsně dlouhé stopáži. Ve své kategorii patří nesporně ke špičkám a mě sice pohled na hlavní dvojici spíš nudil než zasahoval, ale nutno přičíst body DiCapriovi za opravdu sympatického Jacka a Winsletové za přirozenost (která ovšem v jiných filmech vyniká o poznání lépe). Herecky nad nimi ovšem jako u mnoha jiných filmů stojí představitelé vedlejších rolí - Kathy Batesová, Billy Zane a hlavně Bernard Hill, který své kapitány a krále umí podávat se skutečnou důstojností. Technickému provedení scén a Hornerově hudbě (jo, kdo umí, ten umí) nelze než zatleskat. Suma sumárum klasický hollywoodský velkofilm se vším všudy, který neurazí. Ale 11 Oscarů? To urazilo mě.(23.7.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(2.1.2009)

 • EdaS
  *****

  Cameron opět překvapil - ani ne tím, že všechny náročné scény bravurně režijně zvládl, ale spíše že natočil svůj první romantický film. A opět na jedničku. Když už bych měl být škarohlíd, tak bych vytkl jen vcelku zbytečný prolog a závěr, který se odehrává v současnosti. I bez něj by totiž snímek neztratil nic na své ohromující působivosti. Možná že by ale James neměl roli pro svého oblíbence Billa Paxtona. :o)(10.10.2002)

1 2 3 4 5 24 47 70 93
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace