Komentáře uživatelů k filmu (1 859)

Soundtrack James Horner: 1. Never An Absolution [3:03] ,2. Distant Memories [2:22] ,3. Southampton [4:03] ,4. Rose [2:52] ,5. Leaving Port [3:26] ,6. Take Her To Sea, Mr. Murdoch [4:31] ,7. Hard To Starboard [6:52] ,8. Unable To Stay, Unwilling To Leave [3:56] ,9. The Sinking [5:05] ,10. Death Of Titanic [8:26] ,11. A Promise Kept [6:02] ,12. A Life So Changed [2:13] ,13. An Ocean Of Memories [7:57] ,14. My Heart Will Go On (Love Theme) - Celine Dion [5:10] ,15. Hymn To The Sea [6:26],(11.5.2011)

Filmová klasika. 98%(8.5.2009)

Velkofilm s hodně velkým V. Všichni režiséři blednou závistí, zatímco všichni diváci si užívají úžasnou katastroficko-romantickou, emocionálně vypjatou a zcela nezapomenutelnou podívanou s Leem a Kate, kteří mě dočista rozbrečeli. Kdo by tvrdil, že je Cameron jen dítě akčních scifáren, pletl by se.(28.5.2009)

Tenhle film se během velice krátké chvíle stal kultovním, filmem, který jako například Pretty Woman můžete vidět třeba už po padesáté a stejně si ho užijete. Titanic představoval ve své době něco neobyčejného a po právu tak vznikl tento rovněž neobyčejný snímek. Film to není perfektní, ale má jakési "titanické kouzlo"a vzhledem k nelehkému údělu zpracovat osud této pro mnohé osudové lodi si ode mě zaslouží minimálně čtyři..... no spíše těch pět hvězd..... :-)(10.8.2009)

Hej Jimmino vieš ako sa to hovorí? V najlepšom treba skončiť! Keby že je toto tvoj posledný film, odídeš zo všetkými poctami. Takto si si to dodrbkal Avatarom. Čo už, aj ty si len človek :-)(14.9.2009)

Před chvílí jsem si osvěžil Titanic a ve stejnou dobu změnil čtyři hvězdičky na pět. Titanic je prostě všechno, jen ne špatný film. Kdo o tomhle dokáže říct, že je to trapná hovadina, u mě jeho vkus končí přesně tam, kde začíná autorova neschopnost poznat dobrý film. A zrovna Titanic by se dal brát jako pevný bod pro určování filmových kvalit. Emoce, hudba, scény z kterých až zamrazí, katastrofa v dechberoucích efektech a ozvučení, nespoutatelná uvěřitelná láska na pozadí toho všeho, nezapomenutelní herci v nezapomenutelných rolích, konec dojemný tak, že to snad ani není možné. Nikde žádná chyba. Příběh orámovaný vyprávěním staré Rose, což dodalo filmu autentické vyznění a něco navíc. Nejen, že je tohle jeden z mnoha vrcholů světového filmu, ale je to zároveň vrchol Cameronovy tvorby, který už nikdy nepřekoná. Síla námětu Titanicu je nenahraditelná a ani třetí rozměr filmaře nespasí. Proto je třeba si takového filmu cenit. Všechen obdiv tvůrcům, tento film je symbolem pro film asi jako Titanic pro katastrofu.(6.1.2010)

Nejvelkolepější podívaná na plátně. Perfektní kombinace romantiky a audiovizuálního nářezu. Musím se přiznat, že jsem náraz do ledovce v duchu stále odkládal (a stále odkládám), protože ta milostná dvojice neměla chybu. Jack jako prototyp romantického hrdiny, Rose jako žena, která potřebuje svého zachránce. V životě jsem nebyl v kině víc naměkko. Film TOP 5.(27.7.2010)

Ono je to krásný, má to vše, co má film takového kalibru mít, ale mě nikdy nedostal k slzám. Kate Winslet je tady opravdu nádherná a s Leem jim to moc sluší. Pro mě to ale i přesto bude film, který si sama nepouštím...(9.8.2010)

Po zhlédnutí několika novějších filmů s Leonardem a uvědomnění si, že tento film natočil jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, musím přihodit ještě jednu hvězdu.(24.8.2010)

Zdarilá emocionálne nabitá pripomienka tragickej udalosti, na ktorú sa vďaka príbehu pozerám značne s ľútosťou a súcitom a nie ako na štatistiku roku 1912.(24.8.2010)

No dvojhodinová romanca, plná kecov a sľubov, zlých a dobrých emócii je pre mňa silná káva. Tie tri hviezdy sú hlavne za tú poslednú hodinu kedy James Cameron opäť predviedol svoju veľkoleposť a romanticku slataninu premenil z minúty na minútu na dych berúcu drámu, kde každý kto bol unudený na smrť sa zrazu zobudil a zo spotenými rukami v päsť sledoval potopu a potupu najväčšieho parníku tých čias TITANICU.(3.9.2010)

Je až neuvěřitelné, jak takové jednoduché příběhy dokáže Cameron přeměnit v něco jedinečného. Tady mu v tom výrazně pomohla právě titulní loď, jejíž příběh zná každý. Vynikající herci, i když přeslazeného DiCapria jsme docenili až o pár let později. První tříhodinový film, co jsem kdy viděl. BTW Film, který jde pěkně vyjádřit v pěti sekundách.(23.9.2010)

Už od mých 7 let patří tento film mezi ty nejlepší. Před několika lety jsem doslova hltala slovo po slovu. :] Z celého filmu miluji nejvíc závěr-potopení Titanicu. Scéna, při které se zkrátka neobejdete bez kapesníku a bez slz:] Úžasně zpracovaný film s ještě skvělejším hereckým obsazením. Krásná Kate Winslet jako bohatá Rose DeWitt Bukater a Leonardo DiCaprio jako Jack Dawson. Dávám 5*. :](14.10.2010)

Klasika, která obsahuje naprosto vše. Znám to skoro nazpaměť, ale scéna, kdy Rose skočí zpět do potápějící se lodi, mě vždycky rozbrečí. Titanic se stal filmovým kultem a navždy jím zůstane.(21.2.2011)

• Schweinhund

Mě prostě tento film neoslovil. Hotovo. Nemám rád herce Di Capria.Hotovo. Na druhou stranu na ten film nebudu plivat a neházet ho do senkrovny,i když je to jen a jen moje věc.Fanatické komentáře některých uživatelů typu ,,kdo nedá filmu plný počet ,nerozumí filmu" jsou k smíchu,to je stejná hloupost jako napsat ,,kdo nemá rád Iron Maiden,nerozumí hudbě".Každý má svůj hudební a filmový vkus a hodnocení na Čsfd jsou snad od toho,aby uživatel svobodně vyslovil svůj názor.(10.4.2011)

Fascinuje mě loď jako taková a tento film mě ještě více vtáhnul do její problematiky. Její elegance a příběh, který je ve filmu dokonale proložen romantickým sblížením dvou lidí s úplně odlišným životním osudem, musí zajisté pohltit každého filmového fanouška. Do hlavní role zřejmě nešlo vybrat nikoho lepšího než lamače divčích srdcí Leonarda DiCapria. Líbí se mi, že příběh nemá typický americký happy end, ačkoli můj hrdina zemře. Pro mě jednoznačně TOP.(3.5.2011)

Titanic, to je modla všech, každého z jiného důvodu, ale všech, což je přesně i ten důvod, proč se s postupujícím časem vytváří i antimodla prostě jen proto, že chce jít proti proudu, ani vlastně neví proč. Ten snímek je totiž dokonalý, DOKONALOST sama. Jak by také ne, důvodů je spousta a táhnou všechny za jeden provaz. James Cameron, námět, dramatičnost, romantika, emoce, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, hudba a Céline Dion roztáčejí tříhodinovou zábavu, která rozhodně nenudí a zasáhne vás přesně tam, kam má, VŠUDE! Žádný takový film před ním nebyl a žádný další nebude ani dlouho po něm. Jak nám dokonce autor ukázal se svými dalšími počiny, bude mít s jeho překonáním problém i sám mistr. Avatar není vůbec špatný, ale vedle Titanicu má charizma ledové kry. Regulérně zatím jediný film, po kterém jsem bulel jak malá holka! Stoprocentních 5*. Viděno několikrát, ale bohužel nikdy v kině. Jeden z filmů, který může za mou malou posedlost filmy... ;) "Vraťte se!" TOP10(8.5.2011)

Titán medzi filmami, snímka o dvoch deťoch ktoré sú rozumnejšie a láskyplnejšie než napelichaná väčšina je tak emotívna, tak depresívna a tak strašne nádherná, že môj pohľad na film už nikdy nebude ako predtým. James Cameron dokázal vložiť dušu do filmu ktorý už nikdy nebude prekonaný a ja pred ním môžem len smeknúť za ten skvelý casting, kulisy, kostýmy, Jamesa Hornera... Kate Winslet bola na Oscara nominovaná zaslúžene, v tomto filme bola najkrajšia za celú svoju kariéru a jej ztvárnenie postavy ktorá je pokriveným zrkadlom spločnosti ma proste dostala. Romantická linka medzi Rose a Jackom ktorú všetci tak zatracujú pre mňa posúva film na úplne inú úroveň a z technicky perfektného filmu sa stáva dokonale ľudský film s kopou metafor, nezabudnuteľných scén a obrovskej lásky ktorú do neho vložil každý od Jamesa po posledného osvetlovača. Zrejme ten film nikdy naozaj nedocením...(3.9.2011)

Titanic si všichni zafixovali jako romantickou slaďárnu s ne zrovna šťastným koncem.... ale podle mě to především poctivý kus filmařské práce.(18.9.2011)

Geniálne spracované dielo o najznámejšej lodi sveta resp. o láske, ktorá sa na nej odohráva . Ešte že rola Jacka Dowsona padla práve na Lea, pretože verím, že nik iný by to lepšie nezahral a o audioviźuálnej stránke netreba ani hovoriť, no napriek tomu som váhal medzi 4 či 5 hviezdičkami a napokon plný počet nedám kvôli niečomu, čo mi v tom filme chýba, a teraz rozmýšlam čo to je .... :)(10.12.2011)

Esence důvodu, proč člověk chodí do kina. Splněný sen toho, kdo vynalezl médium zvané film. Dokonalé, strhující, emoční.(5.1.2012)