Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Dana1926

Tohle je můj srdcový film. Od začátku do konce jsem byla absolutně unesená jeho krásou. Titanic známe všichni víme co se sním stalo, ale teprve až James Cameron svou pečlivostí z nej udělal to co je. Povyprávěl nám jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších příběhů, co kdy spatřil světlo světa. Že je to moc sladké no tak lidi je to příběh dvou lidí, co se zamilovali co jste čekali? Herci jsou úžasní, ať si říka kdo chce co chce DiCaprio tady dokazuje proč je dnes nejlepší herec své generace a Wislet taky. Všechno doprovází úchvatná hudba Jamese Hornera. 11 Oscarů je zasloužených. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. Titanic neztrácí ani po letech nic ze svého lesku a uhrančivosti. ()

luciasek86

Moc hezký ale také smutný, tragický konec jedné nenaplněné lásky a plno utonulých a zmrzlých lidí po ztroskotání neluxusnější a největší lodi na světě se skvělým Leonardem DiCapriem. Když chci vidět kvalitní film a trochu si pobrečet tak si ho vždy ráda pustím. Výkon herců je velmi dokonalý. ()

Route.66

Špička filmografie. Jako mladší jsem ho příliš neocenil, je to přecejen dost velká hra na city, ovšem po několikátém zhlédnutí musím uznat, že je opravdu výborný. Scénář, příběh, herecké výkony.... vše parádní, ovšem nad tím vším vyčnívá opravdu úžasná hudba a skladba "My Heart Will Go On" od Celine Dion je díky tomuto filmu možná nejhranějším ploužákem na školních diskotékách :-)... Titanic si zaslouží 5* a ani nám nevadí odlišnosti od skutečnosti.... edit 2.7.2011: ten film má prostě něco do sebe a vždycky si mě přitáhne, i když jsem ho viděl už opravdu mnohokrát ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| K natáčení filmu byl postaven pouze pravobok lodi. V přístavu Southampton, odkud Titanic vyplouval, byl ale přiražen ke břehu levobokem. Záběr se tak otočil a většina mávajících jsou najednou leváci. |×××| Když Rose vybaluje v kabině své obrazy, tak se mezi nimi objeví i Avignonské slečny od Picassa. Podle filmu by tedy obraz měl skončit na dně oceánu, ale ten je dodnes k vidění v Louvre. |×××| Když se ženy zmiňují o Freudovi, tak říkají, že muži jsou podle Freuda předpojatí. Ale pokud je známo, tak Freud výsledky své práce zveřejnil až v roce 1920. Tedy osm let po potopení Titanicu. |×××| Jack se chystá malovat Rose, a udělá dlouhou, silnou čáru. Když je později záběr na kresbu, tak na ní není žádná čára, která by mohla být onen první tah. |×××| Když jde Rose na pomoc Jackovi, aby ho osvobodila, tak jde po schodech do vyššího patra a má šaty mokré nad zadek, ale když jde po dlouhé chodbě, kde běží zmatený chlap, tak má šaty už skoro suché. |×××| Když Rose přichází na Carpathii do New Yorku, dívá se na sochu slobody. Ve filmu je zelená, ale v té době byla hnědá. |×××| Když Rose najde Jacka připoutaného k trubce a hledá klíč, tak si všimněte, že za ní na poličce jsou knihy. Ale při další scéně, hned po snímku jak se potápí příď, už na té poličce nejsou žádné knihy. |×××| Ve scéně, kdy Rose s Jackem jdou do Rosiny kajuty, aby ji Jack namaloval, on obdivuje jeden obraz od Moneta (Water-lilies). Baví se o tom, jak je úžasný a jak skvěle používá barvy. Ten obraz byl ve skutečnosti namalován v r. 1917. ()

Lister21

Krása, láska, smrt. Toto vše a spoustu dalšího tento film obsahuje. Nedá se jen tak jednoduše popsat. Pro někoho pouze americký "slaďák", ale já v tom vidím mnohem víc a hlavně příběh Titanicu samotného. ()

MFJD

U tohto filmu nejde len o ojektívne vnímanie katastrofy v celom jej rozsahu až na pár vynechaných udalosti ktoré by viac prispeli k väčšej autentičnosti ako takej, ale hlavne o subjektívny Cameronov pohľad na spoločenský postoj medziľudských vzťahov tejto doby. Prenesenie deja do dnešnej doby, by asi nemal taký skrytý význam ako práve vtedy. Poďla mňa to Cameron dobre vedel, preto si asi zobral za námet práve toto téma. Filmov na túto tému som videl všetky až na jeden mi to nič neprinieslo (Zkaza Titanicu), všetky úzkoprso poukazovali na pochybenie pár ľúdí ktorí mali na svedomí potopenie tejto nepotopitľnej ľode. Osud Titanicu nám je a bol všetkým jasný už pred samotným pusteným tohto filmu do kín, čo však nebolo jasné bol úplne odlišný príbeh a vsunutie do deja súčasnosť ktorá nebola zatiaľ ani u jedného filmu o Titanicu zahrnutá. Rozprávanie deja je jednoduché tak aby to pochopil každý aj ten kto by to pochopiť nechcel. Odkaz ktorý film nesie má však hlbší význam ako len dokumentaristicky-trojhodinový-konštruktívne dobre vybavený film, to čo v sebe skrýva je práve duša, ktorú má len zopár filmov. Predstava o melodráme na pokraji najväčšej katastrofy pôsobí ako klišé ale to akým spôsom postavil Cameron postoj lásky hlavných hrdinov je naopak udivujúce. Rose ako mladá ambiciózna a snívajúca žena, ktorá stojí na prahu (novoveku) nového života, sa nechce stať ďalšou členkov čajových dýchankov ako jej rovesníčky a byť príveskom zazobaného muža ktorý ju bere ako vec a nedá jej slobodu ani dýchať bez jeho veľkorisosťi. Jej sny o slobode slova, vlastných názorov, voľného dýchania v spoločnosti (aj z korzetom aj bez ňeho) nik nechápe ani sa nesnaží chápať. Jack ako chudobný prostoduchý bohémsky maliar cítiaci krásy života aj bez peňazí cíti že jeho život dostal po odchode do Európy, druhú šancu realizovať svoje sny cestou naspäť domov. Ako dopravný prostriedok bol do toho aby sa tieto dve postavy spojili v tomto čase práve zainteresovaný parník snov. To že bol Titanic ľod snov sa nedá poprieť po vizuálnej a technickej stránke. Postavený bol za krátky čas, otestovaný ešte rýchlejšie, preto sa vzdalo Pánovi všetkého tvorstva (človeku) že konečne od čias Babylonskej veže konečne môže konkurovať samotnému Bohu. Veľa historikov tvrdí že na Titanicu vznikol syndróm malého Hitlera. Ten už bolo citíť pri zaobchádzaní s ľudmi ako so zvieratmi. Tí čo boli o triedu nižšie postavení nemali pre (ako to Cameron trefne vystihol cez Rose),,Pánom vesmíru" žiadnu cenu. Cameron to interpretuje cez Rosenu postavu, jej očami vidieť egoizmus, narcizmus, rasizmus až pomaly člnový holokaust tú osudnú aprílovú noc. Pretoto stavia Rose do popredia aby ukázal skrz jej postavu to čo malo byť skryté a teraz nesie nový význam. Po neustálom nátlaku a skoro zúfalom skoku, nastane nečakaný zvrat. Júlii príde na pomoc Rómeo v tomto prípade Jack, ktorý je protikladom spoločnosti v ktorej Rose vystupuje ako pekná bábika na hranie. On je ten čo prinesie jej duši a srdci nový rozhľad, že všetci nie sú rovnakí ale že sú tu aj iní ešte nezkazení, takí ako ona túžiac po zmene a slobode cez novootvorené oči. Keby existoval a možno aj áno, rovnaký príbeh či príklad bolo by to chvályhodné. Neviem si predstaviť ktorá dnešná pekná mladá žena, dobre postavená zabezpečená by sa zdala všetkého na pokraji smrti pre niekoho z čistej lásky ako práve Rose. V dnešnej dobe zlatokopiek a príživničiek je ťažko nájsť zrelý príklad takéjto ženy ktorá by všetko zahodila za hlavu, išla sa svojími skutočnými hodnotami a podala ruku mužovi čo nič nemá,,iba desať dolárov kapse". Ale taký by jej otvoril oči a važil si ju ako skutočnú ženu (máloktorá žena by sa takto zachovala, česť výnimkam). Na margo celého príbehu, ktorý končí ako každá dráma sporadicky tvrdou realitou, je neopisateľný pocit spokojne spiacej babičky Rose a prenesenie sa časom tak ako to malo skončiť v jej predstavách. Práve tento nádherný Happyend na konci keď všetci už nečakajú od tohto filmu už nič, sa zrazu z vraku stáva katedrála s burácajúcimi zvonmy. Rose sa v tej chvíli plní sen po otvorení dvier, sú tu všetci, sú živí a je tu Jack a mám na sebe svadobné a už mi nič netreba ani ten standing ovation. Ani pri jednom dopsiaľ filme ktorý som videl som nemal pocit smútku, úzkosti a štastia zároveň. Preto mi tento film dáva tak veľa, lebo otvára vo veľa veciach obzor. Touto cestou ďakujem Pánovi Jamesovi Cameronovi že sa nebál podať na papier niečo také neobyčajné krásne, že to bravúrne zrežíroval a koniec koncom aj zaplatil. Ale výsledok stojí za to, ten kto má oči, sdce a dušu so svedomím vidí a počuje aký odkaz nesie práve tento film a nesnaží sa ho škatulkovať do niečoho čím nie je!...ĎAKUJEM:) Na margo mojej pridanej zaujímavosti pre tento film : Čas vypuknutia paniky je obrazne zachytení na hlavnom schodišti 2:15 a metaforický (cielovedomo) posunitý v záverečnej scéne na 2:20. Tým Cameron poukazuje o päť minutovým (metaforickým) posunom, že v Rosenom sne sa za ten čas nič nezmenilo a skončilo to ako si to obaja želali!! Čiže žiadna CHYBA FILMU!!! pán Admin. Ja som ten posledný čo by v tomto filme hľadal chyby aj keď tam sú, ale aj tak mu to neuberá na sile. () (méně) (více)

Ssin

Romantické filmy u mé osoby v poslední době dost degradují. Už se buď natáčí pro náctileté a nebo klišovité, až je to urážející. Bohužel, i když Titanic není zrovna nejnovějším snímkem, je to ale taky urážející. Tedy od Camerona. Po pravdě, jsou zde vynikající herecké výkony,stylová a strhující hudba a výborný námět, to vše je pro mě velkým plus. Nicméně, vadí mě, že je film brán pohledem ze dvou zamilovaných duší z odlišných vrstev, chuďas a zbohatlice. Pro mě je právě tohle největším negativem. Právě tohle přimělo mou osobu srazit úroveň hodnocení. ()

musculimus

Drama čerpající z notoricky známé tragédie nepotopitelné lodi. Skvělá hudba, krásná Kate Winslet, na můj vkus k závěru velké protahování úplného potopení lodi. Naprosto chápu, že je to bývalý největší prodejní trhák (teď už po těch přerostlých modrých opicích), hraje totiž na city v každém ohledu (plivání, ples ve třetí třídě, plutí na rozbitých dveřích v moři). Jakmile jsem si uvědomil, že spolu tráví jen několik hodin, tak se mi zatajil dech, to přiznávám, oči se mi trochu svlažily, ale nic takového, že bych tekl proudem. Obecně nenávidím filmy zobrazující lodní katastrofy, a proto dávám "pouze" 4* ()

CZ_Milka

Romantický příběh zasazený na pozadí skutečné události. Herecké výkony se mi nezdají být nijak výtečné, ale vyzařuje z nich jistota, že herci vědí, co dělají. Ve spojení s obtížným natáčením ve vodě, několika vtipnými scénami, velmi pěknými efekty a střihy ze skutečného vraku lodi vznikl jeden z (pro mě) nejlepších filmů romantického žánru. ()

Luke189

Titanik je snad nejdojemnější film, jaký znám (pokud o všem nepočítám film Hachiko, který je na stejné úrovni). Film pěkně a postupně útočí na emoce už od začátku a každou chvílí jen sílí a sílí. Naprosto výborný film, výborný režisér (skvělé Camerone) a naprosto výborné herecké obsazení! Nelze hodnotit jinak, než plným počtem bodů. ()

KanoJJ

Klíďo píďo bych tomu dala 10*. Hlavně proto že se nikdy nestane že bych u toho neukápla ani slzu, nemodlila se aby to Jackovi a Rose vyšlo a žili happily ever after a prostě aby tam ten debilní ledovec nebyl. ()

brasek

Tento snímok je filmový klenot, zaslúžene získal Oscarov... kamera, strih, výprava, hudba, triky... všetko skvelé. Bohužiaľ nie je to film podľa mojej chuti a Leonardo DiCaprio mi vadí ako kladná postava. ()

kreion

100%. A nie len preto že som plakal pri tom jak malé decko a ani nie len preto že Kate Winslet má dokonalé telo. A nie len preto, že tento film má vlastný pátos, ktorí mnoho dnešných filmov postráda (vrátane Cameronovho Avatara). Ale vlastne hlavne pre to. čert to ber, toto je dokonalý film pre romantické duše. A keby tu je šesť hviezdičiek tak tomu dám šesť. ()

AndysekAndys

O téhle lodi bylo natočeno nesmírné množství filmů a dokumentů. Určitě tento snímek je z nich nejlepší, co se týče příběhu, dialogů, režie...jenže........žádný z celovečerních filmů se nikdy nezabýval detailněji o příběhy pravých postav. Radši si každý režisér vymyslel postavy smyšlené, asi aby příběh dostal správné grády. A proto tady prakticky není hlavní "postavou" krásná loď, která svou první plavbu "nepřežila" a pohřbila tolik lidí, ale dvě smyšlené osoby. Pro mě, jako pro člověka, který se o tuhle loď zajímá již 10 let, to je trochu smutné a proto nedávám plný počet. Ale za příběh a efekty si 4* zaslouží. ()

tatka

Toto je asi najdokonajlejší film, ktorý som kedy videla. Je tam absolútne všetko, čo vo filme má byť. Také americké bombastické, veľkolepé Pre každého niečo. Veľká láska, sladký Leo, rozkošná Kate, dokonalá loď, skrátka - absolútna špička. Aj pre tých, čo to radi trošku tvrdšie, je tu záver, potopenie Titanicu. Cameron skutočne vytvoril dokonalé dielo. To je vlastne aj najväčšia chyba tohto filmu - že sa musí skrátka páčiť každému. ()

PanJam

James Cameron týmto filmom na konci 20.storočia všetkým vyrazil dych. Genialita tohto režiséra sa slovami nedá popísať. Užasny film, o Rose a Jackovi. Tento film dosiahol rekordné tržby a nie je sa čo čudovať. Niektorí chceli napodobniť tento film, no tento Titanic je jednoducho jedinečný. ()

HennessyVSOP

Objektivně dávám čtyři hvězdy, ale subjektivně tento film nemůžu vystát. Protože romantické existenční drama je žánr, který spadá do růžové knihovny. I přes naprosto debilní děj se ale filmu nedá upřít dobrá hudba (na daný žánr), slušné herecké výkony i práci s kamerou, stejně tak jako filmové efekty, které na tu dobu jsou skvělé. Takže objektivně za čtyři, subjektivně za dvě. ()

E.T.Martin

Titanic je bezesporu jedním z velkých filmů posledních dvaceti let, jakýsi obrovitý ledovec čnící nad zbytkem filmové produkce své doby. Čímž nechci říct, že tím myslím zároveň i filmové kvality tohoto díla. Velký je zejména svou produkcí, úspěchem, který dosáhl, a také tím, jak se podle něj poměřují ostatní snímky podobného ražení. Ale zpátky k samotnému filmu. James Cameron je bezesporu schopný režisér a hlavně filmař, který umí být úspěšný. V Titanicu má k dispozici velký příběh, který může rozvinout na poutavém pozadí nejslavnější lodní katastrofy v moderních dějinách. Oba plány umně spojuje, i když se nemůžu zbavit dojmu, že Titanic je film dvou půlek. První, v níž dominuje milostný příběh Jacka a Rose, a který se mi osobně líbil více, a druhé, v níž jde do popředí lodní katastrofa, a která by se dala nejsnáze popsat jako jednaopůlhodinové topení Titanicu. Během sledování snímku mi také došlo, co odlišuje Camerona od jeho pomyslného filmového soka Stevena Spielberga. Cameronovi chybí Spielbergova hravost, která jde cítit z každého detailu, a také jeho nadhled. Cameronova režie je prakticky bezchybná, ale postrádá Spielbergův rozlet. Ze tří hvězdiček na čtyři povyšuje v mých očích Titanic především herecký výkon Kate Winslet, která strká zbytek hereckého ansámblu do kapsy, podobně jako i naprostou většinu hollywoodských hereček. ()

Pute

Forma zase zvítězila nad obsahem. Nebýt skvěle odvedené práce filmařů, patřil by tento film rozhodně do odpadu. Přeslazené, patetické, dojemné .. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara