Reklama

Reklama

Zdola

  • angličtina From the Bottom
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Již před pandemií žilo v České republice téměř 24 tisíc lidí bez domova. V následujících měsících se s bytovou nouzí kvůli růstu nezaměstnanosti začala potýkat řada dalších Čechů. Jejich realitu na vlastní kůži zakouší také Filip, pražský student sociální práce. Protagonista bezprostředního videodeníku natáčel v ulicích Ústí nad Labem. Během parných dnů se jeho existence scvrkla na hledání místa, kde by se najedl a přespal. Narůstající únavu a apatii prosvětlují krátké okamžiky radosti z projevů lidské solidarity nebo teplého jídla, které v daných podmínkách nepředstavuje samozřejmost, ale podmínku přežití. (MFDF Ji.hlava)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

xxmartinxx odpad!

všechny recenze uživatele

Absolutní nevkus týpka se syndromem hlavního hrdiny, kterej dělá týden uprostřed léta cosplay bezdomovce v naprosté mánii sebedojetí a sebeobětování. Nulová sebereflexe v diskuzi po filmu, kdy on i režisérka věří, že tímhle krutým divadlem nalezli pravou autenticitu, byla fakt na hraně toho, co unesu, aniž bych se poblil. Hlavně že aspoň na tu diskuzi po filmu pozvali i člověka, kterej si opravdu prožil život na ulici. Ten kontrast bolel. Fakt nechápu, jak můžou stát vedle něj a pronášet fráze typu "Teď vím, jaké to je". Tohle vypadá jak mockument parodující špatné, do sebe zahleděné filmaře. Fakt hořký vtip tohle. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Take jsem vystudoval socialni praci a socialni politiku na prazske Filosoficke fakulte se zkouskou z prace s lidmi bez domova, ale praci s touto skupinou se vyhybam. Jeden se na druheho podiva zle a ten ho hned zmlati. ()

Vabr 

všechny recenze uživatele

Na tento dokument jsem si vyseděl 2 hodiny místo. Opravdu 😄! Hlavně proto, abych se tam dostal za bráchou, který dělal porotce. Vyplatilo se to z toho důvodu, že jsem tam byl s ním, ale jinak jsem čekal od Zdola něco víc. Ano, kamera byla zahrabaná tak, že šlo vidět, že se o fake nejedná a zároveň jsme měli divácký zážitek. Myšlenka projektu je taky smysluplná. Ale bohužel to dost kazí hlavní představitel Filip, který svým přístupem připomíná, jak řekla jedna divačka z publika, Pražáka, který si udělal týdenní sociální experiment v kůži bezdomovce a baví se tím. Jeho projev začal být po několika minutách dost pustý, protože opakování slov vole, ty bláho, hustý, no omrzel a vznikala mi jakási averze k hrdinovi dokumentu. Korunu tomu dosadila debata po dokumentu, kdy Filip mluvil hrozný kecy o tom, jaký bezdomovectví je, zatímco vedle něho stál skutečný bývalý bezdomovec, kterého si pozvali na pódium s sebou. Debata byla nekonečně dlouhá a jejich projev bylo složité poslouchat, protože se neustále opakovali, mluvili rádoby fajnšmekrovským slovníkem a snažili se působit strašně chytře a vzdělaně. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama