Reklama

Reklama

Mumie

  • Česko Mumie (více)
Trailer 3
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Španělsko, 2023, 88 min (Alternativní 85 min)

Obsahy(1)

V animovaném dobrodružném filmu Mumie od španělského režiséra Juana Jesúse Garcíi Galochy z produkce Warner Bros. Pictures se vypravíme do Egypta, kde se v útrobách země, nachází 3000 let staré město mumií. Z císařského pověření se princezna Nefer musí provdat za Thuta, ale ani jednomu se do toho nechce: Nefer touží po svobodě a Thut je alergický na závazky. Přání bohů je však nevyhnutelné a Thut si bude muset Nefer vzít za pouhých sedm dní a přinést na svatbu starobylý prsten, který mu věnoval faraon. Mezitím na zemském povrchu lord Silvester Carnaby provádí archeologickou expedici, při níž poprvé najde něco podstatného: egyptskou hrobku, kde kromě několika trofejí najde i snubní prsten. Je to jeho příležitost zapsat se do historie a splnit si svůj sen, ale nepočítá s tím, že tento prsten už má svého majitele... Když Thut zjistí, že mu prsten někdo ukradl, nezbývá mu nic jiného než se vydat do světa lidí a proniknout do současného Londýna. Doprovází ho jeho mladší bratr Sekhem, osmiletý chlapec, který chce získat zpět Thutův status závodního hrdiny, a Krokodýl, mládě krokodýla a Sekhemův domácí mazlíček, a také Nefer, která využívá příležitosti utéct z manželství a jít za svými sny. Tři mumie se budou muset společně zorientovat v současném Londýně, získat zpět prsten, který ukradl lord Silvester Carnaby, a - což nebylo v plánech Thuta a Nefer - naučit se mít se rádi. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (11)

Mykhaluu 

všechny recenze uživatele

Ještě za čerstva po návratu z rodinného kina dávám plný počet. Na to, jak obskurní hlavní téma je a nasazuje laťku logiky hodně nízko je příběh sepsán pěkně, nikdo není (kromě záporáka) sobeckou totálně sobeckou figurou a děti si to užily, v kině byl několikrát sborový smích. Jedenkrát jsem slyšel pláč. Ani šustění a chroupání, které bylo docela v publiku solidní mi zážitek nezkalilo přespříliš. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Lepší zástupce 3D animovaného evropského filmu, kterému chybí fascinující prozkoumávání světa jako u animáků ze světa Pixar či nosnější zápletka, jako animovaná oddechovka přesto slušný zážitek, který i dle reakcí v sále může dětským divákům přivodit pár momentů hlasitého smíchu.... Více zde ()

Reklama

hansel97 

všechny recenze uživatele

Rutinní animák, který zaujme převážně dětské diváky a pro dospělé bude nudný i se svými 90 minutami. Hlavní plus je zajímavý setting, jinak totální průměr. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Obstojný animák, který může klidně konkurovat takovému Disneyemu. Má to kvalitní animaci a dobrý příběh, žádný fekální humor (zdravíme tvůrce Zoubkové Víly)   a hlavní ženská postava   je po Si Fu a Rayi jedna z nejlepších ženských postav z animácích za poslední dobu. Kdykoliv kdy tam je tak film získává plusové body mužská postava není špatná , ale má méně prostoru a žádný vývoj  a ten krokodýl a malý kluk jsou spíše do počtu zde jde k dobru i to, že z krokodýla neudělaly humornou postavu  na styl Groota. Nejvíce chválím hudbu co je podařená a každý song se tam  hodí a i český dabing je na solidní úrovni. Jediným mínusem filmu jsou ty dvě postavy co pomáhaly archeologovi což jsou blbečci s primitivním humorem a na konci jde vidět, že jim došel dech a nápady. Je to tak mezi  3 a 4 hvězdami, ale přikloním se spíše k 4. 80 procent ()

Sfinkter 

všechny recenze uživatele

Evropskou produkci nerozeznáte od světových animáků, jedná se však dějově a scénáristicky o průměr. Ale děti jsou spokojené. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (1)

  • Lord Silvester Carnaby má na zvonení telefónu známu hudbu z filmu Psycho (1960). (megajalec)

Reklama

Reklama