Pravdivé lži

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Príbeh vládneho agenta, ktorý je tak tajný, že o svojej pravej profesii nemôže povedať ani vlastnej manželke, sme pôvodne videli vo francúzskej komédii Podškrtnuté, sčítané. Tvorca Terminátora a Votrelcov vo svojej verzii síce ponechal pôvodný príbeh, no filmársky prístup je na prvý pohľad úplne odlišný. Pokiaľ pôvodná verzia bola typickou francúzskou komédiou, Cameronova pecka je hollywoodskym megafilmom. Vo svoje dobe dokonca s najvyšším rozpočtom v dejinách. Dychberúce akčné scény sa striedajú s komediálnymi vsuvkami ako z nejakého šialene predraženého, ale kvalitného sitcomu. Tento prístup drží pohromade okrem geniality režiéra aj skvelé obsadenie, v ktorom podáva aj Arnold Schwarzenegger niečo, čo sa dá nazvať hereckým výkonom. V dobe premiéry neboli ohlasy jednoznačne nadšené, no postupom času sa z tohto počinu stala trvalka a jedna z najlepších akčných komédií všetkých čias.(16.3.2016)

Výborné spojení akčňáku a komedie. Arnie je ve formě a Cameron je zručný řemeslník. Nejlepší je tango a hudba na závěr. A samozřejmě Curtisová, která je fakt pěkná a rajcovní ženská.(14.11.2008)

baterka, Azízi :-) par peknych hlasek se tu najde (samozrejme ta s tim Rambem je nezapomenutelna) ovsem ostatni pro me nevybocuje s zanroveho prumeru akcni krimi komedie. To by agent Pisoar Tasker, musel ty hlasky sypat z rukavu v kazdem zaberu, aby to prebylo prumernej scenar s obycejnym pribehem a tradicnim studiovym vyvrcholenim 90.let.(20.7.2009)

Keď spoja svoje sily Arnold Schwarzeneger a James Cameron, nemôže z toho vzísť nič iné, ako vynikajúci a hlavne bombastický film. Cameronov perfekcionizmus a Arnoldova majestátnosť vytvorili jeden z najväčších filmov vo svojom žánri. Vedel by som si predstaviť každé 2-3 roky jedno pokračovanie. Ale to sa určite nestane a film ostane unikátom. Čím aj je.(14.8.2010)

• Petroff

Nudné, zbytečně dlouhé, nepřesvědčivé a debilní... Absurdní splácanec všech žánrů, Schvarzenegger jako návnada na diváka a samý střílení a nějaký konspirační agentský kecy a zvraty děje. Jamie Lee Curtis je zase jako obvykle nehezká a nesympatická, já z tý herečky vlastně nikdy neměl pocit, že je to ženská, tady to bylo vtipně umocněný "svůdným" stripem. Celkově tak vůbec nic pro mě.(1.11.2010)

Kdyby si James Cameron uvědomil, že někdy je opravdu méně více a vykašlal se na stopáž okolo dvou a půl hodiny, byl by tohle skutečně výborný film. Jenže anabáze s dcerou je sice skvěle akční, ale po dvou hodinách už vám stejně přijde nadbytečná. Snímek toho chce strašně moc otevřít a pak i uzavřít, což je asi jeho největší chyba. Jinak je to ale krásná ukázka drsnější akční komedie, která v ostatních ohledech skvěle funguje.(27.10.2014)

Remake francúzskeho filmu Podtrženo, sečteno! - napriek tomu,že nemám rád tieto "prerobeniny", tento film patrí k výnimkám.Napriek vyššiemu veku a predsa už nie tak "namakanej" postave A.Schwarzenegger je v plnej forme,film má dobrý spád,je vtipný,dobré triky,minutáž vyše dve hodiny rýchlo ubehne.To najlepšie z 90-tych rokov vo svojom žánri a pre mňa i celkovo.(25.2.2015)

Velice příjemná relaxační akce s nadsázkou proložená vtipnými scénami, dialogy a hláškami. Akce je při své velikosti velmi přehledná a vkusná. Cameronovi si povedlo krásně spojit akční nářez s komedií a vylezla z toho jedna z nejlepších rolí pro Schwarzeneggera a Lee Curtis (a Toma Arnolda). /koukají na atomovku/ - "Do you know what this is?" - "I know what this is... This is an espresso machine. No, no wait. It's a snow cone maker. Is it a water heater?"(24.9.2004)

Výborná palba utahující si ze všech tajných služeb která pobaví svěžími vtipy a nabídne porci velmi dobré akce. Cameron spolu s Arniem jsou výborná dvojka a jakmile se dali dohromady tak vždy vzniklo něco mimořádného. Doufám že se ještě někdy v budoucnosti zase spolu do něčeho pustěj a vytvoří miniálně takovou pecku jako T 2 ( patrně je to jen bláhově idealistická předtsva ale neuvěřitelně kráásnááá...)(29.4.2008)

Překvapivě vtipnej kousek a asi nejlepší věc s Arniem, kterýho jinak opravdu nemusim.(14.7.2008)

Svižná, vtipná, akcemi a hláškami našlapaná akční komedie, kterých už se od počátku nového století točí minimum. Je pravda, že Arnold Schwarzenegger tu vážně HRAJE. A Jamie Lee Curtis mu minimálně stejně zdařile konkuruje. Musíte přistoupit na styl, jakým to je pojato, pak se budete bavit výtečně. Český dabing na jedničku (ostatně jako snad všechny dabingy z devadesátek), a závěrečná scéna v Miami, dnes už troufám si říci legendární, nemá chybu. Další z Cameronových 5hvězdičkových filmů, ač se samozřejmě filmařským umem nedá srovnávat s Terminátorem 2 či Vetřelcema.(2.9.2013)

Nadupaná akčná komédia, ktorá nieje tak debilná ako nietkoré súčasné. Obsahovo, scenáristicky, režisérsky a hlavne herecky skvele zvládnuté. 85%(10.10.2008)

Nebýt Jamese Camerona a jeho geniální režie, byly by Pravdivé lži samy o sobě v podstatě blbostí. Díky jeho umu se však jedná o zábavný film s výbornými akčními scénami. Říkal jsem si, zda těch 135 minut není přeci jen trochu moc, ale příjemně to uteklo. No a kde jinde uvidíte honičku v hotelu, ve které Arnold na koni pronásleduje teroristu na motorce? :)(16.1.2010)

Ale Jamie Lee Curtis mě rozpálila.(19.7.2010)

Překvapivě velmi dobré, jamie lee curtis je tady neuvěřitelně sexy.(8.9.2010)

Důkaz, že kdyby Cameron natočil film o vývoji rektální sondy, byl by to trhák. Vtipné, ale chvílemi už moc moc ujeté (scény se stihačkou). Přesto díky ústřednímu duu (ne nemyslím otravného Toma Arnolda) velmi zapamatovatelný film (scéna se sérem pravdy).(5.2.2011)

Nejvíc mě odrovnala ta scéna, kdy Jamie vystřelila, pistole jí vypadla z rukou a jak padala, tak tam úúúúúplně všechny postřílela :-D Sice jsou Pravdivé lži pořádná blbina, ale aspoň se u nich člověk skvěle pobaví :-)(31.8.2011)

Ze začátku dění mně přijde, že je to jako bondovka v podání Arnolda Schwarzeneggera. Když přijde hned potom seznámení s jeho rodinou, už to není typická bondovská předloha. Zábavné přestřelky, sebevědomý Arnold, honička na koni proti motorce v hotelovém komplexu. Není pochyb, že Arnold předvádí skvělý herecký postoj. Výborně vtipné. Moc podařený film s výborným hlavním hercem.(16.2.2013)

"Vzala jsem si Ramba!" Nebýt až příliš překombinovaného závěru (záchrana dcery) a dlouhé stopáže, hodnotila bych bez váhání známkou nejvyšší. Nejvtipnější Cameronova záležitost s fantastickou ústřední dvojicí, kterou doplňují výborné role vedlejší (Arnold, Paxton - ježiš, to byl slizoun!).(21.4.2013)

S každou minutou víc šílené... ale dobře šílené, zvlášť konec je fakt sranda. 8/10(29.4.2018)

Skvělé skloubení komedie a akčního filmu. Hlavně v hláškách je tento film hodně silný. Schwarzenegger dokazuje, že pod Cameronem je mu dobře. Tradičně přitažlivá Jamie Lee Curtisová je třešničkou na dortu, stejně jako Tom Arnold nebo Bill Paxton.(17.1.2007)

1 7 8 9 10 11 12 13 20 29 38