Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

LaciLC

Po Predátorovi najlepší Arnoldov film. Sakra, prepáčte zabudol som na Terminátora. Ale aj tak dosť akčné, dosť vtipné, dosť svižné aj keď dosť dlhé... ()

Stanislaus

Jak já to vždy říkám, tak zpravidla monožánrové filmy nejsou tak atraktivní jako ty, kde je žánrová všehochuť. A o tom jsou i Pravdivé lži. Ačkoli moc nemusím akční filmy, tak zde je to perfektně skloubeno s komedií a špetičkou romantiky a výsledek je dokonalý. Když to vezmu od technické stránky, tak musím pochválit skvělou kamerou a výborný střih všech akčních scén. No o co se týká herců, tak nemám slov. Arniemu prostě role tvrďáků jdou a tady se opravdu vyznamenal. Jamie Lee se do role naivní zoufalé manželky, která se dokáže proměnit v dračici, dobře hodila a třešničkou na už tak dost vynikajícím dortě byl počůránek a smolař Bill Paxton. Zkrátka, když už akční film, tak to spojit s komedií, dodat skvělé obsazení a do režisérského křesla posadit borce jako Cameron a je z toho pecka. ()

Roman.Ticka

Jedna z klasik ve svém žánru v repertoáru žijící legendy Arnieho s jeho typickým projevem včetně nezbytných hlášek, které jsou stejně trefně vážné jako přesně vypointované: "Jestli ho rozbiju, tak mi to strhneš z platu." "Máš padáka!" Spolu s úchvatnou Jamie Lee tvořili sehraný pár, na který se dá dívat do nekonečna. Co říct k poslední větě Toma Arnolda (Ja som v tej dodávke už 16 rokov, příště si to vyměníme) než že podobnost jmen ještě neznamená podobnost osob, protože Arnie je jen jeden a to už se nikdy nezmění. Arnie, i když bude tvůj nový film Vařila myšička kašičku, já si ho na stopro nenechám ujít.♥ ()

honajz

Film se dělí na dvě poloviny. Ta první není moc záživná (to ani ve francouzské verzi), v té druhé si ale tvůrci vyhráli s mnoha nápady, a tak zachraňuje slabší rozjezd. (Ve francouzské verzi ani ta druhá část nic moc.) I když, zase, kde uvidíte stíhání podezřelého na koni v hotelovém výtahu, nebo láskyplný polibek na pozadí atomového výbuchu? Navíc zde ještě zářila Tia Carrere, kde té je konec? ----- Jen tři roky po francouzské komedii Claudea Zidiho Podtrženo, sečteno! přichází James Cameron s remakem - a jak je u něho zvykem, megalomanským remakem za všechny hollywoodské i vojenské peníze.   James Cameron se v podstatě kromě svých začátků nikdy nespokojil s nízkými rozpočty. Jeho filmy bouraly rekordy jak v historii nákladů, tak posléze i tržeb. Na druhou stranu nutno uznat, že měl smysl pro akci, napětí, propracovaný scénář, speciální efekty i humor, takže jeho filmy patří právem k milníkům akčního, v případně Titaniku i romanticko-katastrofického žánru.     Což píšu proto, neb Avatar je sice asi nejdražší, nejvýdělečnější a nej3D, ale chybí mu šmrnc starých cameronovek - chybí mu nadhled, humor, napětí, smysl pro akci, propracovaný scénář a 3D je sice dokonalé, ale ostatní speciální efekty stojí za starou belu, a to doslova, protože třeba zbraně pozemských vojáků jsou zastaralé už dnes i v Afghanistánu.    Pravdivé lži však fungují dokonale. Tam, kde francouzský originál v úvodu poněkud nudí a rodinné problémy včetně záletné babičky jsou pojaty tak nějak francouzsky, ale jinak chybí akce, tam právě Cameron tu akci přidal. Začal geniální úvodní scénou, která sama o sobě je poctou zhruba třem čtyřem filmům s Jamesem Bondem, včetně toho odehrávajícího se na Slovensku. Po nutných vysvětlovacích scénách, kdy se dozvíme, že manžel se vydává za někoho jiného, ale v rodině t začíná skřípat, přichází další akční scéna - jak ta na záchodcích, tak ta s pronásledováním motorky na koni vešly do dějin akčního žánru a hodně režisérů se je později pokoušelo - nijak úspěšně - napodobit.    A to si přitom skutečné trumfy schoval Cameron na později - nemluvím jen o úžasné (a přitom v podstatě cudné) striptýzové scéně, ale veškeré akci odehrávající se na ostrovech, na 7 mil dlouhém mostě, se stíhačkou... Nápad střídá nápad, a mně právě u Avataru bylo smutno, že Cameron tak rychle zesenilněl a místo nápadů na diváky hrne ubrečené rádoby drama.     Pravdivým lžím hodně pomáhají i herecké výkny. Arnold Schwarzenegger si evidentně dělá sám ze sebe legraci, Jamie Lee Curtis je dokonalá jako domácí puťka i jako akční žena, moje oblíbenkyně Tia Carrere předvádí svůj standard (na víc nemá, ale bohatě to stačí), Arnoldovi kolegové jsou dostatečně trhlí, ale zase ne natolik, aby vypadali jako debilové, snad jedině mi vadila role Arnoldovy dcery. Samozřejmě nesmíme zapomenout na dokonalého záporáka. Čestný štěk si - s upomínkou na jeho film Omega Man (remake tohoto filmu u nás známe jako Já. legenda) - zahrál Charlton Heston.     Podtrženo, sečteno (abych parafrázoval francouzský originál, kde hlavní role hrají Thierry Lhermitte a Miou - Miou) - slušná porce zábavy, akce i vtipu, jaká se dnes už nevidí, kdoví proč. Ani ten Cameron už to neumí - Avatar mi přijde jako nejnovější filmy Věry Chytilové, kdyby se vzmohla finančně po digitální kameře ještě na 3D technologii. Disk načíná ten uhozený a nelogický protipirát Bob a Jim (když si koupíte nelegální DVD, bude vám zrnit, řádkovat, duchovat, bude nadabované švédsky a mít turecké nebo jaké titulky), následuje upoutávka na Blu-Ray.  V bonusech se nachází jenom trailer (2:11) ve formátu 4:3, anglicky, bez titulků; a link na studio Fox. V podstatě jde o stejné vydání, jaké u nás už vyšlo v roce 2005, přibyl jen český stereo dabing. Ano, ten s Pavlem Soukupem a Miluší Šplechtovou. () (méně) (více)

jonyyy

A pro mě táta nikdy stíhačkou nepřiletěl:-( dost slušná komedie, musím uznat, že jsem se bavil výborně, scéna se stíhačkou také dobře zpracovaná, obsazení opravdu hvězdné. ----- Tango? 65% ()

eraserhead666

Po smrti Billa Paxtona všichni mezi jeho filmy zmiňovali Pravdivé lži a já si pokaždé, když jsem si to přečetl, říkal: Do prdele, vždyť já si ho tam vůbec nevybavuji. To spíše Tiu Carerre. Tak jsem si je na jeho počest dal včera znovu. A on tam hraje tak zábavnou roli. Je ale fakt, že jsem to přes dvacet let neviděl. A před těmi dvaceti lety bych šel s hodnocením možná i výše. Teď už mi to přijde docela rozplizlé a utahané. Tom Arnold je skvělý, ten mě baví vždycky. Někde jsem četl, že Jamie Lee Curtis nejdříve Cameron nebo Schwarzenegger do filmu nechtěli a nebyli s jejím výběrem spokojení (asi tedy Arnold, už si to nepamatuji). A ona tady převálcuje i Arnieho, který tu až na pár výjimek prostě jen je, tam, kde ho postavíte a řeknete mu, jak se má tvářit, hraje vlastně jen obličejem (zázrak). Ale Jamie je prostě parádní. A Eliza Dushku byla jako mladinká puberťačka docela škaredá... ()

Othello

V prologu filmu tajný agent nenápadně infiltruje přísně hlídaný večírek buržoustů, promluví bezchybně pěti jazyky, svede krásnou sběratelku umění a vyšvihne tak prvotřídní tango, že by v Argentině frustrovaně házeli klobouky o zem. A toho agenta hraje Arnold Schwarzenegger, který když normálně vejde do místnosti, tak za ním spadne pět věcí a za čtyřicet let se nebyl schopný naučit ani anglicky. Jako sorry děcka, ale tohle je totální komediální zlato. Cameron si plně uvědomuje co má v ruce a ví tedy, že stačí akorát ve správný moment udělat kamerový nájezd na Arnoldův obličej a jdete do kolen. Naprosto proti současné tradici je tahle akční komedie opravdu akční (přičemž tyhle dva žánry by k sobě automaticky měly mít blízko, protože v nich jde primárně o rytmus, načasování a střih) a jakkoli na první polovinu ta druhá trochu nestíhá, tak jakmile Schwarzenegger zvedne kalacha nohou a v sekundě zastřelí čtyři lidi, tak je naprosto vše odpuštěno. ()

Necrotongue

To už je doba, co jsem se na film podíval... Tak jsem si to dnes zopakoval a nelituju toho. Jasně, nejde o žádnou oskarovou záležitost, snímek je místy velmi naivní, akční scény jsou přepálené a logika pokulhává, jenže mě na druhou stranu pořád hodně baví. Jamie Lee Curtis to má u mě dlouhodobě dobré (na Wandu nezapomenu) a bavila mě už jako rezignovaná manželka Helen, když se ale stala Doris, má bránice dostávala zabrat. V kterém jiném filmu bych navíc mohl vidět budoucího kalifornského guvernéra tančit tango s růží v zubech? ()

becki_tu

Asi jsem u toho moc přemýšlel. Akční pasáže byly hodně solidní, ale ten zbytek byl už poněkud bez šťávy. Nemůžu si pomoct, ale některé scény byly dost přitažené za vlasy a závěrečná scéna se stíhačkou byla sice efektní, ale to už Cameron trochu přehnal. Neškodná oddychová jednohubka s Arnoldem. ()

Bauer

Nemám rád James Camerona, připadá mi jako takový arogantní člověk ale ty jeho filmy jsou prostě zárukou zábavy. A Pravdivé lži mezi ně každopádně patří. Scénář je velmi povedený a i když je tam nějaké to kliše. Padnou zde hlášky a jsou zde vtipné scény, takže o zábavu je postaráno. Arnold Schwarzenegger v tomto filmu podává podle mně nejlepší výkon a hlavně je zde velmi sympatický. Výborně mu sekunduje vtipný Tom Arnold. A Jaemie Lee Curtis, teda z tý co se stalo za kočku v druhé polovině filmu, bylo až neuvěřitepné. Ovšem vrcholem zábavy pro mně bylo, když se na scéně objevul Bill Paxton, to jsem se smál i nahlas. A konec? No to je vizuální pecka při které si dali opravdu tvůrci velmi záležet. Vážně povedený film, který mně pobaví snad kdykoliv když si ho zkouknu!! ()

matestlust

Cameron už mě několikrát usvědčil o tom,že dokáže každý žánr kvalitně namíchat.Spojení komedie s akční zábavou tudíž u něj dopadla na výbornou.Když do tho zapojí Arnieho,který se už také osvědčil v komediích,nemuže to skončit jinak než velice kvalitní zábavou,kde je jak dostatek skvělé akce,tak dostatek velmi povedeného humoru. ()

Hogun

Škoda, že som videl francúzsky originál, takže moment prekvapenia sa nekonal. Ináč pomerne zábavné aj keď zbytočne dlhé. 7/10 ()

Sawy

Vysoce zábavná akční komedie,která má všechny klasické znaky Cameronoých filmů.Tedy Arnieho v hlavní roli,skvělé triky,špičkovou akci a humor.K tomu výborná Jamie Lee Curtis a super týpek Bill Paxton.A závěr se stíhačkou je skutečně neuvěřitelný.Tu jednu hvězdičku ale srážím za trošku přehnanou stopáž,dalo by se to určitě o takových dvacet minut zkrátit.Jinak super.80 % ()

Lucasion

"A pospěšte si. Můj kůň už slábne." Opět se spřáhli James Cameron a Arnold Schwarzenegger. Arnoldovi jdou nejlíp akční filmy. Komedie hraje dobře, ale pořád tomu něco chybí. Pravdivé lži je spojením toho nejlepšího z obou. Mix akce a komedie tu funguje skvěle. Arnie opět háže jednu hlášku za druhou a jeho tajný život agenta se začne projevovat i do jeho manželského života. Co byste taky chtěli po 15ti letech lhaní že? Ústřední dvojice Arnold a Curtis se k sobě skvěle hodí a některé situační vtipy, které mezi nimi nastanou, jsou bomba. Film vyniká parádním scénářem, který v sobě má jak zvraty, tak i humor. U filmu jsem se smál a vyzdvihuji ho jako parádní akční komedii. Takhle mistrně totiž umí stíhačku pilotovat jen Arnold! (85 %) ()

luka4615

True Lies aneb jeden z nejlepších filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem. „Well, you see, this is the problem with terrorists. They're really inconsiderate when it comes to people's schedules. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)