Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

PROROK14

Túto komédiu som videl ešte v časoch keď som pozeral aktívne televíziu. A môžem s čistým svedomím napísať že som sa veľmi bavil. Film je dlhý ale v žiadnom okamihu nenudí a skvele sa no to pozerá. Odporúčam. 80% ()

BoPo

V komiksovom svete je veľmi populárna otázka what if...? Pravdivé lži sú odpoveďou na otázku, čo keby James Cameron a Arnold Schwarzenegger natočili akčnú komédiu, a mali neskromný rozpočet. Vždy ma najviac bavila tá časť, kde Simon oblbuje Helen, scéna kde sa Helen mení na sexy kurv* a samozrejme kamera, ktorej dochádza batéria. V rámci svojej kategórie zásadný film, ale nepatriaci medzi mojich obľúbencov. Predsa len zamrzí, že táto dvojica venovala spoločný čas niečomu nevážnemu a nenaservírovala nám ďalšiu akčnú klasiku. ()

maseer2

přes opatrný začátek se film pozvolna rozjede do tak stylové podívané na rozhraní mezi akčním filmem a komedií, že vám je na konci líto, že končí - závěrečný "fight" se stíhačkou si zapisuji do seznamu nezapomenutelných scén.. Cameron zkrátka jako vždy nezklamal a k pěti hvězdičkám chybí jen velmi málo - snad jen trocha té svižnosti v první plus mínus půlhodince.. ()

Lacike

Vzdycky som tento film povazoval za akcny film s prvkami komedie. Ale teraz, ked som si ho pustil po rokoch, tak vidim, ze to je neskutocne zabavna vztahova komedia s par bombastickymi akcnymi scenami na zaciatku a na konci. A v akcnych scenach je tolko humoru, ze miestami nemaju svojou zabavnostou daleko k Horucim strelam. Jediny rozdiel je R-kovy rating, ktory im dodava grady. Akcnych scen je pozehnane a aj po rokoch su stale uchvatne. Dockame sa zabavnych nahanaciek (kôn vs motorka, blbnutie na moste), prestreliek (spickova prestrelka na zachode, zabavne uzi, ktore samo vystriela zloduchov, alebo bondovska nahanacka a prestrelka na lyziach) a aj vybuchov (korunovanych vybuchom atomovky) alebo bombastickych destrukcii cele (finale na mrakodrape). Po troch filmoch z preddôchodcovskeho obdobia v ktorych hral Arnie obycajnych chlapikov som sa konecne dockal sceny v ktorej Arnie s gigantickym gulometom roztriela zloduchov na sracky. Tentoraz je ten gulomet taky velky, ze by ho ani Arnie neuniesol a tak ho ma pripevneny na stihacke. Toto je poloha vdaka ktorej sa pre mna stal Arnie najlepsim akcnym hrdinom. Ale nebol by to Cameron, aby natocil len tupy akcny film. Namiesto velkych ekomyslienok sa zaoberal este len niecim tak obycajnym ako je manzelstvo. A kedze vykradol francuzsku komediu, tak to rozbalil v komedialnom style, ktory mu prekvapivo perfektne sadol. Este prekvapivejsi je Arnieho vykon. Sice väcsina jeho hrania spociva len v pohladoch a grimasach, ale Cameron ho pouzil tak dokonale, ze tu Arnie podal najlepsi vykon vo svojej kariere. V terminatorovi je najväcsi akcny frajer, ale tu pôsobi uveritelne aj ked hra manzela zdrveneho z toho, ze ho manzelka podvadza. Humor tu tiez nevyplýva len z tradicnych Arnieho jednoduchych hlasok, ale je to prepracovanejsi situacny humor. U obsadenia dalej potesi moja oblubenkyna a v tej dobe neskutocna sexica s erektivne zabavnym striptizom Jamie Lee Curtis. Chemia medzi nou a Arniem je dokonala. Arnieho partak Tom Arnold predviedol asi najzabavnejsi vykon vo svojej kariere. Rovnako ako chudak zvodca Bill Paxton. Vydarili sa aj zaporaci. Art Malik by mi papierovo nepripadal ako adekvatny super pre Arnieho. Ale absenciu svalov dohana komedialnym vykonom o ktory tu ide na prvom mieste. Pri scene, ked jeho poskokovi dôjde v kamere baterka idem zakazdym puknut od smiechu. Rovnako ako gula ocami, ked sa objavi Arnie na stihacke. Jeho radovi poskoci za nim nezaostavaju a zabavne sa eliminuju aj sami ako v scene ked jedneho z nich odhodi cez okno zadna cast raketometu. Okrem kladnej krasky tu musi byt aj nejaka krasna diablica a tu stvarnila bozska Tia Carrere. Skoda len, ze ani jedna z nich sa neukazala hore bez. Divne cameo tu ma Charlton Heston, ktore mi vzdy pripadalo zbytocne. Pochvalu si zasluzi aj Brad Fiedel za zlozenie vynimocne harmonickej hudby pocuvatelnej aj samostatne. Takze z filmu som aj po rokoch stale nadseny. Je to spicka vo svojom zanri, ktora je lepsia ako väcsina Bondoviek. 9/10 ()

MoiJe

Pri prilezitosti zacatia True Lies (seriál) (2023) som si pustila znovu po rokoch a prekvapivo je to stale pozeratelne a nejak som sa asi aj viac bavila nez ako teenager. A Arnie v dnesnom porovnani ani nebol tak zly herec. :D Dokonca aj tych evidentnych "dvojnikovych" kaskaderov som ocenila viac, nez keby sa im neustale snazili dat vlajuce vlasy cez tvar. ()

MrCreosote

Skvělá oddechovka s mým oblíbeným Schwarzeneggerem. ,,Proč jsi přestal točit?" ,,Baterie, Azizi." ,,Tak tam dej novou, tupče!" ()

JohnCZ

Trošku odklon od klasické Cameronovy tvorby, ale režisérská zručnost a preciznost se nezapře ani tady. Svižný mix komedie a akčního filmu, který si dávkuji pravidelně už dlouhá léta. Arnie tu má jednu z nejzábavnějších rolí a film se nebojí sebeshazování, což je jedině dobře. ()

cjmafia

Tahle Cameronovka mi vždycky utíkala, takže jsem si jí konečně rozhodl pustit. A musím říct, že jsem se skvěle bavil.Funguje tu humor, akce je vymazlená a chemie mezi ústředním duem je výborná! 7,5/10. ()

svik

Jdo dobrý film , ale jak koukám na to hodnocení, no nikdy bych tomu nedal tolika procent nebyl to špatný film ale me prisel prilis obycejný , davam mu hvezdicky za herecke vykony. ()

Suzie05

Opravdu, tohle je můj nejoblíbenější film se Schwarzeneggerem vůbec. Má to vtip, pořádné akce a i ženské jsou tady za zloduchy. Prostě film podle mého gusta. ()

Marek1991

Opäť pôjdem asi trochu proti prúdu, no robiť si vtipy zo zabíjania ľudí, z atómovej bomby, do úlohy zlých opäť dať moslimov a podfarbiť to celé asi jedným z najsexi erotických tancov polonahej Jamie Lee Curtis, tak to je priam marketingová učebnica odpútavania pozornosti a vyrábania stereotypov. James Cameron ma prakticky sklamal už pri treťom filme, no iné tri ma doposiaľ uchvátili, tak neviem ako ho mám vnímať, je ako na hojdačke. Toto je obyčajný komerčný hlavný prúd, ktorý vám prinesie aj pár nezmyslov, no keby tam nebol ten Schwarzenegger, s ktorého názormi nesúhlasím, je mi vrcholne nesympatický, tak by som možno ešte pouvažoval nad osobnými dojmami, no nemám rád filmy, ktoré spolupracujú s americkou armádou a dávajú si skrytú reklamu na iné. Ale žeby to bolo ozaj tak vtipné, tak to si nemyslím, volím radšej Horúce strely, ktoré sú témou dosť podobné. ()

corpsy

Keď spoja svoje sily Arnold Schwarzeneger a James Cameron, nemôže z toho vzísť nič iné, ako vynikajúci a hlavne bombastický film. Cameronov perfekcionizmus a Arnoldova majestátnosť vytvorili jeden z najväčších filmov vo svojom žánri. Vedel by som si predstaviť každé 2-3 roky jedno pokračovanie. Ale to sa určite nestane a film ostane unikátom. Čím aj je. ()

Torision

Na devadesátky v akčních filmech už žádný jiný období mít nikdy nebude. Tohle je kombinace nijak neotravný romantický komedie s akčním áčkem. Arnold tu vyjednává v arabštině a franzouzštině, kosí jednoho teroristu za druhym, u toho výborně hláškuje a ještě se snaží si trošku okořenit manželství. Jamie Lee Curtis ve svojí nejlepší roli. Bill Paxton jako loser par excelance. Malá holka (M. Kunis), která není vůbec otravná. A finále ve stíhačce. Prostě. Bomba. ()

liquido26

Zábavná akční pecka se skvělým Arnoldem. Klasika, kterou jsem kdysi dávno viděl a hodně se mi líbila a teď jsem si jí zase hezky připomenul. ()

ConanVJ

Pravdivé lži jsou vynikající filmek s Arniem. Je to akční komedie, ve které je spousta skvělých hlášek, vtipných situací a hlavně nabušená akce se skvělými efekty. Všechno je zde brané odlechčenou fornou a tajný agent Harry Tasker (Arnie) zde bojuje proti terorismu a zároveň řeší vztah se svojí manželkou Helen (J.L. Curtis), která si myslí, že Harry je jen prodavač kopírek. Teroristi zde mají taky vtipný chvilky jako např.: když má šéf Krvavého džihádu klasický projev, který má sloužit jako výhružka přestavitelům státu, tak jim dojdou baterky v kameře. J.Cameron natočil super filmek, u kterého jsem se nejednou bavil a bavit se vždy budu. Za mě 100% :) ()

Kryton

Cameron akci umí a to předvedl jak v T2 tak i v A2 a i zde. Do té akce je dobře vloženen i humor a nakonec z toho máme daleko více Bond film než třeba cokoli s Danielem Craigem! Krásná Jamie Lee Curtis je okouzlující. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)