Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

LADAS79

Dobře vymakanej děj filmu o tajném agentu a špionážní taktice zvláštní agent Harry Tasker v podání Arnolda Schwarzeneggra to se naněj dobrě hodí. ()

Katka232

Nejlepší a nadčasová komedie všech dob. A člověk to může vidět i 3x do roka a neokouká se mu to, jako třeba Kameňák a Slunce, seno......Lehké a svižné. ()

2scha

Nejlepší bondovka bez Bonda,zato s Arnoldem. Škoda,že se nedostalo na kdysi plánované pokračování,ikdyž možná dobře .... ()

helrohir

Pohodová akčná komédia, snáď najlepšia do akej sa Arnie kedy dostal. Akcia je naozaj vynikajúco natočená a Cameron len dokázal, že takéto scény mu idú dokonale. Čo ma však prekvapilo, je Cameronov cit pre vtip ktorý dokázal v tomto filme aplikovať v tých najneočakávanejších situáciách, a pritom mu to vždy vyšlo (napr. scéna s dochádzajúcov batériou v kamere, prípade dejová linka s Billom Paxtonom). Pre mňa je tento film naozaj veľmi pozitívnym prekvapením. ()

Syna.1990

Tento film je potřeba brát s určitou nadsázkou, pokud se Vám to povede, tak se Vám Pravdivé lži budou líbit, pokud ne, tak je budete brát jako průměrnou možná podprůměrnou komedii!! Já jsem to s nadsázkou bral a tahle blbůstka se mi celkem líbila. Nejvíc úsměvné je, jak Arnold zpacifikuje na začátku dva dobrmany!! Musím dát jasných 70% ()

kubilov

Ano, je vidět, že kombinace Cameron-Schwarzenegger funguje velmi dobře a to i v komediálním spektru. Vtipů je docela dost, ale představoval jsem si možná ještě trochu více zábavných skečů, každopádně nadprůměrná komedie. ()

Dinsberg

Pro Arnolda, toho času vládce Hollywoodu, jen takové přešlápnutí na místě. Pro Jamie Lee Curtis určitý restart a pro Arta Malika zřejmě životní role. James Cameron dokázal, že umí natočit i komedii, ale i v ní zůstal věrný svojí doméně a sice akčním orgiím. ()

brzozin

Velice koukatelná krimi komedie s Árniem v nejlepší formě. Řekl bych jeden z jeho nejlepších filmů. Rozhodně mnohonásobně lepší, než šileně ztřeštění Mr. Mrs.Smith (mimochodem v podstatě na stejné nebo alespoň podobné téma). ()

Frog.cz

Jeden z nejlepších Arniho filmů.Akce,napětí i humor,nezanedbatelný je samozřejmě i výkon Jamie Lee Curtis,její taneček v hotelovém pokoji - dal bych si říct :-).No a Bill Paxton? Ten je boží :-))) ()

smatana.sk

Názorné vysvetlenie, prečo mohol byť James Bond ženatý len asi dvadsať minút. Nie je nič úchylnejšie, ako použitie techník tajnej služby na riešenie manželskej krízy. Ale vždy v pravom momente hodí Arnold nejakú hlášku, a bavíme sa ďalej. ()

Jehan

Výtečná zábava, byť chvílemi spadne řemen v pasážích, kdy se Arnold honí za svůdcem své zanedbávané manželky. Ovšem jinak to jede od počátku a jen mudrlant by si naříkal. Prima film. J. L. Curtis je k sežrání, Arnold je v laufu, rachejtle lítaj, uzi střílí padouchy pádem ze schodů, jen je mi líto Billa Paxtona, že musí hrát takové sráče. Boris a Doris... cha chá! A ta tanga (myšleno tance) jsou vskutku uhrančivá! Cameron to zmákl na jedničku, vlastně ani nevím, proč jsem dal dvojku... asi za to, jak Harry vytrestal chudinku manželku. To od něj bylo unfair. Poznámka na závěr: nikdy jsem nepochopil chytráky podsouvající Arnoldovi nedostatek hereckého talentu. Měl by tedy Harryho hrát Al Pacino nebo Philip Seymour-Hoffmann, nebo co jako? ()

anyonecek

Arnold Schwarzenegger se nezdá, ale je opravdu výborný herec s kterým se člověk rozhodně nenudí. Hodně mi tento film připomněl Total recall a to hlavně nečekaným dějem, spoustou překvapení v průběhu filmu, fůrou vtipů a hlavně akčních scén, které ke konci stále a stále přibývaly. Ze začátku se film tvářil nevinně, ale od půlky se to pořádně rozjelo. Možná je škoda zbytečné délky filmu, ale co čekat je to prostě od Jamese Camerona. Ale na to že to mělo takovou délku, tak jsem se ani na moment nenudil. ()

ac1976

Ak by bol v kolónke režisér uvedený nejaký Jožko Kokoška okamžite napálim 4* za vtipný film v svižnom tempe so zaujímavými akčnými scénami (kôň vo výťahu). Na môjho obľúbeného Jamesa Camerona je to predsa len priemer ak to porovnám s jeho ostatnými filmami. Ale pozriem si to vždy rád. Pamätná scéna: Striptíz. Teda vlastne skôr tanec v spodnej bielizni. Je to aj vtipné aj je to dôkaz, že Jamie mala vtedy ÚŽASNÚ postavu. ()

PlayEasy

Další důkaz, že Cameron jakýkoliv námět promění v ryzí filmové zlato! ... Nadupaná a zábavná řež, Arnie podává pravděpodobně svůj životní výkon (jeho zabijácký pohled nás propálil skrz na skrz i přes obrazovku) a navíc - na striptýz Jamie Lee se ani po letech nezapomíná ;) 95% ()

Gamekeeper77

Film rozdělený do dvou dost rozdílných částí, z nichž tu první, řešící Arnieho manželskou krizi a je spíš komediálního rázu, vystřídá ta pravá akční teroristická řež se spoustou opravdu dobrých scén. Celý film má jedno společné a to je samozřejmě Arnold, který celou stopáž jasně charakterizuje svým typickým mimickým i verbálním projevem, takže vzniká dost slušná zábavná a akční podívaná. Mimo to Jamie Lee Curtis je tu vážně skvělá. Za mě rozhodně palec nahoru. 85%. ()

horor2

Originál jsem neviděl a ani nikdy vidět nechci, protože toto je MISTROVSKÉ! Parádní Schwarzenegger, který se mrkne na zoubek své ženě Jamie Lee Curtis a do toho se vypořádá s teroristy. Super akcí nabitá špionážní komedie. SRDCOVKA :-) ()

subic

Zábavný takový odlehčený akčňák z devadesátek s Arnoldem a neuvěřitelně ukrutně sexy tehdy pětatřicítka Jamie Lee, co chceš víc? To ještě Cameron točil slušné filmové šlehy, než mu pak zmodral a zavatarovatěl mozek. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)