Phatom, korejská ponorka s nukleárním pohonem, není sice nejnovější model, ale má svoje přednosti a velmi pečlivě vybranou posádku. Kapitán ponorky Phantom má za úkol nepozorovaně vyplout z tajné základny a vyhnout se japonským i americkým ponorkám, aby se dostal do Pacifiku. Cesta ovšem nebude vůbec snadná a na posádku čekají mnohá překvapení a nebezpečí. (Vavča)

Adrian

Thriller s ponorkového prostredia, ktorý je "nadupaný" atmosférou a napätím od začiatku až do konca. Aj napriek určitej politickej agresívnosti (snaha o akúsi odvetu za japonskú a neskôr americkú dlhoročnú nadvládu v podobne ladených kórejských filmoch bude pravdepodobne ešte dlho rezonovať) a neskôr schématičnosti a zopár logickým nedostatkom je potešujúce to, že body za kvalitné kino zbiera tým, že si berie to najlepsšie z Nikity (expozícia filmu), Pitch black (hlavne farebné kolorovanie), Crimson Tide (konflikt dvoch silných osobností na palube) ako aj Under Siege a heroizujúcimi spomalovačkami a la Michael Bay, ktoré mi ale prišli oveľa viac k chuti ako v samotných "Bayovkách". ()

Shit

Připomělo mi to Kravavý příliv s Hackmanem a Washingtonem, taky dvě osobnosti na jaderný ponorce proti sobě, ale je to daleko drsnější, nevybíravější a v mnoha ohledech lepší, i když to taky neni dokonalý, navíc perfektní Woo-sung Jung a závěr, kterej můžou v Americe jenom závidět. ()

Vavča

Perfektní válečný thriller o ponorce, aneb je třeba se přesvědčit o síle výroku, že jaderná zbraň získává zemi suverenitiu. Film disponuje hereckým esem jménem Jung Woo Sung a jeho protihráč, který ztvárnil osobu 202 je neméně skvělý ve svém výkonu. Oba dva mají svoje motivy a není to vůbec zase tak černobílé jak by se mohlo zdát. Film otevírá ne moc často reflektovanou skutečnost, že Korejci si to chtějí vyříkat s Japonci a to by mohlo být dosti krvavé. Dostala mě naprosto atmosféra, kamera, a ty souboje! Kam se hrabe Hunt For October nebo Krvavý příliv a to mám oba filmy rád. Hlášky jako, je na čase poslechnout si trochu sladké hudby, případně čas jít si zarybařit mi určitě zůstanou v paměti. S psychopaty, politiky, vojáky a dědictvím historie se vypořádat není vůbec snadné a jak to udělat správně, toť zůstává otázkou. Jeden z filmů, kde mě závěr hodně dostal a překvapil. ()

Lacike

Za mňa veľké sklamanie. Čakal som od toho napínavý súboj dvoch prefíkaných osobností v štýle filmu Crimson Tide, ale nakoniec sa z toho stala tupá béčkovo prehnaná vyvražďovačka medzi blbým a blbším. Ani mladý Woo-sung Jung to svojou charizmou nezachránil. Ale, že sa to nebude dať brať seriózne naznačí už úvodná verbovačka hlavného hrdinu v štýle Brutálnej Nikity. Vizuálne sa mi to tiež nepáčilo. Pôsobilo to hnusne. Ponorková atmosféra je tiež slabá a kľudne by sa to mohlo odohrávať na nejakej základni a bolo by to prakticky jedno. Takže výsledok je pre mňa nudný podpriemer. 4/10. ()