Reklama

Reklama

Přízraky v Benátkách

  • USA A Haunting in Venice (více)
Trailer 1

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (CinemArt SK)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (102)

salisbury 

všechny recenze uživatele

Režisér Kenneth Branagh opět režíroval herce Kennetha Branagha v roli Hercula Poirota ve filmu Přízraky v Benátkách, jenž před dávnými časy vypadl na papír z pera Agathy Christie a nyní v druhém volně loženém pokračování novodobé filmové série se můžeme s příběhem na plátnech kin blížeji seznámit. Snímek má lehké hororové prvky, které straší komorní atmosféru a ve výsledku Přízraky nenudí, ač z celé momentální trilogie působí film nejslaběji. Na Kennetha v roli Hercula jsem si tak nějak už zvykl, přeci jen penguin David Suchet měl roli šitou na kuželkovou míru. Pokud v čase budoucím se na filmové tržiště dostaví další Kennethův mustache díl, velmi rád, nejen ze zvědavosti, se na ten celosvětově proslulý knírek opět podívám. ()

Posheidon 

všechny recenze uživatele

Klasické „baf -> lek“ se zas až tak často nekoná, takže film přežijí i slabší povahy. Z určitého úhlu pohledu se jedná o „komorní divadelní detektivní představení“ podobné, jako byla Vražda v orient expresu či Smrt na Nilu. Schéma jedna lokace (vlak, loď a nyní jedna budova), podezřelá úmrtí a nejchytřejší detektiv, se zde opakuje. V tomto ohledu nečekejte nic převratného. Nyní je to okořeněno trochou duchařiny, okultismem a lokací, kde se pocit historických reálií prakticky nemusí navozovat. Benátky, jsou totiž polorozpadlé neustále.  Pozor spoiler:  🇮🇹🚢👩🕵️‍♂️🚢🏟️🎭👩🏼‍🎤😢🫖🕵️‍♂️🏟️🚢🧙‍♀️🔮🪟👻😱👨‍👦👩🏼‍🎤😱🕵️‍♂️🤔👻🧙‍♀️⚰😱🚪🔪🤷‍♂️⚰️🚪🕵️‍♂️🤯🤔👦🕵️‍♂️ ()

Reklama

Steven47 

všechny recenze uživatele

Po předchozím díle jsem se trochu obával, ale nakonec mě Přízraky v Benátkách příjemně potěšily. Částečný příklon k hororu vzhledem k zápletce nepůsobí rušivě, a navíc přispívá atmosféře, která je po většinu stopáže fakt napínavá. Ocenil jsem, že expozice není tak dlouhá jako u Smrti na Nilu a film příjemně utíká. Samotný případ je víceméně standardní, stane se vražda a z několika podezřelých ji mohl spáchat absolutně kdokoliv. Tahle hra, kdy se postupně odhalují možné motivace jednotlivých aktérů, mě nicméně opět bavila. Snímek přímo vybízí k tomu si v průběhu dělat různé teorie, s dalšími informacemi je měnit, a poté se (v mém případě) nechat překvapit závěrem a zjištěním, že je všechno úplně jinak. Jestli mi něco vadilo, je to Branaghova posedlost teatrálností, kdy herci přehrávají až běda a v podstatě k nikomu jsem si neudělal byť náznak vztahu, což je u filmu stojícím na postavách trochu problém. Přesto jsem se po celou stopáž bavil a při finálním odhalení i následném dovětku u mě převládal pocit spokojenosti. 7/10 ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Coby milovník Agathy Christie a čehokoliv, co díky ní vznikne, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězd, co tu jde. Což jsem udělal i u dvou předcházejících dílů s Kennethem Branaghem. Mé nadšení zvýšil i fakt, že jsem v kině byl v pátek 15.09., což bylo výročí narození samotné legendární spisovatelky. Co se týče filmu, tak sice byl znát menší rozpočet, ale ničemu to nevadilo a vlastně hororová atmosféra na jednom místě s několika postavami fungovala dobře. Příběh sice lehce známý díky knize Viděla jsem vraždu, ale Branagh jej trochu ohnul a potemněl ho, takže vše bylo pro mě překvapením. Pár lekaček, brilantní detektiv, několik zvratů a fajn stopáž. Spokojenost jako vždy a doufám, že bude další díl. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[75%] Viděno v kině. Na třetího Poirota v podání s Kennethem Branaghem jsem se opravdu těšil. Předchozí dva filmy mě oba bavily asi tak stejně. Trailer na tento nový počin mě zprvu moc nezaujal, přeci jen se zde režisér pokusil trochu zkombinovat žánr až do hororové stránky. No a ve finále jsem docela spokojený. Celé to sice výpravou, hereckým obsazením a dalšími aspekty nepůsobí tak velkolepě jako předešlé díly, ale i tak jsem se nenudil, pořád se tu něco dělo, ta seance nebyla tak dlouhá nadpřirozená, jak jsem se zezačátku obával. Vše bylo nakonec logicky vysvětleno, i to, jak Poirot slyšel hlasy a viděl ty přízraky. Vyústí to v rozumnou a zajímavou pointu, která teda nebyla pro mě až tak nečekaná, ale fungovala dobře. Herci krom ústředního byly v pohodě, vedle něj mě asi nejvíc zaujala Kelly Reilly, kterou znám z Yellowstone. Hudba byla taková nevýrazná, ale postačila. Nevím, co k tomu více dodávat, já se bavil a uvítal bych ještě další díl. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (9)

  • Natáčení snímku probíhalo od října do prosince 2022 v ateliérech Pinewood Studios nedaleko Londýna a po několik týdnů v lednu 2023 také přímo v italských Benátkách. (Falcon)

Související novinky

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

17.09.2023

Skvělý Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (Počátek, Temný rytíř) už má opravdu blizoučko k tomu pokořit bájnou metu jedné miliardy dolarů. Chybí mu k tomu v současnosti už méně než 90 milionů,… (více)

Reklama

Reklama