28 dní děsu

(pořad)
  • USA 28 Days Haunted
Reality-TV / Horor
USA, 2022

V rámci experimentu s paranormálními jevy podle teorií Eda a Lorraine Warrenových stráví tři týmy dvacet osm dní na nejstrašidelnějších místech po celé Americe. (Netflix)

Charvy.666

První epizoda a stačilo. Jestli se vám líbí parodie na dokumenty ala Lovci duchů a máte rádi když skupina nesympatických osob běhá po baráku a křičí věty jako: Co to bylo? Slyšeli jste to?? Nebo cítím tu silnou energii! nebo jste fanoušky série Paranormal activity a stačí vám k vyděšení samovolné otvírání kuchyňských skříněk, je to série přesně pro vás... ()

Arsenal83 odpad!

Keby tí herci neboli tak hysterickí a afektovaní, možno by šlo tomu tak pred dvadsiatimi rokmi veriť. Ale keďže preháňajú a kričia napríklad na záclonu a my máme mať pocit, že tam niečo je, je to prípad pre docenta Chocholouška v kombinácii s medicínskym zákrokom, ktorý kedysi dostal Nobelovu cenu - lobotómiou. ()

Mrsina odpad!

Stačilo mi úvodních 34 minut prvního dílu a nejsem schopný pokračovat. Nejhorší, nejumělejší a nejnahranější pořad jaky jsem kdy viděl. Hlavní aktéři jsou nevyčíslitelně otravní už jenom svým hlasem, chováním, přehráváním. Ano, přijdeš na místo, o kterém víš naprosté prd, ale hned do puntíku přesně víš, co a kde se stalo. Takhle to opravdu nefunguje. Nic u toho, co se tu dělo. ()

Trevor

Končím...je síce názov až tretej epizódy, ale ja končím hneď po tej prvej. Toto bolo in pred 15 rokmi, keby mala prvá epizóda aspoň akýsi nádych retro štýlu aby to trochu oživilo túto show, ale ťažiť iba z mena Warrenovcov do nekonečna nejde. Najväčším plusom príbehu je že so si vďaka nemu spomenul že som nehodnotil sériu Paranormal activity. Pre fanúšikov spirituálity možno dobré, pre bežného diváka strata času. ()

B3n odpad!

Priživovanie sa na práci Eda a Lorraine Warrenových znamená peniaze a to je niečo, na čo američania dajú, čo cítia z kilometrovej vzdialenosti. Tak sa pozbiera skupina imidžistov, ktorí keby sa postavili vedľa seba, tak by vyzerali ako rocková skupina, každý so svojím výrazným štýlom. Akurát títo by vyzerali skôr ako cirkus. Keď sa neherci snažia hrať, tak afektujú a divák sa hanbí za nich. A keďže ide o Netflix, tak tam musia nasilu strčiť aspoň do príbehu zmlátenú krvavú ženu, pretože je potrebné, aby sa divák cítil vinný za niečo, čo by nikdy neurobil. Čo sa týka samotného obsahu, tak ten výrazne zaostáva za formou, spotené štáty ako celok v každom možnom ohľade sú len imidž a vykrikovanie. A to sa prejavilo aj na tomto slabom seriáli. Je to strata času, nefunguje to ako celok, nezaujímavé, tisíckrát videné, neaktuálne. Neherci sú divní a nedôveryhodní. Poznámka k profesionálnemu prekladu v netflix titulkoch. V seriáli je spomínaná nejaká údajná "Estesova metóda". Tá metóda ale nemá meno podľa osoby, ale podľa parku (Estes Park) v Colorade, kde je hotel Stanley, ktorý sa stal inšpiráciou pre Stephena Kinga, ktorý sa v ňom ubytoval a mal nočnú moru, podľa ktorej potom napísal román, ktorý sa neskôr sfilmoval, The Shining . Estes metódu vyvinul bývalý zamestnanec hotela, Connor Randall, dnes paranormálny vyšetrovateľ. Už keď robím titulky, tak si aspoň zistím základné veci, keď už som neschopný kretén, ktorý sa naučil 500 slov po anglicky a ide hneď robiť pre Netflix a klamať neznalých. Takže nie Estesova metóda, ale metóda Estes, alebo Estes metóda. ()