28 dní děsu

(pořad)
  • USA 28 Days Haunted
Reality-TV / Horor
USA, 2022

V rámci experimentu s paranormálními jevy podle teorií Eda a Lorraine Warrenových stráví tři týmy dvacet osm dní na nejstrašidelnějších místech po celé Americe. (Netflix)

Arsenal83 odpad!

Keby tí herci neboli tak hysterickí a afektovaní, možno by šlo tomu tak pred dvadsiatimi rokmi veriť. Ale keďže preháňajú a kričia napríklad na záclonu a my máme mať pocit, že tam niečo je, je to prípad pre docenta Chocholouška v kombinácii s medicínskym zákrokom, ktorý kedysi dostal Nobelovu cenu - lobotómiou. ()

Marze

Nema to moc duveryhodnosti a nektere realie pusobi falesne. Ucastnici pusobi jako pravovrrni verici v zahady. To jak si to budete uzivat zavisi na vasi kriticnosti k nadprirozenu a toleranci k opakujicim se klise. ()

Trevor

Končím...je síce názov až tretej epizódy, ale ja končím hneď po tej prvej. Toto bolo in pred 15 rokmi, keby mala prvá epizóda aspoň akýsi nádych retro štýlu aby to trochu oživilo túto show, ale ťažiť iba z mena Warrenovcov do nekonečna nejde. Najväčším plusom príbehu je že so si vďaka nemu spomenul že som nehodnotil sériu Paranormal activity. Pre fanúšikov spirituálity možno dobré, pre bežného diváka strata času. ()

berusche

Jako, ale trvalo jim to, co? 28 dní zjišťovat, co napsali v novinách, to chce trpělivost. Zvlášť, když vám dýchá na záda banda ... kameramanů! Já se bavila, ta americká teatrálnost je k sežrání, mělo by to mít vlastní kolonku. ()

AdamesWWE

[5/10] Podobné námety mám rád, Netflix vie dobre točiť dokumenty a podobné veci, ale toto mi prišlo zdĺhavé a nie moc strašidelné. Cením nápad, ale prevedenie mohlo byť záživenejšie. ()

Tunri odpad!

Já vím, že to ví, že tam jedeme. WTF. Banda hysterických magorů se silnými vnitřními pocity jede dělat krávoviny na supertajemný místa. Ne. ()

fixaman

Takhle nějak podle mě předpovídá Mára Prchal Babišovy trampoty. Prostě leží v rakvi a poslouchá duchy. Proto to tu tak vypadá. ()

helraiser

V každém případě zajímavý a slušný projekt, snažící se vnést zajímevý pohled do tématů duchařin. Jak se to povedlo nechám na každém, ale za mě se jednalo o slušnou ne až tak dlouhou podívanou a rozhodně zajímavý projekt. ()

koblenzer53

Tady by si to asi musel každý zažít sám a na vlastní kůži, aby poznal, zda tam nějaká energie byla, či ne. Mnohdy mi to přišlo až přehnané, ale celkem mě to bavilo, takže večer jako kulisa docela v pohodě. Zda bych se ubytovala v apartmá v Lumber baron inn to netuším. ()

AndrewNewman

Pekný nápad a rozhodne to nadchne fanúšikov Paranormal Activity. Lenže uvedomelý divák vie, že všetko čo počujeme alebo vidíme zariaďuje štáb od Netflixu. ()

Charvy.666

První epizoda a stačilo. Jestli se vám líbí parodie na dokumenty ala Lovci duchů a máte rádi když skupina nesympatických osob běhá po baráku a křičí věty jako: Co to bylo? Slyšeli jste to?? Nebo cítím tu silnou energii! nebo jste fanoušky série Paranormal activity a stačí vám k vyděšení samovolné otvírání kuchyňských skříněk, je to série přesně pro vás... ()

B3n odpad!

Priživovanie sa na práci Eda a Lorraine Warrenových znamená peniaze a to je niečo, na čo američania dajú, čo cítia z kilometrovej vzdialenosti. Tak sa pozbiera skupina imidžistov, ktorí keby sa postavili vedľa seba, tak by vyzerali ako rocková skupina, každý so svojím výrazným štýlom. Akurát títo by vyzerali skôr ako cirkus. Keď sa neherci snažia hrať, tak afektujú a divák sa hanbí za nich. A keďže ide o Netflix, tak tam musia nasilu strčiť aspoň do príbehu zmlátenú krvavú ženu, pretože je potrebné, aby sa divák cítil vinný za niečo, čo by nikdy neurobil. Čo sa týka samotného obsahu, tak ten výrazne zaostáva za formou, spotené štáty ako celok v každom možnom ohľade sú len imidž a vykrikovanie. A to sa prejavilo aj na tomto slabom seriáli. Je to strata času, nefunguje to ako celok, nezaujímavé, tisíckrát videné, neaktuálne. Neherci sú divní a nedôveryhodní. Poznámka k profesionálnemu prekladu v netflix titulkoch. V seriáli je spomínaná nejaká údajná "Estesova metóda". Tá metóda ale nemá meno podľa osoby, ale podľa parku (Estes Park) v Colorade, kde je hotel Stanley, ktorý sa stal inšpiráciou pre Stephena Kinga, ktorý sa v ňom ubytoval a mal nočnú moru, podľa ktorej potom napísal román, ktorý sa neskôr sfilmoval, The Shining . Estes metódu vyvinul bývalý zamestnanec hotela, Connor Randall, dnes paranormálny vyšetrovateľ. Už keď robím titulky, tak si aspoň zistím základné veci, keď už som neschopný kretén, ktorý sa naučil 500 slov po anglicky a ide hneď robiť pre Netflix a klamať neznalých. Takže nie Estesova metóda, ale metóda Estes, alebo Estes metóda. ()

doriana.g odpad!

Při prvním OMG ještě v autě jsem věděla, že to bude průser. Po dvaceti minutách, při asi padesátém OMG, jsem to vzdala. OMG, to je ale ootina. ()

MiniRecenze odpad!

"Stojí mi u hlavy, všude je krev, jeho jméno je..." Tohle slyšíte, když koukáte na babu, která má zadělané oči rouškou na spaní. Jinak nikde nic vidět není. Tohle nevystraší ani šestileté dítě. Nechutně využité jméno manželů Warrenových! ()

Insomniac

WTF??? Americké primitívne sračky, ktoré nie sú ani strašidelné, ani… nemám slov. Hrozná kokotina. Hviezda za to, že keď to človek prekukne a prestane brať vážne (po pár minutách), je to vcelku zábava. ()

exe. odpad!

Netflix sa asi zabudol v čase, toto bolo IN tak pred 15 rokmi dozadu, nie teraz v roku 2022 a vyššie. Navyše sa snažia napodobniť atmosféru časov dávno minulých, čiže záhadných zvukov, praskaniu, "temných" hlasov, ale autentickosť žiadna, nesympatickí ľudia a celé je to len jeden veľký bizár a navyše parazitovanie a priživovanie sa na jednom z najväčších mien, o ktorých bol natočený jeden z najkultovejších filmov (trilógia The Conjuring) o démonoch, rodiny Warrenovcov. Netflixu asi dochádzajú nápady, tak sa snaží parazitovať na ostatných, ale tento počin nevyšiel ani náhodou, atmosféra je pod bodom mrazu, pustite to 6 ročnému dieťaťu a začne sa tomu smiať. Tipujem, že Netflix sa snažil napodobniť Skupinu Paranormal, ale toto mu nevyšlo ani náhodu, už len z toho dôvodu, že Skupina Paranormal vznikla v roku 2008, kedy to bolo ešte aktuálne a ľudí to zaujímalo, ale teraz to ľudí až tak nenadchne, je o to mizivý záujem a kladiem si otázku, čo si od toho multimiliardová spoločnosť sľubovala. A kričanie na záclonu ťažko vzbudí dojem, že tam niekto je. Už po pozretí prvej epizódy bolo dosť náročné, vydržal som po tretiu, kde som to vzdal a je mi úplne jedno, ako to skončí. Z ničoho nejde ťažiť donekonečna. ()

Mrsina odpad!

Stačilo mi úvodních 34 minut prvního dílu a nejsem schopný pokračovat. Nejhorší, nejumělejší a nejnahranější pořad jaky jsem kdy viděl. Hlavní aktéři jsou nevyčíslitelně otravní už jenom svým hlasem, chováním, přehráváním. Ano, přijdeš na místo, o kterém víš naprosté prd, ale hned do puntíku přesně víš, co a kde se stalo. Takhle to opravdu nefunguje. Nic u toho, co se tu dělo. ()

milan.opava

Velmi pěkné a napínavé.Pokud někdo v něco podobného věří,nemůže být zklamán,je to dokument a ne film :D.Za mě pěkně zpracované a dávám 5 hvězd ()