After Death - Zombi 4

Rossella Drudi

Luigi Ciccarese

Al Festa

• Lima

Názorná definice odpadu! a to mám zombie horory poměrně v oblibě. Zlatej Bianchi, zlatej Lenzi i s Francem a D´Amatem, jen ne proboha Fragasso! Klidně bych odpustil i scenář plný nelogičností a naprostých nesmyslů, ale i na poměry průměrných zombáren je zde opravdu příšerná režie a herecké výkony jak z toho nejlacinějšího porna. Ze začátku jsem se ještě náramně bavil nad amatérismem a ofláknutostí celého "filmu", ale postupem času mně tyto aspekty čím dál víc iritovaly. Nehorázná sračka!(7.7.2005)

• Bloody13

After Death nemá vůbec nic společnýho se Zombi 3 (nebo-li Zombie Flesh Eaters 2), a i když je předchozímu filmu podobný, tvoří si vlastní mytologii skrz voodoo. Úvod je rychlý a docela zábavný, bohužel po nějakých dvaceti minutách, s příjezdem dalších potenciálních obětí na ostrov, se to vytratí a nastává nuda. Hrdinové pak jen chodí džunglí, prozkoumávají jeskyni a objeví starý barák, v němž se na chvíli zabydlí. Na výraznější akci tak dojde až v závěrečné třetině, která je natolik trashovitá, až je skutečně srandovní. Zombies jsou tu nalíčeny opravdu strašně (starý dlouhý hadry, na ksichtě rozmázlé hovno jak z filmu Nightmare City), jednou se skoro nehýbou, podruhé přeskakujou spadlé stromy jak ninjové, a z hrobů vstávají tím stylem, že ze sebe odhrabou slabou vrstvu listí, místo aby lezly z hlíny. Herce a scénář neřešim, jsme v Itálii a tam se nikdy nehrálo na něco velkolepýho. Vstup tedy jen na vlastní riziko!(26.7.2013)

Osmdesátkový zpestření:) co už může být víc „italy-retro“, než After Death. Zombící-hadráři, vymykající se běžnému trendu(bezva skoky; Olympoška je tutově nemine). Jen svádím boj s nepatrnou nedůvěrou pro(to si neodpustím): mužskou část, jejichž chování; zvlášť ve vypjatých situacích hraničí, až s dětinskou naivitou(kdy do sebe drsný chlapi nechají kousat: vzchopte se kurňa). Úvodní pop rock pecka Living after death navnadí na: tak si tuhle klasiku nenechte utéct:)))(7.9.2010)

• Lhurgoyf

Veď to poznáte - biovedci skúmajúci liek na rakovinu, opustený ostrov, zlý šaman, živí mŕtvy, streľba, úteky džunglou, zabarikádovanie sa v dome, narastajúci bodycount, a kopa gore... Nič nového pod slnkom. Narozdiel ale od dobre vykonštruovaných Fulcioviek, After Death sa doslovne sám zabíja hroznými scenáristickými výmyslami. Mamička posiela svoju 5 ročnú dcérku samú do džungle zamorenou zombies so slovami: "Choď napred, ja ťa doženiem"... Týpci, ktorým sa pokazí čln blízko evidentne opusteného ostrova, sa na ňom vydávajú hladať lodenicu... Čo sa týka samotných zombies - sú to extrémne pomalé mŕtvoly v starých handrách a kapuci zakrývajúcu tvár a zlé maskovanie, ktorí dojdú k borcovi tak na tri metre a klokaním skokom ho spacifikujú. Druhá verzia útoku je nenápadné priblíženie k obeti a použitie nefalšovaného kung-fu. Huh. Tu treba uznať, že hrdinovia, ktorí sa premenili na zombies, majú vcelku pekné maskovanie (už bez kapuce a bojových schopností). Dve hviezdy dávam za vtipnosť a zábavnosť, inak je to samozrejme sračka toho najväčšieho kalibru...(21.5.2004)

• Kusko.t2

Voľné pokračovanie Fulciho zombie série, konkrétne trashového záseku dotočeného Brunom Matteiom - Zombi 3 (1988). Bruno, tentoraz nie v pozícii režijného koordinátora, ale producenta, predstavuje verziu pod vedením Claudia Fragassa, zdobiacu ako tak iba gore efekty s veľmi príležitostnou zábavou na úkor značnej demencie a kopou nelogickostí. Bohužiaľ sa akosi pozabudlo parodicky si vystreliť priamo zo seba a pridať tak želanú príchuť korenia do podivného guláša, trápne chudobného už od pohľadu. Aspoň že to mäso v ňom plávalo. Špinavý trash ako prasa bez štýlu, ale zato s tradične vypečenou zápletkou točiacou sa okolo jedného z ostrovov Južnej Ameriky, skrývajúcom desivé tajomstvo – otvorenú bránu pekla, oživlú smrť v podobe handrových zombie, knihu mŕtvych, voodoo a ostatné chuťovky, ktoré je potrebné po rokoch uzavrieť a nájsť tak pokoj v duši. Škodoradostný osud evidentne trval na tom, aby sa výpravy zúčastnili pokiaľ možno tí nadšenci, ktorých mozgové pochody nedosahujú úroveň postrádajúcu pre tento svet. Čím menej mozgu v hlave za živa, tým menej materiálu a teda aj práce na hnitie za mŕtva. Tomu hovorím pekelná lenivosť :)(13.7.2009)

• Vishnar

Naprostá blbost, která ovšem dokáže pobavit velmi "výbornými" dialogy a "výbornými" scénami.(25.1.2007)

Strašidelna atmosféra, gore, úžasný soundtrack "Living after death", napätie,akcia a nadpriemerné herectvo robí z After Death doslova kult!(7.5.2010)

Tentokrát z hlíny probudil nebožtíky Claudio Fragasso. Tento Matteiho kolega a spolupachatel se podílel na skvělých trashových kultech VIRUS či ZOMBI 3. Jeho příspěvek však není tak vymazlený jako zmiňovaná díla. Úvod je bezchybná ukázka atmosférické gore řežby po Italsku. Když však nastoupí na scénu extrémně nezajímavý hrdinové kde chybí nějaký záškodník či magor a zombie jsou najednou spíše jako nemrtví nindžové tak původní nadšení opadne. Přečtením z knihy mrtvých se přeci jen zablýskne na lepší časy ale je vidět že režisér ale skutečně neví kudy kam a nechává hrdiny stát prakticky na jednom místě kde provádí ale neuvěřitelně nelogické rozhodnutí a jejich bezmozkové chování mi kolikrát zastavilo srdeční tep! Neuvěřitelné i v rámci žánru. Přesto se stále jedná o řádnou zábavu kterou fanda těchto chuťovek jistě ocení. A ten úvodní pop rockový song není špatný:-)(7.3.2010)

• corpsy

Táto bizarnosť rozhodne neponúka okázalú zombie zábavu, teda ak sa nezabávate na tých blbostiach vo filme. Kvalitu by ste tu hľadali márne. Otrasné herecké výkony, rovnako ´´podarená´´ réžia, scenár ako od 2ročného decka, ak sa teda vôbec dá pri tomto hovoriť o scenári ako takom a gore a masky za pár šupiek. Je spústa takýchto snímkov, ale tie ostatné majú aspoň kúzlo a švih. Toto je len jedno z tých horších príkladov italo trashu.(1.6.2011)

• Silverluv

Muhehehe...Opravdu hodně špatný film. Na druhou stranu velice zábavný filmový odpad.(23.10.2007)

Průměrný hororový zombie kousek, který neurazí. Místy vtipné, pěkné gore scénky, celkem zábavná podívaná. Hodnotím třemi hvězdičkami.(10.9.2008)

• folklorman

Hodně špatná záležitost. Všechny složky filmu spadají do podprůměru a to ještě vážím slova. Kdyby aspoň masky a gore efekty za něco stály, ale bohužel představy tvůrců o vizuální podobě nemrtvých dávají tušit vážné pochybení. Šátky a závoje, aby náhodou někdo nespatřil, že zombie pořádně nehnijí, podbízejí úsměvnou představu o davu zfetovaných islamistů. Název filmu samozřejmě parazituje na předchozích filmech, kde už u trojky Fragasso scénáristicky i režijně pohnojil, co se jen dalo. Matteiho věrný žák ovšem v případě ZOMBIE 4 dal výrazně na obdiv osobní neschopnost, ničemnost a absolutní nezájem zaujmout alespoň něčím minimálním. Praštěné dialogy, mizerné efekty, scénář, hudba, habr-dub herci, vata kam jen oko dohlédne – to vše utvrzuje o Fragassově brakovní existenci poděděné po mnohem horším individu jménem Mattei.(13.9.2014)

• KASUGI

Toto byla ultimátní tortura! Festival otrlého diváka doufám tento film zařadí do svého programu. Amatéřina nejhrubšího zrna. Lajdáctví, imbecilita, neumětelství. Brak toho nejhrubšího zrna.(24.7.2016)

• DAVID.LOPAN

Zombí kteří vypadají jako ninjové a navíc mají i takové pohyby. Chvíli jsou vláční a pomalí a chvílemi skáčou jako klokani. Možná kdyby se to natáčelo v austrálii...40%(20.11.2009)

• Paldiny

Celkom by ma zaujímalo, kedy po večeroch stíhali nemŕtvi zapaľovať všetky tie sviečky a ešte viac, v ktorom supermarkete ich tie hniloby zohnali. A možno samoobslužná pokladňa? Dosť bláznivá predstava. Toto bol asi najroztomilejší nezmysel celého filmu i keď kandidátov tu bolo hojne. Zombíci po novom už aj strieľajú, ľudia to vedia aj tak ich nechávajú zaspať so zbraňou v ruke. Od minula si mŕtvolky pohoršili snáď vo všetkom. Pri "Flesh Eaters 2" mi vadil okopírovaný dej, tu pre istotu nebol žiaden. Nemŕtvi sú cez woodoo vpustení do sveta živých, aby po dvadsiatich rokoch boli zas z neho vyprevadení. Masky sú príšerné, rozkladajúci sa po väčšine skrývajú pod kapucňami ako mnísi zo Šaolinu, herci ukážkoví a dialógy čo vedú im podobné. Kvalitatívne je toto dielo porovnateľné s Čiernymi démonmi, ale zas na veľké prekvapenie má lepší finish než predchodca. Za záblesky gore a Denzela Washingtona v roli šamana 1*, inak lacnota až bieda.(25.3.2017)

• TERRORDROME

Ďalšie pokračovanie Talianskej Zombi série je dokonale hovadný škvár. Matka prikáže maličkej dcérke aby bežala džunglou a sama sa ide dať zožrať zombíkom. Malá to prežila a vyrástla z nej hlavná hrdinka filmu ktorá sa po rokoch vracia späť do džungle. Príde aj partia militantných magorov, takže sa všetci môžu veselo naháňať so zombíkmi ktorých je plný les a vyzerajú ako leprácky beduíni krížený s ninjami. Zo začiatku sa nad tou hovadnosťou dá zabávať, hlavne keď tam vyvádza tá zombie černoška s obrovskými zubami. Tá sa už ale nevráti. Hrdinovia sa motkajú džunglou, motkajú sa po nejakom dome, motkajú sa po jaskyni, tu a tam si dajú wrestling so zombákmi a nejako sa im podarí premotkať sa až na tradične taliansky zmršený koniec. To že zombíkom neustále pre efekt tečie z huby nejaké svinstvo film určite nespasí.(7.8.2011)

Ano tento film se dá hodnotit jako odpad, souhlasím. Ale máte-li v krvi 3-4 piva a nějakou tu Tulamorew a přečkáte prvních cca 20 minut, je ten film docela zábavný. Na pár místech jsem se s chutí zasmál. Pointa filmu je tak hloupá až je směšná. Dávám 50 %(9.3.2009)

• Tormentor665

Jako Claudiovi se nedá upřít, že umí rozesmát.Tak třeba výletníci/vědci vejdou do jeskyně, kde to jen hraje červenými a zelenými světly (schovaná za krápníkem), přičemž se jeden z nich zeptá - „kde se tady vzalo tolik svíček?“ Prostě není co dodat...nebo možná - kniha mrtvých je nadepsaná jako „Kniha mrtvých“. Podobné kousky jsme si netroufli ani v rámci středoškolského filmu. Prostě nudit se u toho nebudete, to je velká výhoda, ale zase taková veselohra jako Skřet 2 to není, předchozí díl Zombi 3 se oproti tomu zase dal ještě nazvat filmem, na kterém se, byť neochotně podílel i režisér (Fulci). 35%(5.5.2015)

• masekjc

Skoro odpad ale přece jen to zas tak tragický nebylo. Každopádně ale zaručeně nejslabší díl. Nejvíc mě asi vadili zombíci, kteří vypadali jak ninjové co vylezli z kanálu. Jsem asi zmlsanej tím co nám ostatní filmy/seriály vtloukají do hlavy - zombík je přece hladovej, ošklivej a hlavně mrtvolně se pohybující. Tady zombíci mluvili, stříleli ze samopalů a skákali jak opice. Blbost co? :D(11.8.2014)

Výborný soundtrack "Living after death" mě na začátku filmu zaujal asi nejvíce. Kromě toho zde nechybí ani gore scény. Rozhodně je to 100% lepší než Nightmare City upřímně větší blbost jsem neviděl!!(27.7.2013)

<< předchozí 1 2