Kočičí zlato

• slovenský

Falošný diamant

Komedie

USA, 1984, 111 min

Stalllone si odskočil od rolí bijců k romantické komedii. Proč ne. Country ani Dolly Parton sice nemusím, ale jako nenáročná jednohubka to ušlo a nijak neurazilo můj filmový jemnocit. Koukatelný průměr, který ubíhal svižně, občas pobavil a na rozdíl od řady jiných komedií se ze mě nesnažil vyrazit smích trapností nebo vulgaritami.(16.5.2015)

Kdo poprvé spatří v tomto filmu Stalloneho, nejen že se zasměje, ale hned mu v souvislosti dojde, o co půjde, aníž by si přečetl ten stručný obsah nad tímto komentem. Stalloneho role mám rád, i tato byla dobrá. Taxikář, co nemá rád country muziku a co si nesedne na zadek před pěknou ženskou jako všichni. Nejlepší trička :D. Kdyby se tenhle film natočil někde u nás, nepochopil bych ho. Ale proto, že se točí v USA, to chápu moc dobře, protože tam není problém z ničeho nic najednou dělat něco jinýho nebo vypadnout někam přyč s cizíma lidma. Něco vám řeknu, radši si pustím tenhle film s hloupou postavou, která dělá prdel i když nic nedělá než ty vaše přiblblý novinky se Sandlerem a já nevím s kým ještě. Tomuhle dám víc hvězdiček než třeba nejakým americkým novinkám se salbou triků.____ Dobrý večer je, když má člověk prachy! ____(16.7.2012)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (2) : Najhorší herec - Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Drinkenstein", NOMINÁCIE (+6) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Ron Leibman, Najhoršia réžia - Bob Clark, Najhorší scenár - Phil Alden Robinson, Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Sweet Lovin' Friends", Najhoršia hudba - Dolly Parton, Mike Post.(28.2.2008)

Plakát kde se Stallone přetahuje s jakousi pudlovitou nádherou je hodně zavádějící. Bude se totiž zpívat a rovnou country. Nápad je to určitě zajímavý a s blížícím se koncem to Sylvestrovi skutečně začne jít. Inspiraci sice nalezl u samotného Elvise, ale vůbec to nevadí. Pohodový a rozhodně netradiční snímek ve filmografii akčního hrdiny. 50%(7.9.2018)

Sylvester Stallone ještě jako vyjukaný mladíček, který se učí zpívat country. Ač mnohými kritiky značně nedoceněný film se stal nedílnou součástí filmoték všech fanoušků tohoto italského hřebce. Nechybí mu humor, romantika, atmosféra amerického venkova a skvělá hudba (a to žánr country zas tak moc nemusím) a když už nic, může se divák alespoň kochat pohledem na Slyovo pozadí a Dollyno popředí :-) Říkejte si co chcete, ale já se na to vždycky ráda podívám znova.(24.2.2013)

• - Sysvester Stallone byl za film v roce 1984 oceněn anticenou Zlatá malina v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Výdělělek: 21 435 000 dolarů. (McLushi)