Kočičí zlato

Falošný diamant

Komedie

USA, 1984, 111 min

• Tamdydam

Film jesem viděl kdysi dávno v pubertě a v paměti mi utkvělo poprsí Dolly Parton, na druhém až pátém místě opět poprsí Dolly Parton, za šestě příjemné melodie a za sedmé nevalně zpívající ( ale hlavně prostě "zpívající" ! ) Stallone. Teď jsem to viděl podruhé a musím doplnit za osmé: Je to fakt děsná blbost.(26.12.2010)

Chápu, že pro toho, kdo má Slye zaškatulkovaného jako akčního borce musí být tento film docela šok. Já věděl do čeho jdu a musím říct, že jsem se toho filmu opravdu bál, ale nakonec jsem se slušně bavil. Sly je naprosto k popukání po prvních zpěvackých pokusech, kdy ještě místo country rozjíždí fakt pořádnej rokec. Něco tak zábavného jsem už roky neviděl a Sly si takové blbnutí očividně užíval. Celý film jede v zajetých kolejích a podobných kousků se stejným průběhem najdeme dost, tenhle ničím nevybočuje, ale vidět Slye zpívat fakt stojí za to. Neříkám, že bych se hned díval znovu, ale opakovaná projekce mě opravdu neděsí.(23.3.2013)

• Paldiny

Stallone na vlne úspechu dvoch veľkých R zablúdil do neznámych vôd, kde sa popasoval s pozíciou zabávača v country klobúku. Tento pokus o výlet zo škatuľky nevyšiel podľa predstáv a aj keď je komédia časťami zábavná (rockenrollové sólo na pohrebe) po väčšinu času skĺzava do trápnosti. Maliny rozhodne padli na úrodnú pôdu.(29.4.2014)

Stalllone si odskočil od rolí bijců k romantické komedii. Proč ne. Country ani Dolly Parton sice nemusím, ale jako nenáročná jednohubka to ušlo a nijak neurazilo můj filmový jemnocit. Koukatelný průměr, který ubíhal svižně, občas pobavil a na rozdíl od řady jiných komedií se ze mě nesnažil vyrazit smích trapností nebo vulgaritami.(16.5.2015)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (2) : Najhorší herec - Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Drinkenstein", NOMINÁCIE (+6) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Ron Leibman, Najhoršia réžia - Bob Clark, Najhorší scenár - Phil Alden Robinson, Sylvester Stallone, Najhoršia pieseň - "Sweet Lovin' Friends", Najhoršia hudba - Dolly Parton, Mike Post.(28.2.2008)

• - Výdělělek: 21 435 000 dolarů. (McLushi)

• - Sysvester Stallone byl za film v roce 1984 oceněn anticenou Zlatá malina v kategorii nejhorší herec. (Terva)