Kočičí zlato

Falošný diamant

Komedie

USA, 1984, 111 min

• Paldiny

Stallone na vlne úspechu dvoch veľkých R zablúdil do neznámych vôd, kde sa popasoval s pozíciou zabávača v country klobúku. Tento pokus o výlet zo škatuľky nevyšiel podľa predstáv a aj keď je komédia časťami zábavná (rockenrollové sólo na pohrebe) po väčšinu času skĺzava do trápnosti. Maliny rozhodne padli na úrodnú pôdu.(29.4.2014)

Sylvester Stallone ještě jako vyjukaný mladíček, který se učí zpívat country. Ač mnohými kritiky značně nedoceněný film se stal nedílnou součástí filmoték všech fanoušků tohoto italského hřebce. Nechybí mu humor, romantika, atmosféra amerického venkova a skvělá hudba (a to žánr country zas tak moc nemusím) a když už nic, může se divák alespoň kochat pohledem na Slyovo pozadí a Dollyno popředí :-) Říkejte si co chcete, ale já se na to vždycky ráda podívám znova.(24.2.2013)

Chápu, že pro toho, kdo má Slye zaškatulkovaného jako akčního borce musí být tento film docela šok. Já věděl do čeho jdu a musím říct, že jsem se toho filmu opravdu bál, ale nakonec jsem se slušně bavil. Sly je naprosto k popukání po prvních zpěvackých pokusech, kdy ještě místo country rozjíždí fakt pořádnej rokec. Něco tak zábavného jsem už roky neviděl a Sly si takové blbnutí očividně užíval. Celý film jede v zajetých kolejích a podobných kousků se stejným průběhem najdeme dost, tenhle ničím nevybočuje, ale vidět Slye zpívat fakt stojí za to. Neříkám, že bych se hned díval znovu, ale opakovaná projekce mě opravdu neděsí.(23.3.2013)

• Indiana

Něco takovýho mohlo vzniknout jen v osmdesátkách. Debilní scénář a Sylvester Stallone snažící se naučit zpívat country vás svojí hloupostí občas rozesmějou, ale jinak je to převážně nuda. Dolly Parton není vyloženě špatná a má i docela pěknej obličej, ale tim svym dekoltem, hadrama a účesem působí docela světskym dojmem a ne jako vhodná partnerka do romantické komedie. 40%(29.1.2017)

Kdo poprvé spatří v tomto filmu Stalloneho, nejen že se zasměje, ale hned mu v souvislosti dojde, o co půjde, aníž by si přečetl ten stručný obsah nad tímto komentem. Stalloneho role mám rád, i tato byla dobrá. Taxikář, co nemá rád country muziku a co si nesedne na zadek před pěknou ženskou jako všichni. Nejlepší trička :D. Kdyby se tenhle film natočil někde u nás, nepochopil bych ho. Ale proto, že se točí v USA, to chápu moc dobře, protože tam není problém z ničeho nic najednou dělat něco jinýho nebo vypadnout někam přyč s cizíma lidma. Něco vám řeknu, radši si pustím tenhle film s hloupou postavou, která dělá prdel i když nic nedělá než ty vaše přiblblý novinky se Sandlerem a já nevím s kým ještě. Tomuhle dám víc hvězdiček než třeba nejakým americkým novinkám se salbou triků.____ Dobrý večer je, když má člověk prachy! ____(16.7.2012)

• - Sysvester Stallone byl za film v roce 1984 oceněn anticenou Zlatá malina v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Výdělělek: 21 435 000 dolarů. (McLushi)