Linda (TV seriál)

• slovenský

Linda

Krimi / Komedie / Akční

Maďarsko, 1984–2002, 20 h 56 min (Minutáž: 47–73 min)

Nóra Görbe, Béla Szerednyei, Gyula Bodrogi, Sándor Zákonyi, Irén Psota, Gábor Harsányi, Ildikó Pécsi, Teri Tordai, Tamás Vayer, Miklós Szurdi, Ferenc Bencze, Károly Rékasi, Erika Szegedi, András Kozák, Györgyi Andai, Oszkár Gáti, Frigyes Hollósi, Tibor Haraszin, Gabriella Borbás, Anita Ábel, János Gosztonyi, Vilmos Kun, Gábor Reviczky, Zoltán Kamondi, Ferenc Némethy, Pál Mácsai, Endre Harkányi, István Bozóky, Géza Tordy, György Bánffy, Iván Dengyel, Enikő Sütő, Péter Balázs, Gábor Deme, Péter Andorai, Géza Balkay, Beáta Bándy, Zoltán Benkóczy, István Bodnár, László Csákányi, Miklós Csorba, Tibor Gáspár, István Hunyadkürthy, József Incze, János Katona, László Kiss, Antal Leisen, Zsuzsa Mányai, György Miklósy, Dezső Mille, Miklós Nagy, Tamás Pintér, Rudolf Romhányi, Mária Ronyecz, Szvetiszláv Sasics, Gábor Salinger, Ferenc Szabó, Mihály Szabó, László Szacsvay, Sándor Szállási, Zoltán Szerémi, László Szili, József Takács, Éva Tímár, Imre Tímar, Ági Voith, András Ambrus, Kati Andresz, Teréz Bod, Imre Csiszár, István Edőcs, Egon Endrényi, Károly F. Nagy, Ilona Győri, Imre Kakuszi, Flóra Kádár, Péter Kiss, Gábor Légrádi, István Nagy, János Németh, Gabi Pálok, Gábor Piroch, Kati Rák, Anikó Sáfár, László Szekér, Hédi Temessy, Éva Vadászi, József Vándor, Péter Andor, Roland Antoniewicz, Tamás Garai Nagy, Kornél Gelley, Zsolt Körtvélyessy, Péter Pécsi, Margit Pogány, Imre Sarlai, Gábor Sárosi, Éva Schubert, Ági Soproni, Sándor Szakácsi, Zsuzsa Szilágyi, Margit Takács, Tamás Verdes, Miklós Tolnay, Bertalan Bagó, Imre Bajor, Anna Báró, Gábor Boros, György Dékány, Enikő Détár, Rikárd Fehér, Bernadett Gábor, Barbara Hegyi, Géza Kaszás, József Képessy, Lajos Kránitz, Géza Laczkovich, Katalin Lukácsy, Károly Medriczky, Zoltán Nagy, István Perlaky, Péter Szombathelyi, Katalin Udvarias, László Vandracsek, Károly Verebes, Péter Ábel, Ildikó Baráth, Sándor Boros, Mária Bretus, Imre Eck, Sándor Szoboszlai, Krisztina Ferenczy, Gábor Hajzer, Béla Kasi, György Krámer, Imre Józsa, Pál Lovas, Erika Németh, Éva Horváth, Viktor Parázs, Magdolna Paronai, Csilla Herczeg, Yvette Ruczek, Helga Orosz, Pál Solymos, Gyula Balázsi, Lajos Szekeres, Zoltán Rátóti, Sándor Tóth, Dóra Uhrik, Erika Bodnár, Zsuzsa Végvári, Sándor Farkas, Emma Bessenyei, Péter Blaskó, Ottilia Borbáth, Béla Both, Ferenc Fényes, Ferenc Hauser, László Horesnyi, Béla Jáki, István Karsai, Aladár Laklóth, István Marnitz, István Márton, Tibor Öller, Athina Papadimitriu, Csaba Pethes, József Piller, Kati Sír, Hugó Szerencsi, József Szőllősi, László Ujréti, István Velenczey, Nóra Tábori, Katalin Ilosvay, Ágnes Lelkes, Itala Békés, Jenő Horváth, István Bartók, János Darók, Ottó Elek ifj., Zsuzsanna Hőgye, Ferenc Kollár, Ferenc Novinecz, Béla Romwalter, István Szabó, Tibor Varga, László Dózsa, Tamás Dunai, Attila Epres, György Gát, Károly Kovalik, Titusz Kovács, Attila Lőte, Miklós Pardányi, Imre Szabó, István Szatmári, István Verebes, Tamás Végvári, Ildikó Hámori, Pál Hetényi, Péter Kertész, László Konter, Tibor Bitskey, Mária Garamszegi, Levente Hidvégi, György Kivés, Ágnes Kruchió, István Labancz, Mária Parragi, Ottó Stettner, András Szarka, György Szoó, György Ordódy, András Ozsvár, István Vass, Gábor Berkes, Csaba Bogdán, Kiki, Gábor Kisszabó, Gábor Szentmihályi, István Tereh, József Bars, Zoltán Berkes, Attila Fehér, Pál Horváth, Márta Liener, Miklós Marczell, Mihály Soós, János Bata, Ottó Szabó, Attila Szücs, László Vajda, Zoltán Várnagy, István Orosz, László Lamanda, István Budai, András Várkonyi, Csongor Ferenczy, István Mecseki, László Román, Péter Beregi, István Szimhár, Attila Bánhalmi, Péter Czibulás, Zsigmond Fülöp, Vilma Madaras, István Maszlay, Pál Paluch, Miklós Patakfalvi, Péter Rudolf, Sándor Sörös, Tibor Szolnoki, Sándor Lukács, László Méhes, Zsuzsa Nyertes, Andrea Dénes, Eszter Fejes, Ágnes Fejér, István Fonyó, László Juszt, Sándor Kaposy, Marianna Moór, Mónika Pados, Viktória Rozsnyai, Zoltán Seress, Tamás Varga, Zoltán Vereczkey, Csaba Jakab, Enikő Tóth, Elemér Erdélyi, István Fillár, Pál Beszterczei, Péter Katona, Ildikó Móger, István Németh, Beáta Nyírő, Ilona Halász, Tamás Ádám, János Bárány, Gyula Benedek, György Bősze, Hajnal Dancsházi, János Horváth, Eszter Kárász, Ákos Sinkó, György Somhegyi, Mária Némedi, Tamás Szurdi, István Uri, György Bárdy, Ádám Rajhona, Péter Vallai, András Vitay, Péter Dörge Horváth, Gábor Spánn, Endre Petzkay, Béla Unger, László Inke, László Baranyi, Péter Barbinek, János Bodó, Attila Hankó, Attila Geréb, Dorottya Horváth, Zoltán Mészáros, András Zsolnay, Tibor Gazdag, Róbert Gergely, László Borbély, Károly Gesztesi, László Bakai, Tamás Balogh, Krisztina Bíró, Olivér Csendes, Gábor Dióssy, Sándor Fazekas Pamach, Nóra Földeáki, Anna Gáspár, Anna Gát, Michel Golla, Attila Harsányi, Zsuzsa Horváth, Éva Juhász, Ferenc Komjáti, László Mester, Tibor Mészáros, Zoltán Miller, Júlia Müller, István Nyirkó, Ferenc Sallai, Sándor Silló, Attila Torma, Péter Tóth, Bálint Varga, László Vándorffy, Mark West, Gábor Péter Vincze, László Barnák, Eszter Bánfalvi, Ferenc Kovács, Szabolcs Lang, Tünde Majsai-Nyilas, Nóra Parti, Attila Széll, Elemér Szűcs, Tibor Bakács, Judit Koltai, Attila Miksi, Melinda Völgyi, Anna Dominek, Borcsa Erdős, Jenő Hartyándi, Richárd Horváth, Bálint Kisfalussy, Rudolf Lang, Kinga Magyar, Márta Martin, Szilvia Mohácsi, Boglárka Edvy, Jenő Kiss, Lívia Pap, Marcell Pécsi, Judit Somlai, János Szebeni

Komentáře uživatelů k TV seriálu (38)

• maxxxim

Jesenná vlhkosť ovzdušia, opar alebo nedostatočný kapitál? Ktorá z týchto vecí má na svedomí obrazovú kvalitu série? Na čiernobielom televízore sa to ešte dalo, pretože tam boli aspoň vidno kontúry postáv, no vyspelosťou doby sa Linda, jej moped a kolegovia zmenili na farebné fľaky resp. machule ak chcete, mihajúce sa po obrazovke. S odstupom času možno povedať, že ide o maďarského predchodcu filmov s Jackiem Chanom, ale v ženskom garde. Čiže naivné a častokrát nereálne záležitosti sa striedajú pravidelne počas celej stopáže. Povestné zvukové efekty, ktorými sa Linda prezentuje pri aktoch svojho bojového umenia sa vám vryjú do pamäte, pripomínajú vrešťana červeného pri lúpaní banánu. Manifest socialistického realizmu po maďarsky s prvkami science-fiction.(10.8.2009)

Pripajám sa s hodnotením k Mariusovi, jednak z dôvodov, ktoré uviedol on a jednak zo silného nádychu nostalgie. Keď sa seriál vtedy u nás vysielal, bol som malý špunt v predškolskom veku, rodičia akurát zakúpili farebnú telku a ja som Lindu obdivoval. Bol to jeden z mojích prvých kontaktov s bojovými umeniami na filme/televízii. Nikdy nezabudnem :-)(22.12.2004)

Desivá maďarská haluz o mladej policajtke karatistke Linde, večne jačiacej, večne obutej v drevákoch a večne jazdiacej na babete.....cool hrdinka 80 rokov reálneho socializmu. Niektoré scény mi pripomínajú Miazgovcov, tak preto tie štyri hviezdy.(22.12.2004)

Tak toto je naozaj nostalgia. Nikdy nezabudnem na skriekajucu slecnu Lindu ovladajucu karate, ktora bez problemov dostala na zem roznych zlocincov. O to prekvapujuce, ze je to madarska produkcia a v 80-tych rokoch sme sa na to takmer vsetci divali a v skole rozoberali - pozeral si vcera Lindu? :-) .............. 01.08.2008(26.7.2008)

V tých 4 hviezdach určite nostalgia hrá svoju rolu, pretože už si toho veľa zo seriálu nepamätám. Ale pamätám si, že Linda sa mi páčila ako akčná hrdinka, pre svoju vnútornú silu, uštipačný humor a odpisovanie vlastného frajera :-) V časoch komunizmu, keď ženské postavy v krimi seriáloch vystupovali maximálne ako obete alebo podradené milenky, ona bola nezdolná baba s vlastnou integritou, ktorá si napriek zdaniu uchovávala aj obrovskú porciu ženskosti. Linda je proste niečo ako komunistická predchodkyňa Gracie Hartovej. V detstve to bol možno prvý seriál, ktorým som sa zoznamovala so žánrom detektívky, krimi a akcie. To sa mu darilo prijemným a zábavným spôsobom vhodným pre všetky generácie.(11.1.2006)

• MM_Ramone

Nehorázna kriminálna stupidyta zo socialistického Maďarska. Prihlúple prípady, otrasní herci, trapné dialógy a mladá, uvrieskaná, nie moc pohľadná príslušníčka polície - Linda Veszprémiová. Ale verte, či neverte v roku 1985, keď to bežalo v jedinej (štátnej) televízii, som to považoval za skvelú akčnú zábavu. Dnes, až nad tým zostáva rozum stáť. **(10.3.2008)

• gogo76

Asi z nedostatočnej filmovej ponuky sme kôli tejto sračke v mojich detských totalitných časoch vyprázdňovali ulice. Dodnes neviem pochopiť ako sme kôli trom kopancom dokázali hodinu presedieť. To boli trochu iné časy, v tých dnešných by o tento seriál asi nikto nezavadil. 40%.(29.3.2010)

4* za to, že som ju poznal skôr ako Bruce Leeho a Chucka Norrisa. A to je čo povedať.(19.10.2008)

Tak túto slečnu na babete, ktorá ovládala karate som zbožňovala! Íííííja(21.5.2015)

Každé dievča u nás na dvore chcelo byť Lindou ...(21.5.2015)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 7.7.1988+SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 9.10.2008, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN JAROŠ (13.10.2008)(13.10.2008)

jazdila na motorke, vždy mala širokú dlhú sukňu /aby sa mohla dobre biť/, vyzula dreváky a žiaden maďarský zločinec si pred ňou nebol istý a pokial si dobre pamätám dosť často ťahala svojho frajera z nejakej šlamastiky(19.4.2008)

Dnes by som si to už nezapla, a čo si pametám, rodičia sa mi za obľubu íííja Lindy smiali už vtedy, ale zdá sa mi, že spolu s Dempseym a Makepeacovou kedysi patrila k mojim obľúbencom. :)(3.4.2013)

Nebudem to skrývať - jednoznačný seriálový fenomén. Z nadhľadom a humorom podané krimi prípady, ktoré by síce vyriešilo aj malé decko, ale nie s takou vervou a diváckymi sympatiami ako Linda Veszprémiová.(22.2.2011)

Asi nikdo nezapomene na to její pištění při každém pohybu :-D(13.7.2008)

z nostalgie musím dať 4 hviezdičky, aj keď si to tak ostro nepamätám, ale viem že som bol na "iiiija" linde jazdiacej na babete závislí :)(17.1.2009)

Tento seriál som ako dieťa sledoval s veľkou radosťou, lebo v tom čase v telke nedávali veľa akčných (o karate filmoch ani nehovorím) filmov, či seriálov. Linda bola proste zaujímavá a ešte teraz si s kamarátmi robíme srandu pri spomínaní na tento seriál vyzúvaním šlapiek a výkrikom "Lindáááá"... :o))(6.10.2008)

Uznávám - vysílat tohle dnes, propadne to na plné čáře. Jenže - jak nelze nevzpomenout na ta léta, kdy jsem byl (a vlastně všichni byli) z téhle karate-policistky úplně odvařeni. To byl pravý TV kult - Linda se žrala, Linda se napodobovala, Lindě se závidělo, co umí - a bylo jasné, že se ze všeho dostane. Takže čistokrevné a nostalgické 4*. Kdo znal bolševickou TV a ve svých asi 7 letech spatřil tohle - nemůže protestovat.(28.11.2008)

• klúčik

Maďarská karatistka po vzore amerických karatistov. Niektoré diely sú celkom dobrá komédia. 45%.(20.1.2009)

• Arbogast

Veľmi dobre si spomínam na tento seriál. Podľa hlavnej hrdinky sme v škole nazvali našu učiteľku telocviku. Vlastne si už ani nepamätám, ako sa volala vlastným menom. U nás to bola jedine Linda.(23.3.2012)

Keď som bol desaťročný hošík tak som to pozerával a páčilo sa mi to, veď sme to na druhý deň všetci museli preberať v škole. Aj teraz po toľkých rokoch nechám hodnotenie relatívne vysoké, aj keď po obnovenej premiére musím dodať, že to naozaj nemá s realitou nič spoločné.(20.2.2009)

<< předchozí 1 2