Za řekou je Texas

Texas je za riekou

Texas

Komedie / Western

USA, 1966, 101 min

Americká westernová komedie, která se v něčem podobá těm italským, např. s T. Hillem. Milovníci dobrodružných příběhů by asi byli zklamáni, tohle je opravdu blbost, jejímž cílem není nic víc, než rozesmát. Já si na tento komediální žánr z Divokého západu moc nepotrpím (pokud to není vysloveně parodie jako např. Limonádový Joe), slabší čtyřka.(16.10.2009)

Nejsem žádnej fanda westernu ani Delona , ale tohle je podle mě nejlepší western a zároveň nejlepší Delonův film, kde mě osobně naprosto dokázal ze je to Pan herec... Něco tak vtipného se jen tak nevidí , nechápu proč je na csfd tento film víceméně "neobjeven" :( Z tohoto filmu mam téměř více oblíbených hlášek a postav než ve většině ostatních. Kdo se chce pořádně zasmát a pobavit tak vřele doporučuji !!! Edit - 25.12.09 ... Zakoupil jsem film na DVD ihned po jeho nynějším vydání, a mrzí mě že neponechali původní povedený dabing bývalé TV Premiéra. Dvojici hlavních představitelů sice dabují opět stejní dabéři. Bohužel překlad je o něco jiný a ostatní mnou zcela zažité postavy a jejich nově zvolené hlasy mi moc nesedí. Narážím teď zejména na Kronka.(15.8.2007)

Pohodová komedie, kde ústřední mužské trio (Martin, Delon a Bishop) trousej docela hustý hlášky. Doopravdy jsem se bavil. Režisér Gordon, byl zřejmě zkušenej rutinér a nechal patrně hercům dost prostoru. Delona to v komediální roli evidentně bavilo. Skvěle tady sekundovali Graves (kpt. Stimpson) i Michael Ansara a Linden Chiles (náčelník komančů a jeho syn). Samozřejmě nesmím opomenout Rosemary Forsythovou a Tinu Aumontovou - taky skvělej výkon. Zkrátka dobrá zábava - u mě 85 %.(15.8.2011)

• Skunkiee

Špičkoví herci v hrozné píčovině. Najde se tu pár silných scén, to ano, ale vše pohřbívá ten debilní, hloupý humor. Jako smát se, jak indiánovi praskne luk, nebo jak se praští o hlavu větví, prostě nemůžu.. Je pravda, že občas jsem se zasmál, některé hlášky prostě mají šťávu, ale jako celkem jsem z toho spíše zhořknul. Posledních deset minut jsem nedokoukal. Bylo mi to jedno.(4.2.2016)

Byl jsem na rozpacích, jestli věnovat čas žánru westernové komedie (možná dokonce lehká parodie), notabene s Delonem, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Martin s Delonem předvedli slušnou "buddy dvojku", celá zábava ovšem nestojí jen na nich, scénárista napsal zábavné dialogy téměř pro každého, kdo se ve filmu mihne, takže děj sází jednu vtipnou repliku za druhou. Kde jinde uvidíte skvěle hláškujícího indiána, který, stříleje na nepřátelský kmen, procedi " Mrtvý indián, dobrý indián"?"(3.7.2017)