Za řekou je Texas

Texas je za riekou

Texas

Komedie / Western

USA, 1966, 101 min

Překvapivě dobrá westernová parodie. Není to žádný velkofilm, ale má spád a dobré nápady. Na vtipech se dá zasmát a pobaví i překvapivé souvislosti. Dean Martin (Sam Hollis) tentokrát nezpívá, zato se herecky odvázal a jde mu to. Alain Delon (Don Andrea Baldazar, El Duce de la Casala nebo Baldy) na Divoký západ dobře zapadl jako mexický princ. Joey Bishop (Kronk) jako Samův indiánský parťák a komentátor je vždy nad věcí.(8.4.2015)

• Skunkiee

Špičkoví herci v hrozné píčovině. Najde se tu pár silných scén, to ano, ale vše pohřbívá ten debilní, hloupý humor. Jako smát se, jak indiánovi praskne luk, nebo jak se praští o hlavu větví, prostě nemůžu.. Je pravda, že občas jsem se zasmál, některé hlášky prostě mají šťávu, ale jako celkem jsem z toho spíše zhořknul. Posledních deset minut jsem nedokoukal. Bylo mi to jedno.(4.2.2016)

Americká westernová komedie, která se v něčem podobá těm italským, např. s T. Hillem. Milovníci dobrodružných příběhů by asi byli zklamáni, tohle je opravdu blbost, jejímž cílem není nic víc, než rozesmát. Já si na tento komediální žánr z Divokého západu moc nepotrpím (pokud to není vysloveně parodie jako např. Limonádový Joe), slabší čtyřka.(16.10.2009)

----- "Když máte takovej smysl pro humor, Výsosti, tak si určitě vymyslíte něco srandovního na svůj náhrobek." ----- Lehkomyslná hříčka, která si Divoký západ přizpůsobuje k obrazu svému, aby dostála svému poslání - pobavit zpravidla nevděčného, civilizací zhýčkaného diváka. Částečně doplácí na určitou ledabylost či nedotaženost některých bezesporu originálně pojatých scének, takže ve finále působí maličko utahaným dojmem, nicméně i tak spolehlivě vybočuje z šedého průměru ... 3,5*(26.5.2016)

Priznám sa, že zo začiatku som bol trocha sklamaný a mierne rozčarovaný. Chcel som si totiž pozrieť nejaký starší seriózny western, ale namiesto toho sa mi začal pred očami rozvíjať akýsi bláznivý príbeh z divokého západu. Zabudol som teda na drsný western a naladil sa na komediálnu nôtu, v ktorej sa tento snímok nesie. Komické situácie, vtipné hlášky, odľahčená zábava. Plus charizmatický Dean Martin a mladý sympatický Alain Delon v hlavných úlohách. Nakonec som sa pri tom celkom dobre pobavil. ***(23.7.2016)