• slovenský

Tom Horn - Hrdina Divokého západu

• slovenský

Western / Dobrodružný / Romantický

USA, 1980, 94 min

velmi dobrý film, ostatně ukažte mi snímek s McQueenem, který není dobrý!!!....(6.2.2007)

Ať si říká kdo chce co chce, já dávám poslední odvedené roli Steva za pět. Myslím, že tento pozoruhodný western zaslouží lepší ohodnocení, než jakého se mu tady na ČSFD dostává. Film podle skutečné události (i když ve skutečnosti asi Tom Horn nebyl takový citlivý sympaťák) má děj i výborné obsazení. Kdo tento film neviděl, bude na jeho konci v rozpacích z neobvyklého vyvrcholení.(9.9.2007)

Tom Horn byla dle dostupných informací reálná slavná postava Divokého Západu, jejíž sláva začátkem 20.století vybledla tak, jak zevšedněl Západ. Film popisuje konec Hornovy kariéry, kdy se živil jako najatý lovec zlodějů dobytka. Tak dobrý, že všude bylo zanedlouho plno zabitých zlodějů. Jeho brutální metody se však znelíbily místním občanům a Tom Horn musel být odstraněn. Paradoxně film je i předčasným koncem herecké kariéry Steva McQueena, který na dokončení filmu velmi spěchal, neboť umíral na rakovinu. Filmově jde o sotva průměrný western, který vylepšil svým charismatem slavný Steve. Takže McQueen nechť dostane milost, Toma Horna pověsíme. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FZA-NPgelIo(15.6.2009)

Jedna z posledních rolí S.McQueena,kde byl neprávem odsouzen k trestu smrti(1.4.2003)

Podľa skutočných udalostí. Ochrancovi práv sa za pomoc dostane namiesto vďaky falošný súd s trestom smrti. Nepripomína nám táto otrasná odpoveď na vykonané dobro niečo z nášho života? Nepripomína nám to našu drzú nevďačnosť voči nášmu najväčšiemu Dobrodincovi, ktorú nazývame hriech?(23.7.2007)