Jiný muž, jiná šance

Another Man, Another Chance

• francouzský

Un autre homme, une autre chance

• slovenský

Iný muž, iná šanca

Another Man, Another Woman

Western

Francie / USA, 1977, 136 min

Zvláštní film nostalgicky depresivní. Film je velmi působivý a skvěle zahraný. Celou dobu jsem si nemohl zvyknout na otravnou vážnou symfonickou hudbu v předělech a dramatických momentech a odtažitou kameru, která celou dobu snímá jakoby z povzdálí, celé scény s minimem detailů, až jakoby teleobjektivem.(14.2.2015)

Takhle to dopadne, když se tématu westernu ujme Francouz - překvapivě dobře! Ale Divoký Západ je jen kulisa, klidně by se to mohlo odehrávat kdekoliv jinde, takže bych to westernem úplně nenazýval. Každopádně mně příběh dvou rodin, kde každou potkala nějaká tragická událost a který vyústil v celkem předpokládaný konec hodně bavil, i díky klidnému herectví Jamese Caana a roztomilé Genevieve Bujold.(15.12.2015)

Romantické drama podle Lelouche je přesně dle mého gusta. Když si pan režisér sám napíše scénář, je to vždy poznat, film je mnohem citlivější a poutavější, než dle scénářů kolegů. A opět se Lelouche nespokojil s jedním autorem hudby a doplnil Laie Beethovenem. Lelouchova fascinace hudbou je zřejmá a možná právě proto získávají jeho filmy ten neuvěřitelný šmrnc daný dalším, hudebním, rozměrem.(3.3.2012)

Precizně odvyprávěný a velmi uvěřitelný příběh z "Wild West" prostředí. Fílm upřednostňuje zajímavě podané posouvání dějové roviny před detailnějším vykreslením charakterů hlavních postav. Vysoká autentičnost dává tomuto snímku palec nahoru, naopak rušivým momentem je zde je poměrně nešťastné opakované zařazování motivu Beethovenovy Osudové.(13.8.2011)

Hudba, ta kulisa děje, stále mi zní v uších, a Beethoven, se svým důrazným, alarmující motivem, to vše v harmonickém celku, kterým projdete se smutkem, strastí, láskou a nadějí. Nebyl to typický western, jen životní příběh francouzského páru, kdy on, sympatický fotograf, se svoji nalezenou láskou odcestuje ze zbídačelé Francie a otevře si v městečku na americkém Západě malý fotoateliér. A pak veterinář, trochu samorostlý Američan, jehož žena se sama doma s čerstvě narozeným synkem tak trochu bojí, neboť verbež se mezi lidmi hemžila co svět světem stojí. A má proč....O hudbě jsem se již zmínila, moc hezká kamera a nakonec vynikající režie Claudeho Leloucha, který nás tím vším životem provedl způsobem sobě vlastním, plus sympatické herecké obsazení, to vše dělá z tohoto filmu skvělý zážitek.(11.11.2015)