Reklama

Reklama

Čerstvý vdovec David hledá nový život a nachází nádhernou francouzskou imigrantku Jeanne.  Zdařilý snímek Clauda Lelouche Jiný muž, jiná šance, jenž balancuje na hranici westernu, rodinné ságy a dramatu, se odehrává převážně v retrospektivě roku 1870. Jeanne (Genevieve Bujold) a její manžel, fotograf Francis (Francis Huster) unikají před prusko-francouzskou válkou na americký Západ. Jejich útěk ovšem neprobíhá hladce a přestože si na malém městě otevřou vlastní fotografický ateliér, Jeanne brzy zůstává se svým dítětem sama. V nelehké situaci se mezitím ocitá také veterinář David Williams (James Caan), kterému zločinci znásilnili a zavraždili ženu, se kterou žil osamělý život na své farmě. David a Jeanne se nakonec potkávají a vzniká mezi nimi milostný vztah. Sama Jeanne si smrt manžela již odtrpěla, a proto se nyní snaží pomoci Davidovi jeho touhu po pomstě překonat. Jejich konflikt postojů také určuje závěrečné vyústění filmu. Western Jiný muž, jiná šance distribuovala ve Spojených státech společnost United Artists. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Romantické drama podle Lelouche je přesně dle mého gusta. Když si pan režisér sám napíše scénář, je to vždy poznat, film je mnohem citlivější a poutavější, než dle scénářů kolegů. A opět se Lelouche nespokojil s jedním autorem hudby a doplnil Laie Beethovenem. Lelouchova fascinace hudbou je zřejmá a možná právě proto získávají jeho filmy ten neuvěřitelný šmrnc daný dalším, hudebním, rozměrem. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Nádherná historická sonda let 1870-1878 se otevírá v Paříži, kde zuří válka Francie vs. Prusko, lidé hladovějí a z tohoto utrpení uniká sympatický mladý pár (Geneviève Bujold a Francis Huster) cestou lodí do Ameriky, poté je čeká úmorně dlouhé cestování na Divoký západ (vlakem, potom vozem), plni nadějí na nový život však trpělivě snášejí veškeré nepohodlí... V tu dobu zároveň sledujeme osud obětavého zvěrolékaře (James Caan) a jeho ženy, kteří žijí osaměle na vzdálené farmě a očekávají narození svého prvního potomka... Strhující příběh těchto dvou manželských párů je lemován překrásnou hudbou a obohacen o úchvatnou výpravu, kterou jsem snad v žádném jiném westernu neviděla, prostě a jednoduše skvostná záležitost, bezvýhradná spokojenost. ()

Reklama

italka63 

všechny recenze uživatele

Hudba, ta kulisa děje, stále mi zní v uších, a Beethoven, se svým důrazným, alarmující motivem, to vše v harmonickém celku, kterým projdete se smutkem, strastí, láskou a nadějí. Nebyl to typický western, jen životní příběh francouzského páru, kdy on, sympatický fotograf, se svoji nalezenou láskou odcestuje ze zbídačelé Francie a otevře si v městečku na americkém Západě malý fotoateliér. A pak veterinář, trochu samorostlý Američan, jehož žena se sama doma s čerstvě narozeným synkem tak trochu bojí, neboť verbež se mezi lidmi hemžila co svět světem stojí. A má proč....O hudbě jsem se již zmínila, moc hezká kamera a nakonec vynikající režie Claudeho Leloucha, který nás tím vším životem provedl způsobem sobě vlastním, plus sympatické herecké obsazení, to vše dělá z tohoto filmu skvělý zážitek. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Je to niečo úžasné. Som rád že som konečne po dlhej dobre objavil starý film, ktorý sa môže rovnať s dnešnými skvelými filmami. Musím však upozorniť na dôležitý fakt. Skoro vôbec sa tu nestrieľa a nie je tu ani veľa "zlých chlapíkov". Takže aby ste neboli sklamaní, ak čakáte poriadnu strieľačku ako v 7 statočných. Sú tu rozprávané 2 príbehy na preskáčku odohrávané v roku 1870, ktoré sa neskôr pekne spoja. Skvelá hudba doprevádza film počas celého diania. To najlepšie na filme sú asi závody (bežcov, jazdcov a koní s ľahkým a ťažkým záprahom). Ten závod netrvá dlho, ale je to skvelé pozeranie. Snímok je aj vtipný, hlavne momenty, kedy otec učí syna strieľať. Ak ste milovníkmi koní, uvidíte množstvo krásnych kúskov, aj vďaka tomu, že hlavný hrdina je veterinár. Niečo také je asi tiež ojedinelé vidieť vo westernoch. Proste tento film veľmi odporúčam, je smutné že je tak málo známy a keby v ňom hrali väčšie hviezdy, určite by bol veľmi populárny a úspešný. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pozerateľný film, ktorý je podľa vonkajších znakov westernom a podľa všetkých ostatných filmom, ktorý Clauda Leloucha určite nepreslávi. Viacero vzájomne prepletených motívov vytvára guláš, ktorý síce zasýti, ale stravník si na ňom nepochutná. Zaujímalo by ma, aká doba uplynie, než budem tvrdiť, že som tento film nevidel. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama