Velká Samota (TV film)

Veľká samota

High Lonesome

Drama / Western

USA, 1995, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Typickej zástupce "malého filmu". Tenhle se na svoje poměry vyvedl nadprůměrně. Dokonce se tu sešlo hned několik známejch tváří - Joseph Mazzello (kluk z Jurskýho parku, jedna z mála dětskejch hvězd, která nevypadala za mlada roztomile a v dospělosti jako úchyl), kterej hrál víc než dobře a já jsem si tak po hysterákovi Osmentovi (Secondhand Lions) spravila chuť. Jeho sestru hraje Evan Rachel Wood (přítelkyně Marilyna Mansona), opileckýho fotříka si střihnul Don Swayze (narozdíl od skladkýho obličeje svýho bratra Patricka vlastní Don neuvěřitelně psychoidní tvář), šerifa a člena Ku-Klux-klanu:-) zahrál mladej Fichtner (asi nejzajímavější postava) a hlavního hrdinu skvěle ztvárnil relativně neznámej Luis Gossett Jr., a ztvárnil ho dobře navzdory jistý nevděčnosti (postava bez charakterovejch vad). Spíš než že by film kvalitně podával problém rasismu se mu daří přiblížit přátelství černocha s malým klukem v době, kdy taková věc vzbudila víc než pobouření. Odpočinkovej film, co neurazí.(2.11.2011)