poster

Julie na cestě domů

 • Česko

  Léčitel

 • Německo

  Julies Reise

 • Kanada

  Julie Walking Home

 • Polsko

  Julia wraca do domu

 • angličtina

  The Healer

Drama / Romantický

Německo / Kanada / Polsko / USA, 2002, 118 min

 • Barak
  ****

  Mohlo z toho být velmi příjemné drama a rozvrácení rodiny, ale ne, (spoilery) oni tam dají nějakého Poláka, který se do Mirandy - pozvedává atraktivnost filmu ;) - zamiluje, jen tak, prostě zatouží po tom, aby si taky mohl za svůj život, kdy na všechny jen šahá přes oblečení, užít i trochu jinak. Ta první polovina naprosto úchavtná, struhující, napínavá, nervydrásající, ale pak se to zhoupne kamsi do háje, když na scénu nastoupí Lothaire a výrazně zamíchá kartama. Nevím, jak bych to přesně vyjádřil, ale jakoby už scénárista nevěděl kudy kam a musel si pomoct něčím tak blbým, jako láskou léčitele a matky. Tím byl ten film pokažen, jinak perfektní....(8.2.2008)

 • xander
  ***

  Téma tohto filmu je zaujímavá a dáva predpoklad kvalitnému snímku. úvodných 40 minút je bezchybných, jednoznečne za 4 hviezdičky,ale potom prichádza na scénu liečitel tzn. magnetizér a začal som sa bohvie akou príčinou dosť nudiť. Neviem koho je to chyba- Agnieszka Hollandová je skúsená režisérka a väčšinou získa do svojich filmov zaujímavých hercov. Ani tento film nieje výnimkou,Miranda Ottová a William Fichtner sú výborný, zaujímavá je kamera. Ale je to len na 3 hviezdičky. škoda pretože začiatok je fakt výborný.(16.2.2004)

 • igi B.
  ***

  I hysteričtí lidé mají právo na své hysterické životy, ale proč hysterické příběhy jejich hysterických životů mají být vyobrazeny v hysterických filmech - to nechápu. Neříkám, že je tohle snad špatný film. Jen nechápu, proč je tak hysterický. Ubírá se tím hodně a zbytečně na naléhavosti a smyslu jeho sdělení. Ano, jsou kolem nás tací lidé. I TI tiší, kteří pozbývají kvůli TĚM křičícím nakonec sebe sama... Já jenom nechápu... I přes ten klidný konec... Klidné tři hvězdičky. Možná půl navíc za to téma. Ale za film ne. Škoda.(6.3.2006)

 • Anderton
  ****

  Film stojaci na hereckom výkone skvelej Mirandy Otto za ktorou nezaostávajú ani jej mužskí partneri. Stále som čakal, že z toho začne vyplývať nejaká ústredná myšlienka a asi som sa nedočkal, čo vobec nevadí. Pri klubových filmoch som celý šťastný, že som sa nenudil. Proste príbeh zo života ktorý sa može stať a može sa vyvinúť roznymi smermi. Nemalo to nejaké oscarové nominácie?(23.1.2008)

 • Eodeon
  ****

  Velmi citlivý film o závažných tématech, ve kterých však Agnieszka Hollandová nezachází příliš do hloubky. Dala svému filmu schopnost oslovit diváka, ale schází zde mnou očekávané sdělení. Julie Walking Home je tak příjemným přílivem a odlivem, unášejícím diváka z chvil bezbřehého zaujetí přes moře prazvláštních dojmů až po časté rozvleklé pasáže bez zjevné hodnoty v kontextu se zbytkem filmu. Tento film asi není radno hluboce promýšlet, ani interpretovat nebo hledat v něm nějakou tu moudrost, stačí ho prožít.(12.3.2006)

 • - Natáčanie prebiehalo v kanadskom Halifaxe a v poľských mestách Varšava, Jelenia Góra a Walbrzych. (Jello Biafra)