Julie na cestě domů

Julia wraca do domu

The Healer

Drama / Romantický

Německo / Kanada / Polsko / USA, 2002, 118 min

Film stojaci na hereckom výkone skvelej Mirandy Otto za ktorou nezaostávajú ani jej mužskí partneri. Stále som čakal, že z toho začne vyplývať nejaká ústredná myšlienka a asi som sa nedočkal, čo vobec nevadí. Pri klubových filmoch som celý šťastný, že som sa nenudil. Proste príbeh zo života ktorý sa može stať a može sa vyvinúť roznymi smermi. Nemalo to nejaké oscarové nominácie?(23.1.2008)

Velmi citlivý film o závažných tématech, ve kterých však Agnieszka Hollandová nezachází příliš do hloubky. Dala svému filmu schopnost oslovit diváka, ale schází zde mnou očekávané sdělení. Julie Walking Home je tak příjemným přílivem a odlivem, unášejícím diváka z chvil bezbřehého zaujetí přes moře prazvláštních dojmů až po časté rozvleklé pasáže bez zjevné hodnoty v kontextu se zbytkem filmu. Tento film asi není radno hluboce promýšlet, ani interpretovat nebo hledat v něm nějakou tu moudrost, stačí ho prožít.(12.3.2006)

Téma tohto filmu je zaujímavá a dáva predpoklad kvalitnému snímku. úvodných 40 minút je bezchybných, jednoznečne za 4 hviezdičky,ale potom prichádza na scénu liečitel tzn. magnetizér a začal som sa bohvie akou príčinou dosť nudiť. Neviem koho je to chyba- Agnieszka Hollandová je skúsená režisérka a väčšinou získa do svojich filmov zaujímavých hercov. Ani tento film nieje výnimkou,Miranda Ottová a William Fichtner sú výborný, zaujímavá je kamera. Ale je to len na 3 hviezdičky. škoda pretože začiatok je fakt výborný.(16.2.2004)

I hysteričtí lidé mají právo na své hysterické životy, ale proč hysterické příběhy jejich hysterických životů mají být vyobrazeny v hysterických filmech - to nechápu. Neříkám, že je tohle snad špatný film. Jen nechápu, proč je tak hysterický. Ubírá se tím hodně a zbytečně na naléhavosti a smyslu jeho sdělení. Ano, jsou kolem nás tací lidé. I TI tiší, kteří pozbývají kvůli TĚM křičícím nakonec sebe sama... Já jenom nechápu... I přes ten klidný konec... Klidné tři hvězdičky. Možná půl navíc za to téma. Ale za film ne. Škoda.(6.3.2006)

Našlápnutá témata jako syn nemocný rakovinou, vztah mezi manželi v krizi kvůli nevěře, vztah mezi otcem a dcerou, tchánem a zeťem, vztah mezi dvojčaty, vztah mezi léčitelem a.............mohla bych ještě dlouho pokračovat.Tak obrovský potenciál a jen takové lehoučké, tiché a nenápadné chození po špičkách okolo horký kaše.Ten pro někoho odbytý závěr by mi nevadil ,ale musela bych tu horkou kaši alespoň ochutnat a pak si domyslet jak sladké asi bylo poslední sousto.(23.1.2008)

• - Natáčanie prebiehalo v kanadskom Halifaxe a v poľských mestách Varšava, Jelenia Góra a Walbrzych. (Jello Biafra)