Muži na křídlech (TV seriál)

• francouzský

Temps des as, Le

• slovenský

Odvážni muži na krídlach

Dobrodružný

Francie / Západní Německo / Švýcarsko / Belgie, 1978, 6x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

Brouk: Já.(19.3.2007)

Překrásný seriálek o začátku letectví v Evropě. Kdo si ještě vzpomene na pilota Etienna Lerouxe, jeho pihatou přítelkyni a přátele???(17.5.2006)

Já taky! Svého času - v dětství - stejně důležitý jako jiná perla seriálového nebe Setina sekundy. Tam se také létalo, jenže na lyžích. Etienne byl můj hrdina, u něj začala moje láska k letadlům(29.6.2007)

Během seriálu jsem začal lepit modely letadel z první světové války. Po skončení jsem je všechny sešrotoval v bitvě století, kterou samozřejmě Etienne vyhrál.(28.1.2009)

Já také. I na pokračování ............ http://www.imdb.com/title/tt0086825/combined(5.11.2007)

Nádherný seriál o počátku letectví. Jako malý jsem se nemohl dočkat, až se usadím k naší Tesle a budu hltat další díl. Přivedl mě k letadlům a modelaření. To mi vydrželo dodnes.(4.1.2012)

Kontakt? Kontakt.(6.1.2008)

Ano, Etienne Lerouxe - to byl můj vzor, když tenhle seriál u nás kdysi běžel. Od té doby jsem ho neviděl, ale dodnes na něj vzpomínám. I já jsem potom začal sestavovat modely letadel... a také létaly :-)(31.8.2012)

Kdyby to tak šlo dneska někde splašit... Pamatuju si střípky: Hans učí Etienna seřizovat ventilovou vůli na hvězdicovém motoru pomocí složeného papírku, zajatý francouzský pilot dá do letadla granát, aby Němci nemohli okopírovat princip střílení skrz vrtuli, Hans sestřelí Etienna a pak háže na jeho rakev kytku, komentář u Etiennovy rakve "... dali jsme do ní jen jeho věci, zbyly z něj jen zuby...", Etienne trénuje po příchodu k letectvu na letadle bez křídel popojíždění a stydí se před svou přítelkyní, že není zatím opravdový pilot za jakého se vydával... Volné pokračování "Dobytí nebe" se mi líbilo snad ještě víc (byl jsem už starší). Od kamaráda numismatika jsem si pak sehnal minci, která měla z obou stran hlavu :) Jeden z pilotů Francouzsko - Marocké letecké pošty měl totiž minci, kterou rozhodoval sázky. Bylo to jednoduché "... já mám hlavu, ty orla" a z takovou mincí nešlo prohrát. Rád bych to viděl znovu.(22.2.2012)

Čtu si všechny komentáře a navrhuji demonstraci s hesly: Konec telenovelám a vymývání mozků ! Vraťte nám Muže na křídlech!(17.9.2012)

proste fantazie naseho mladi, skoda ze to nekdo nevytahne z archivu. urcite by sledovanost byla. Tehdy jsme lepili s bratrankem letadylka a pak spolu bojovali. Spis ale byl boj kdo zrovna bude Etienn.(1.8.2009)

Vynikající a napínavý seriál, který se nezapomene. Bohužel teď patrně nesehnatelný.(1.5.2011)

Já taky. Černobílá televize... Pak jsme si s klukama dělali rukama letecké brýle a lítali venku jak Etienne.(5.8.2016)

Taky jsme si jako kluci hráli na Étienna...(29.4.2009)

Možná je moje hodnocení lehce zkreslené, ale ve světle různých telenovel a nesmyslných ordinací a jiných totálních ptákovin, by se dalo dát i šest hvězdiček. A kdyby to pomohlo vrátit tento seriál zpět na obrazovky, dal bych i sedm.....(5.10.2015)

Souhlasím s demonstrací!!! Vraťte muže na křídlech...(31.3.2016)

Jsem rad, ze nejsem sam, kdo pak lepil fokery apod a pak si hral s vrtulkou ve smyslu"kontakt" Dejte nekdo vedet, az to bude k mani prosim!!(13.3.2017)