Šerif Buck Olmstead má plné ruce práce se svou volební kampaní. A právě v tomto shonu je informován o děsivém zločinu. V jednom hotelovém pokoji byly nalezeny dvě mrtvoly. Jak na mužské, tak na ženské oběti jsou jasné stopy toho, že ten, kdo zločin spáchal, postupoval s téměř chirurgickou přesností. A aby nepříjemného nebylo málo, objeví se krátce nato v Olmsteadově kanceláři agent FBI Frank LaCrosse, aby se zúčastnil místního ohledání. (oficiální text distributora)

Trailer

movie

Standardní thriller s masovým vrahem, který je odproštěn od temnoty SEDMIČKY nebo SBĚRATELE POLIBKŮ. Scénáře i režie se ujal Jeb Stuart (scénář DIE HARD, FUGITIVE) a zatímco režie je perfektní, ve scénáři je celkem dost děr, třeba motiv vraha vůbec není zvírazněn! Každopádně Dennis Quaid byl skvělý a já se bavil! ()

castor

Další z restů let devadesátých. Herecky neklopýtající Dennis Quaid si dříčstvím vybudoval mezi kolegy a producenty zvláštní postavení, kdy sice nikdy nedosáhl na velké hvězdy stříbrného plátna, ale měl jejich respekt. Tentokrát vytáhl dalšího klaďase, agenta FBI, který se na úkor jiných povinností žene za osobní mstou. Tvůrci ovšem mírně zamíchají kartami, protože nás dějem nejprve provází spíš dobrácký černoch Danny Glover a mladý stopař Jared Leto, zatímco v texaském městečku dochází k dvojnásobné vraždě. Jeb Stuart, který stojí za scénáři k první Smrtonosné pasti nebo k Uprchlíkovi, se vrhl na režii. Výsledek má solidní výpravu (zasněžené hory), zápletku s několika matoucími momenty a rovněž několik poctivě natočených scén. Tak trochu zapomenutý thriller, u kterého si divák naštěstí nemusí až tak klepat na čelo. ()

T2

║Rozpočet $37miliónov║Tržby USA $6,492,660║Tržby Celosvetovo $6,492,660║ Doslova zabudnutý thriller a popritom taký vyšperkovaný až som čumel, že som doteraz oň vôbec nezakopol. Výborné obsadenie vo veľmi dobre dramaticky vykonštrouvanom príbehu, pri ktorom miestami slušne mrazí. Je vidieť že na tom robili nápaditý ľudia, ktorý mali na konte hit Utečenec. Gradácia až do samého konca. Veľké prekvapenie, odporúčam.   /80%/ ()

Gilmour93

Přítomnost hvězd nižší svítivosti, udržování diváka v nejistotě ohledně pachatele a atraktivní exteriéry můžeme brát jako pozitiva, nicméně Quaid je jakýsi kožený, Stuart režisér si často nerozumí se Stuartem scénáristou a hledat motivy v jednání otvírače stehenních tepen je tady stejně marné, jako pokoušet se učesat obočí Ronalda Lee Ermeyho.. Jedna perlička týkající se i dabingu: Při své první scéně Ted Levine jako budoucí kapitán Stottlemeyer řekne budoucím českým hlasem Monka: „Stalo se to takhle.“ A pak nevěřte na náhody.. ()

Phobia

Příjemný, napínavý thriller, který mi zkrátka sedl. Největším kladem je dobrá výprava - hory a sníh dodávají patřičnou atmosféru opuštěnosti a možnosti pro hlavního záporáka, slušné herecké obsazení, zápletka sice poněkud obehraná s občasnými hluchými místy, ale já osobně jsem se po většinu filmu dobře bavila. 78% ()