Past

Pasca

Serpentíny

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 112 min

Docela originální thriller, který postupuje velmi neotřelou cestou. Herecky zdatně se v něm blýskne Dennis Quaid jako agent FBI pátrající po masovém vrahovi a svém uneseném synovi, který možná ještě žije. Mnoho indícií k jeho nalezení nemá a hlavně není jasné kdo je vrah. Výtky mám směrem k obsazení, jak už jsem napsal Quaid byl skvělý, ale aniž bych prozradil, kdo je onen masový vrah, byl jsem z podání této postavy dost zklamán. Herec, kterého nebudu záměrně jmenovat, abych nepokazil napínavý dojem z filmu potencionálním divákům, si s rolí neporadil, nezvládnul ji a hlavně se do ní nehodil. Je však nutno dodat, že režie byla celkem v pořádku, ale scénář právě neuměl dostatečně jednotlivé postavy dost dobře vykreslit. Záleželo tedy pak z velké míry na herci, jak si s tímhle nedostatkem poradí a neporadil si nikdo kromě Quaida. Film rozhodně je dobře udělaným thrillerem, který spolehlivě vzbudí v divákovi zájem o jeho příští vývoj v ději. Je napínavý, sice ne úplně nepředvídatelný, ale to je stálá slabina některých thrillerů se kterou se nedá až tak úspěšně bojovat. Dojem z tohoto filmu to nekazí. 70%(7.6.2012)

Lehce nadprůměrný, slušně vystavěný thriller, ve kterém první třetinu baví lehké náznaky a matoucí stopy příjemně mlžící totožnost vraha. Škoda, že tvůrci tuto hru neudrželi déle. Akce není nijak extra nadsazená, postava vraha, budící sympatie i neklid a později mrazení, je poměrně netradiční, výborně podaná a potěší i jistou, dnes docela netypickou civilností, Quaidův Frank je dokonalý ve své odhodlané zaťatosti. Oba pak mezi ostatními, poměrně schematicky podanými přihrávači, výrazně vynikají a rozehrávají svou hru ku potěše diváka.(21.10.2010)

Film, ktorý sa snaží pohrávať s divákom, čo sa mu u mňa do istej chvíle aj darilo. Hlavným pozitívom je road movie v aute a taktiež aj scéna v inom dopravnom prostriedku. Spočiatku som bol filmom pozitívne prekvapený, ale postupne ako dej plynul, tak sa objavilo zopár vecí čo vadili, ale aj tak ide o vcelku príjemný triler.(17.3.2008)

• kinej

Zoufale průměrný film. Sice neuráží, ale ani nebaví. Zápletka je tak nezajímavá, že měla raději zůstat v hlavě scénáristy. Herecké obsazení, bohužel film z šedi nevyzdvihuje. Dennis Quaid hraje moc kostrbatě a Danny Glover vytvořil místo charismatického vraha nevěrohodnou figurku. To je nejspíš vinou režiséra, jehož vinou je i téměř nulový spád.(22.1.2006)

Výborný thriller, který vyniká zejména dokonale ponurou atmosférou, narůstajícím napětím a překvapivým rozuzlením.. Z herců mě velice překvapil hlavně Danny Glover, na kterého jsem zvyklý spíše z kladných rolí a i tady jeho postava zpočátku budí sympatie..postupná přeměna v bezcitného zabijáka je pak o to děsivější! Své si odehrál i mladý Jared Leto, Dennis Quaid hraje spíše druhé housle, ale úplně se také neztrácí takže ve výsledku jsem zcela spokojen...(26.1.2006)