poster

Past

 • USA

  Switchback

 • USA

  Going West in America

 • Slovensko

  Pasca

 • Slovensko

  Serpentíny

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Docela originální thriller, který postupuje velmi neotřelou cestou. Herecky zdatně se v něm blýskne Dennis Quaid jako agent FBI pátrající po masovém vrahovi a svém uneseném synovi, který možná ještě žije. Mnoho indícií k jeho nalezení nemá a hlavně není jasné kdo je vrah. Výtky mám směrem k obsazení, jak už jsem napsal Quaid byl skvělý, ale aniž bych prozradil, kdo je onen masový vrah, byl jsem z podání této postavy dost zklamán. Herec, kterého nebudu záměrně jmenovat, abych nepokazil napínavý dojem z filmu potencionálním divákům, si s rolí neporadil, nezvládnul ji a hlavně se do ní nehodil. Je však nutno dodat, že režie byla celkem v pořádku, ale scénář právě neuměl dostatečně jednotlivé postavy dost dobře vykreslit. Záleželo tedy pak z velké míry na herci, jak si s tímhle nedostatkem poradí a neporadil si nikdo kromě Quaida. Film rozhodně je dobře udělaným thrillerem, který spolehlivě vzbudí v divákovi zájem o jeho příští vývoj v ději. Je napínavý, sice ne úplně nepředvídatelný, ale to je stálá slabina některých thrillerů se kterou se nedá až tak úspěšně bojovat. Dojem z tohoto filmu to nekazí. 70%(7.6.2012)

 • kkarx
  ****

  K Pasti se hodí nejlépe přívlastky jako řemeslný nebo stylový. Tahle mrazivá kriminálka dokáže nepřipraveného diváka mile překvapit i svým netradičně mysteriózním pojetím. Je před ním pečlivě střežena samotná podstata děje, identita postav, smysl jednotlivých událostí, a tím ho drží v napětí a nutí k přemýšlení. Byl jsem hodně zvědavý, jak se bude dál vyvíjet. Informace, které dostaneme jsou přesně načasovány a dávkovány. Jen škoda nudného nevýrazného konce, jinak by to dnes byla nepochybně klasika. Podobné mému oblíbenému filmu Rukojmí pro vraha z 80. let.(19.6.2014)

 • lennyd
  **

  V malém městečku se zřídka stane něco zajímavého - až nyní se v krátkém sledu za sebou stanou tři vraždy. Do vyšetřování se rychle zapojí i agent FBI Frank Larosse (Dennis Quaid), který se ve městě brzy objeví a zdá se, že má na chycení vraha i nějaký osobní zájem. Vše nasvědčuje tomu, že vrah městem jen projíždí, a že má na svědomí daleko více podobných činů i jinde - nyní má plně ve své moci mladého lékaře Dixona (Jared Leto). Franka začíná tlačit čas, protože se také musí bránit svému odvolání z vyšetřování tohoto případu ... Příliš překomplikované - nic moc víc se k filmu nedá říct - několik zcela nesouvisejících linií se v různých fázích filmů protíná, takže jsem po chvíli ztratil podvědomí o tom kdo je kdo a proč. Dany Glover i Dennis Quaid jsou jako protivníci skvělí (ač se takřka celý film nepotkají), ale ani oni nevytáhnou film z podprůměrnosti. Hollywoodským závěrem to autoři zabili úplně...(6.1.2009)

 • klerik
  ***

  Nenudí to. Ale scenár je moc rozseknutý. Glover nemá veľký herecký rozsah, ale tu je skvelo mrazivo sympatický (resp. je jeho postava dosť nejednoznačne napísaná), Quaid je predpisovo zatrpknutý a odhodlaný na všetko, Leto je tam trochu navyše, ale bez neho by sme prišli o polku filmu... Hollywoodske akčné finále je trochu "out", ale to neznamená, že sa na to pozerá zle...(18.9.2006)

 • movie
  ****

  Standardní thriller s masovým vrahem, který je odproštěn od temnoty SEDMIČKY nebo SBĚRATELE POLIBKŮ. Scénáře i režie se ujal Jeb Stuart (scénář DIE HARD, FUGITIVE) a zatímco režie je perfektní, ve scénáři je celkem dost děr, třeba motiv vraha vůbec není zvírazněn! Každopádně Dennis Quaid byl skvělý a já se bavil!(3.1.2003)