Oscar a Lucinda

Oscar and Lucinda

Drama / Romantický

USA / Austrálie / Velká Británie, 1997, 132 min

• Hal_Moore

Film, který může děkovat Bohu za to, že v něm hrají tak skvělí herci. Jinak totiž (krom hudby) není o co stát. Už jen samotný příběh tady vyzní naprosto fádně a hlavně nesmyslně a šíleně, tudíž přesně opačně než v knižní předloze. Hodně těžce převeditelnou předlohu režisérka nezvládla a já se "musel" potýkat s nudným, prázdným a navíc zbytečným filmem, který nenabídne nic nového, jen jednu z prvních rolí Cate Blanchett a výborného Ralpha Fiennese. Je to ztráta času, na víc než podprůměr nemá ani jedna jediná scéna (tedy až na příjezd do vesnice, ta byla průměrná).(17.11.2008)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy(4.3.2004)

• KevSpa

Příšerně nudný film, který je naprosto o ničem, ale snaží se tvářit vážně a zajímavě. Kupodivu i oba herci (jinak vynikající) v hlavní roli jsou tu přímo nepříjemní. Režijně absolutně nezvládnutý snímek.(12.6.2002)

Naprosto nízce průměrné tři *, a to jen kvůli Cate Blanchett, jinak to byla docela solidní slátanina, která tak nějak neměla hlavu ani patu, jsou tam náznaky několika dějových linek, z nichž se pořádně nerozjela ani jedna (Lucinda jako majitelka sklárny, její vztah s Oscarem, její hráčská vášeň, totéž u Oscara, hráčská vášeň, její docela špatná slučitelnost s povoláním kněze, odeslání nějakého nesmyslného skleněného kostela kamsi do Tramtárie...), ve výsledku se to celé potopilo asi jako ten kostelík. A to provázání s nějakým současným vypravěčem bylo taky docela mimo.(27.7.2017)

Zhruba 2/3 filmu jsem si docela užil. Oscar je správně trhlej a seznámení se s Lucindou a jejich zamilování díky vzájemné vášni pro gambling byl opravdu úsměvný a vtipný (kor když víme, v jaké době se film odehrává). Nicméně po jejich vzájemném odloučení a Oscarovu odjezdu to začíná šíleně nudit, hlavní hrdina začíná pomalu bláznit a až do konce se kvalita filmu už bohužel nezlepšila. Určitě by to chtělo značně prostříhat, jelikož stopáž je opravdu vražedná a je vidět, že řada scén je nudná či zbytečně dlouhá. P.S. Ale skleněný kostel lomeno houseboat neměl chybu.(26.11.2016)