Hrdinou americké romantické komedie je zubař Bertram Pincus, který nečekaně získá schopnost vidět duchy a komunikovat s nimi. A navíc ho jeden z nich zatáhne do prekérní situace…V hlavních rolích Ricky Gervais, Greg Kinnear a Téa Leoni.
Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Snažil jsem se britskému komikovi Ricky Gervaisovi přijít na kloub Kanclem, Komparzem a nakonec i tímhle filmem, ale nikdy jsem si ho nebyl sto oblíbit natolik jako řada jiných lidí. Ten herec má v sobě určitý potenciál, ale stejně jako v předešlých seriálech, tak ani tento film mě nedokázal tolik bavit, i když věřím, že Rickyho oblíbenci si ho určitě zamilují. Jenže když mi něco nesedne tak mi to holt nesedne. Pčík. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $13,367,624Tržby Celosvetovo $27,074,492Tržby za predaj DVD v USA $7,453,091 //počet predaných kusov 401,838║ Taká ľahšia obdoba Šiesteho zmyslu, kde sa opäť prejavila neschopnosť Davida Koeppa urobiť z filmu niečo viac než ako tak stráviteľný priemer, citeľne tu chýba skutočná ľahkosť scén a humoru, nájde su tu niekoľko príjemných scén ale vážnejšie nezamávajú s citmi. /55%/ ()

Enšpígl

Velká škoda, že film až moc hrotí citovou stránku věci. Kdyby si snímek jel hezky svou hladinku křížence romantiky a prdele bylo by to lepší. Ricky Gervais nedostává pro svou typickou značku - sakristický poznámky tolik prostoru jako v Komparzu, ale i tady má pár míst na hlášky co by rozesmáli i krysu v zubech kočky. A Tea Leoni je fakt kus poctivý kosti, ta mě napsat odněkud z iglů, abych jí přijel zahřát, tak bych poslal všechny eskymáky na dovču, protože takovou seanci co bych tam rozjel s Téaou nebo jak se to blbý jméno skloňuje . ještě žádnej eskymáček ani iglů nezažilo. ()

Fr

Každý umře. Obvykle na konci života. A jen jednou….. New York je plný duchů. Jsou všude a je to hlučná, vlezlá, panovačná sebranka co spoustu věcí před smrtí nedořešila. No a jen on ji může pomoct. Ale nechce. Duchařská romantická komedie – to už tady bylo. Nepřináší nic nového, oprašuje duchařské vtípky a jen konverzace vede občas k pobavení. Hlavní hrdina není žádný playboy a se sympatiemi k němu jsem na vážkách. Trošku to zachraňuje T.Leoni. Prostě taková normální komedie bez zvrhlostí, s normálním humorem a příběhem o lásce, která je slepá a štěstí občas sedne i na vola – vlastně protivnýho zubaře. Když se změní, samozřejmě. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Blizzard

Ghost Town má sice nálepku komedie, ale je to spíše vážná romantická duchařina s vtipnými a místy i zvláštními dialogy, kterých je ve film požehnaně. Bertram Pincus (Ricky Gervais) je samotář, svobodný mládenec a úzkostlivý pedant. Svou profesi zubaře si však náležitě užívá a to především díky tomu, že může svým pacientům zacpat pusu a nemusí poslouchat jejich ustavičné tlachání. Jednoho dne však na několik minut zemře, čímž dojde ke spojení s lidmi, kteří již zemřeli a díky tomuto zážitku se postupně změní i jeho život. Jeho transformace ale nebude tak prostá a než si sám uvědomí, co je v životě důležité, zažije ještě celou řadu příhod. Snímek se nese v trochu jiném duchu, než jsme z většiny dnešních komedií zvyklí, což vůbec nepovažuji za negativní, právě naopak, ale tenhle styl lehké komedie nemusí sednout každému. Film je to zkrátka dobrý, ale výše jej nepošlu a to paradoxně díky hlavnímu představiteli, britský akcent mi sice imponuje, ale Ricky Gervais pro mě v tomto snímků nemá žádné charisma. (6/10) ()

• Přestože se po střetu s autobusem stane z Pincuse (Ricky Gervais) nehmotný duch, je vidět, jak na jeho bílé tričko vrhá stín jedna z osob v davu, za nímž Pincus stojí. (GordonCZ)
  • Ve filmu zazní i písnička od Beatles "I'm Looking Through You". Jde o jednu z mála příležitostí, kdy byla použita původní verze nějaké skladby od Beatles ve filmu. (don corleone)
  • Při natáčení prohlásil Gervais, že to je poslední film, ve kterém hraje a nemůže mluvit do natáčení. (don corleone)