Město duchů

Ghost Town

Mesto duchov

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2008, 102 min

No vida, další film, kde jeden člověk získá možnost vidět duchy a pomoct jim s tím, co nestihli dořešit, když ještě byli naživu. Podobnost s jinými filmy je jen velmi malá, především to je téma a malinko ta romantika, ale jinak to ostatní je tak trochu originálně pojato a to se mě moc líbilo. Romantická část se mě také PŘEKVAPIVĚ hodně líbila, takže další hezký film.(25.4.2013)

Začátek je povedený. Agregát od klimatizace a autobus - šokující -, srandovní..ááá teď néé!! Spousta dobrých hlášek : kouření slouží nějakému účelu, pročistí stavy a zbaví nás pitomců. Dobrý večer doktore Pincusi. Jděte do háje!! Nechal jsi noviny na inzerátech na mobily, sadisto!! Ona měla zvláštní nemoc. Slyšela jste o autokanibalismu? Kde jste sehnala toho koně? Ke konci jsem opravdu brečel, byl jsem vtažen do děje a skoro jsem zapomněl, že je to komedie. Ale když se rozhodl dělat ty správné věci, jinak to ani nešlo, prostě to patří k příběhu. Moc hezká komedie. Hudební stránka taky dobrá, jen pro připomenutí: The Beatles nebo John Mayer.(30.3.2009)

• Morholt

Divný film. Nebyla to ani pořádná komedie, ani pořádná romantika, Ricky Gervais, jakkoliv je to dobrý herec, mi zkrátka nesedí a mohl by se stavět na hlavu a do toho řada prazvláštních dialogů, přičemž některé jsem si musel pouštět několikrát, abych se utvrdil, že mi něco důležitého neuniklo - zejména rozhovor s lékařkou stál za to.. Potěšil mě tak akorát Greg Kinnear v roli otravného ducha, čímž se v mých očích konečně zbavil nálepky Simona z Lepší už to nebude. Jinak to byla vesměs bída. 30%(18.11.2009)

Nemůžu být nespokojen, protože Ricky Gervais mě opět mile překvapil. Ale nejen on, protože celý snímek drží krásně pohromadě. Že člověk vidí duchy, to už tu sice bylo několikrát, ovšem zde je to uchopeno s takovou lehkostí, že po shlédnutí jsem unešen. Rickyho nevrlého zubaře, co nemá rád lidi, jsem si zamiloval, i když je to minimálně zezačátku vlastně antihrdina. To může leckoho odradit a dokážu to pochopit. Pokud vám to ale nevadí, nebo to dovedete přejít, budete odměněni slušnou řádkou opravdu vtipných momentů, což mi u většiny dnešních rádoby komedií chybí. Tempo sice ke konci mírně zvolní, ale stopáž není nijak extrémní, aby mi to zásadně zkazilo zážitek. Když romantickou komedii, tak tady říkám jasné ano. 90 % Oblíbená část- Jo, vyděsil jste ji. - Nikoho neděsím!(2.11.2010)

Zvláštní komedie. Zdaleka ne špatná nebo málo zábavná, ale zkrátka "jiná". Plná doopravdy suchého humoru, vtipných (a často zároveň hodně divných, což spolu tentokrát ovšem velmi úzce souvisí) dialogů a založená na klasickém schématu, které se scénárista / režisér David Koepp pokusil co nejvíce ozvláštnit duchařskou zápletkou. A vyšlo mu to hlavně díky Ricky Gervaisovi, jehož obsazení byla vážně výhra. V souboji s jinou USA romanťárnou jiného britského komika - Simona Pegga a filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám - je to 1 : 1. Oba pánové si se slaďáky poradili po svém (jeden nabručeně cynicky, jeden třeskutě zábavně) a oba dopadli na čtyři hvězdy.(16.8.2010)

• - Kristen Wiig se považuje za fanynku Rickyho Gervaise. Natáčení s anglickým komikem označila za splnění svého snu. (don corleone)

• - Při premiéře v Kanadě se zeptala jedna z novinářek, jak napadlo autory filmu dát hlavní postavě zubaře tak hroznou zubní protézu. Připadlo jí to vtipné. Vtipné bylo ale především to, že Ricky Gervais žádnou protézu neměl, hrál samozřejmě se svým chrupem. (don corleone)

• - Při natáčení prohlásil Gervais, že to je poslední film, ve kterém hraje a nemůže mluvit do natáčení. (don corleone)