Město duchů

Ghost Town

Mesto duchov

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2008, 102 min

Pohodovka o zubaři, co nesnáší lidi, dámě jeho srdce a duchovi jejího zemřelého manžela. Město duchů je film, na který příjemně vyplní večer s vaší drahou polovičkou, nic víc ovšem nečekejte. Pro mě osobně byl největší zážitek se po dlouhé době znovu setkat s naprosto okouzlujícím Gregem Kinnearem. P.S. Je škoda, že David Koepp si ke scénáři nepřizval představitele hlavní role, protože jeho nekorektní humor tu má příliš málo prostoru.(22.3.2009)

Jeden z tých filmov, ktoré nemajú tendenciu ani uraziť ale ani nadchnúť. Po príbehovej stránke sa jedná o všedný príbeh, ktorý je obohatený o trocha tej fantastickosti. Koepp, ktorý sa v tomto prípade podielal aj na scénari sa môže pochváliť naozaj zaujímavým nápadom, ktorý ale vôbec nie je spracovaný tak ako si zaslúžil a ktorý naozaj veľmi malým množstvom balancuje na tej humornej hranici. Čo sa týka tej emotívnej, tá je zvládnutá dobre, ale tiež len kvôli dobre zvolenej hudbe a tvári Ricky Gervaisa, ktorý sa jednoducho na tých životných looserov, hľadajúcich svoje šťastie neskutočne hodí. Inak v celku priemer, ktorého potenciál, je ďaleko za námetom.(14.9.2010)

Celkem netradiční romantická komedie dokonce i bez polibku. Zubař má díky krátké klinické smrti možnost vidět duchy mrtvých lidí žijících v New Yorku, ale dlouho mu trvá, než pochopí, že musí změnit svůj sobecký život a naučit se pomáhat i ostatním. Mezitím se zamiluje a ... bla bla bla. Není to zrovna nejvtipnější, ani nejromantičtější, přesto je to slušný pohodový snímek.(25.7.2009)

Je docela škoda, že zásadní okamžik, který změní můj poněkud skeptičtější pohled na film, se dostaví až těsně před jeho těsným koncem. Má to jistě svůj opodstatněný důvod, o to víc je závěr emocionálnější, ale čekal jsem malinko více. Záplavy slz alá Duch s P. Swayzem a D. Moore se nekonají, ale i tak svou přítelkyni tímto filmem potěšíte. :-) Zajímavosti: Je zde jistá scéna, kdy jsem se fakt lekl, ikdyž jsem to čekal...kam se hrabou všechny horory :-) 70%(16.3.2009)

Zvláštní komedie. Zdaleka ne špatná nebo málo zábavná, ale zkrátka "jiná". Plná doopravdy suchého humoru, vtipných (a často zároveň hodně divných, což spolu tentokrát ovšem velmi úzce souvisí) dialogů a založená na klasickém schématu, které se scénárista / režisér David Koepp pokusil co nejvíce ozvláštnit duchařskou zápletkou. A vyšlo mu to hlavně díky Ricky Gervaisovi, jehož obsazení byla vážně výhra. V souboji s jinou USA romanťárnou jiného britského komika - Simona Pegga a filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám - je to 1 : 1. Oba pánové si se slaďáky poradili po svém (jeden nabručeně cynicky, jeden třeskutě zábavně) a oba dopadli na čtyři hvězdy.(16.8.2010)

• - Film se natáčel většinou na Manhattanu v New Yorku. Při jedné scéně projížděl okolo autobus turistů, kteří poznali Rickyho Gervaise a začali na něj volat. Aby je nenaštval, a hlavně aby nevypadal prý jako namyšlenec, zamával jim zpět, čímž pochopitelně zkazil záběr. (don corleone)

• - Pes Leonard je v skutočnosti fena. (misterz)

• - Hlavní postava byla pojmenována podle známého dentisty Charlese Pincuse, který se zabýval estetikou chrupu. (don corleone)