Město duchů

Ghost Town

Mesto duchov

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2008, 102 min

První polovina se nese ve stylu Rickyho Gervaise. Jeho úšklebky, dialogy, přesně typický Ricky, kterého miluju. Bavilo mě to, často jsem se usmál a zasmál nahlas. Jenže druhá je už spíš sentimentální romantika a je to docela hodně znatelný rozdíl. Ne že by mi to nějak vadilo, ale je to často omílané téma a tady je přesně podle šablony. Hlavně jak jsem řekl, je to hodně velký nečekaný skok z první skvělé poloviny do vážnější části. Vlastně tam snad potom už neni ani žádný vtípek. Četl jsem někde (tady asi), že si Ricky stěžoval na neschopnost měnit scénář a že už do ničeho takového nepude. Teď celkem chápu proč. Ale i tak to bylo příjemný pokoukání především díky němu. -"Come back soon." -"What a terrible thing to say in a hospital."(14.12.2008)

Jednoduchá americká jednohubka, ktorá má možno niečo do seba, ale nie je nijak výnimočne natočená. Opäť film vyznel príliš tuctovo po viacerých stránkach, ako scenár, réžia, herci atď. Nevravím, že film je na obtiaž, no chcelo by to viacej vychytávok v deji, proste nejaký silnejší drajv. Inka možno by neuškodilo keby mal film o pár minút menej. 55%(14.6.2009)

Ricky Gervais je po Simon Pegg(ovi) ďalším Inglišmenom v Njújorku, prehrabáva sa pacientom v tlamách a je príšerným introvertom. Ak podobnú postavu Nicholson v Lepší už to nebude priviedol priam k dokonalosti, Ricky, aj keď zlý nie je, je o triedu horší a poďakovať za to môže akurát tak čajíčkovému scenáru, ktorý mantinely romkomédie či duchárčiny nepreliezol. Kinnear hral, akoby mu za to ani zaplatiť nemali a Téa tiež len na pol plynu. Dej filmu prelúsknete v čase, keď skončia úvodné titulky a Kinneara si podá autobus. Takže správne je π.(21.12.2008)

Dôkaz, že aj klišéovitá téma sa dá natočiť s trpkou ľahkosťou, ktorá vzbudzuje dojem nezávislého filmu. Romantická komédia s jemnou, ale aj tak znamenite horkou príchuťou drámy, a v ktorej najmä herci sú tvorcovia výsledného, príjemného dojmu. Originálne a nenásilne spracovanému klišé dopomáhajú jeden-dva zvraty a úprimne dojemný záver. Samozrejmosťou sú vtipné scény, ktoré dokážu pohnúť bránicou natoľko, aby opadol aj mierny filmový sentiment. 80%.(30.3.2009)

Začátek je povedený. Agregát od klimatizace a autobus - šokující -, srandovní..ááá teď néé!! Spousta dobrých hlášek : kouření slouží nějakému účelu, pročistí stavy a zbaví nás pitomců. Dobrý večer doktore Pincusi. Jděte do háje!! Nechal jsi noviny na inzerátech na mobily, sadisto!! Ona měla zvláštní nemoc. Slyšela jste o autokanibalismu? Kde jste sehnala toho koně? Ke konci jsem opravdu brečel, byl jsem vtažen do děje a skoro jsem zapomněl, že je to komedie. Ale když se rozhodl dělat ty správné věci, jinak to ani nešlo, prostě to patří k příběhu. Moc hezká komedie. Hudební stránka taky dobrá, jen pro připomenutí: The Beatles nebo John Mayer.(30.3.2009)

• - Hlavní postava byla pojmenována podle známého dentisty Charlese Pincuse, který se zabýval estetikou chrupu. (don corleone)

• - Ve filmu zazní i písnička od Beatles "I'm Looking Through You". Jde o jednu z mála příležitostí, kdy byla použita původní verze nějaké skladby od Beatles ve filmu. (don corleone)

• - V jedné scéně je možné si všimnout, že se Téa Leoni podívá na Grega Kinneara, ale on je přitom duch a nemůže být tedy viděn. (bosan)