poster

Princ Egyptský

 • USA

  The Prince of Egypt

 • Slovensko

  Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (226)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Píseň - "When You Believe" + 1 nominace: Hudba - M . . . . . . . . . Vzhledem k tomu, že jsem tato místa navštívil je pro mne tento film dvojnásobným zážitkem. Protože poušť na Sinaji opravdu vypadá jako ve skutečnosti !!!(15.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Naprosto adekvátní konkurence Disneyovkám. Výborná hudba, pěkná animace a dobře vyvedený příběh.(13.7.2003)

 • Radyo
  ****

  Inteligentní, kvalitně udělané, koukatelné pro všechny věkové skupiny obyvatelstva, myslím, že si ty 4 hvězdičky zaslouží zcela poprávu.(14.4.2003)

 • Isherwood
  *****

  V době, kdy klasického disneyovky nezajímaly téměř už ani ty nejmenší, přišel Spielbergův DreamWorks s dílem, které nakoplo klasickou animaci ke slávě, po níž marně prahlo od Lvího krále. Rozmáchlý námět Mojžíšova života byl zjednodušen do téměř až pohádkové formy, přesto však zůstal k celému obsahu dostatečně pietní, aby si film užila divácká obec celého věkového spektra. Hlasové obsazení je přesné, Hans Zimmer se při skládání hudby vyhnul svým ohraným motivům a opět stvořil originální a působivou kompozici, animátoři se vyřádili a taková poslední egyptská rána či rozstoupení Rudého moře jsou opravdu působivé. Princ je egyptský je zářným důkazem toho, že i animovaná tvorba může být vysoce inteligentní a zábavná (rozuměj nenudící) zároveň.(3.1.2007)

 • Djkoma
  ****

  Hezký filmek :) s nádhernou písničkou od Whitney Houston a Mariah Carrey.(20.6.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/(19.5.2005)

 • gouryella
  ****

  zdařilá konkurence animovaným filmům studia Disney. Snímek nabízí na daný žánr nadprůměrný scénář a statečně se vyhýbá podbízení se jakékoliv divácké skupině.(17.9.2002)

 • Superpero
  ****

  Vytuněná pohádka o odchodu Židů z Egypta. Sice je to kreslený ale pořád je to dost vážnej film.(22.3.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Na mě trochu moc pro děti. Ale musím ocenit hudbu.(24.8.2003)

 • mandes
  **

  rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $218,613,188(28.1.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Prince Of Egypt (When You Believe) - Mariah Carey/Whitney Houston ,2. Deliver Us - Ofra Haza/Eden Riegel ,3. The Reprimand - Stephen Schwartz ,4. Following Tzipporah - Stephen Schwartz ,5. All I Ever Wanted (With Queen's Reprise) - Amick Byram/Linda Dee Shayne ,6. Goodbye Brother - Ofra Haza ,7. Through Heaven's Eyes - Brian Stokes Mitchell ,8. The Burning Bush - Stephen Schwartz ,9. Playing With The Big Boys - Steve Martin/Martin Short ,10. Cry - Ofra Haza ,11. Rally - Stephen Schwartz ,12. The Plagues - Ralph Fiennes/Amick Byram ,13. Death Of The First Born - Stephen Schwartz ,14. When You Believe - Michelle Pfeiffer/Sally Dworsky ,15. Red Sea - Stephen Schwartz ,16. Through Heaven's Eyes - K-Ci & JoJo ,17. River Lullaby - Amy Grant ,18. Humanity - Jessica Andrews/Clint Black/Boyz II Men/Shirley Caesar/Jesse Campbell/Carman... ,19. I Will Get There (A Cappella) - Boyz II Men ,(11.5.2011)

 • tron
  ****

  „Keď máš vieru, hneď je bližšie cieľ.“ Jeden z prvých filmov DreamWorksu. Až na tie muzikálové výstupy, štartujúce v najnevhodnejší okamih, to nie je žiadna detská sladkosť, ale tragický, mystický a biblický veľkofilm. Za pozornosť stoja zaujímavé vzťahy medzi postavami a strhujúce scény (Boh, nástenné maľby, oceán, krvavá voda). Zlovestné. Masívne. Snové... ale skôr 60%...(8.6.2006)

 • xxmartinxx
  ****

  Velmi vkusně zpracovaný biblický příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější klasické 2D animované pohádky.(11.12.2009)

 • Lynn
  ****

  "Princ egyptský" oplývá překrásnou animací, která se snaží vyprávět známý biblický příběh pomocí epické filmové řeči - a to se tvůrcům vskutku daří. Obdivuji tu nekonečnou hodinářsky přesnou práci stovek kreslířů a animátorů studia Dreamworks. Rovněž záměr tvůrců představit Mojžíše spíše jako člověka než jako proroka považuji za více než zdařilý - místo notoricky známých egyptských ran či přechodu Rudého moře (které jsou popsány pomocí filmové zkratky) je tak více prostoru věnováno "tomu co bylo předtím" (tedy v klasických adaptacích legend, bájí a náboženských příběhů téma spíše opomíjené). I tímto se "Princ egyptský" velmi příjemně vymyká zaběhnutým pravidlům. Avšak také musím zdůraznit, že jsem ten nejpřesvědčenější ateista - bohudík. A tedy obsah vnímám z trochu jiného pohledu - obecně - vznik všech světových náboženství lze poměrně racionálně a logicky vysvětlit jako vojensky a politicko-společensky nejschůdnější cestu ke zvýšení konkurenceschopnosti určitého rodu, kmene, národa v dané oblasti a dále jako cestu k expanzi a dobytí dalších území; většinu náboženských "pravd" lze napadnout a zpochybnit, nemluvě o diskutabilnosti institucionalizace víry - neboť víra je pro jednotlivce věc vždy velice pozitivní (zabezpečuje jedinci pocit jistoty při určování identity, je základem při utváření morálky atd.), ale náboženství (ono definování a normování víry) při fungování celku s sebou nese i leckterá negativa (protože náboženství je v podstatě vždy věcí totalitní a jen minimálně tolerantní). Na všechny biblické příběhy se tak dívám jako na hezké "rozprávěnky", protože jejich náboženské poselství ve mně rozčechrává i jistý stín skeptičnosti.(19.7.2008)

 • Hal_Moore
  ****

  Disney dostal od studia DreamWorks roku 1998 pořádně na zadek, tuto ránu umocňuje i fakt, že v Disney stejný námět odmítli. Dobře jim tak, od Lvího krále je to nejdospělejší animák, který svět klasické nepočítačové animace poctivě vyhlížel. Něco podobného by potřeboval i nyní, leč toho se již nejspíš nedočkáme. DreamWorks vsadil na vážné téma, muzikálové podání a jeden z nejstarších příběhů vůbec, dosadil skvělé hlasové obsazení a jeden z nejoriginálnějších výtvorů Hanse Zimmera. Při sledování jsem občas otevřel ústa dokořán a přál si stejný film vidět neanimován. Takový film by však neměl potřebný komerční potenciál, naopak by měl tak šílený rozpočet, že by od něj dal každý ruce pryč. Škoda.(31.12.2008)

 • genetique
  ****

  Veľmi vkusne (veľmi dospelo a zároveň detsky) spracovaný biblický príbeh, morálne poučný a zároveň zábavný. Muzikálové čísla presiahli moje očakávania, ktoré som si myslel, že budú len v čisto náboženských medziach, o to viac som spokojný. 75%.(6.3.2006)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Philip LaZebnik, Nicholas Meyer | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Penney Finkelman Cox, Sandra Rabins, Jeffrey Katzenberg | Distribúcia: Dreamworks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 218,613,188 $ || Velmi pekná, vizuálne strhujúca rozprávka s námetom zo Starého zákona - mierne poupravená samozrejme americkým potrebám, ale ku prekvapeniu, menej než obvykle. Obrazy sú drsné, ako samotné rany Božie. Dej však nie je dosť podrobný k tomu, aby mohol diváka zahltiť nejakou hlbšiou emóciou. Chcelo by to dlhšiu metráž, ale tá je u rozprávky nevhodná. Chyba je tentokrát v kompromise - film je pre všetky vekové kategórie.(4.11.2012)

 • TheDarKnig
  *****

  EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted(27.6.2011)

 • NinadeL
  ****

  Velice pěkné, někdy si ráda poslechnu originál - jsem zvědavá na Michelle Pfeiffer jako Tzipporah.(2.3.2009)

 • PinokKio
  *****

  Přelouskat Bibli s tou spoustou stránek je dost zapeklitá (ehm) věc. Ale když jí animátoři člověku naservírují až pod nos (tedy alespoň část z ní) a ještě tak, aby ošálili jeho zrak parádní grafikou a polechtali uši jedním z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel, tak to už se člověk rád poddá a vzdělává.(2.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12