Princ Egyptský

The Prince of Egypt

Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Oscar 1 : Píseň - "When You Believe" + 1 nominace: Hudba - M . . . . . . . . . Vzhledem k tomu, že jsem tato místa navštívil je pro mne tento film dvojnásobným zážitkem. Protože poušť na Sinaji opravdu vypadá jako ve skutečnosti !!!(15.4.2003)

Naprosto adekvátní konkurence Disneyovkám. Výborná hudba, pěkná animace a dobře vyvedený příběh.(13.7.2003)

Inteligentní, kvalitně udělané, koukatelné pro všechny věkové skupiny obyvatelstva, myslím, že si ty 4 hvězdičky zaslouží zcela poprávu.(14.4.2003)

V době, kdy klasického disneyovky nezajímaly téměř už ani ty nejmenší, přišel Spielbergův DreamWorks s dílem, které nakoplo klasickou animaci ke slávě, po níž marně prahlo od Lvího krále. Rozmáchlý námět Mojžíšova života byl zjednodušen do téměř až pohádkové formy, přesto však zůstal k celému obsahu dostatečně pietní, aby si film užila divácká obec celého věkového spektra. Hlasové obsazení je přesné, Hans Zimmer se při skládání hudby vyhnul svým ohraným motivům a opět stvořil originální a působivou kompozici, animátoři se vyřádili a taková poslední egyptská rána či rozstoupení Rudého moře jsou opravdu působivé. Princ je egyptský je zářným důkazem toho, že i animovaná tvorba může být vysoce inteligentní a zábavná (rozuměj nenudící) zároveň.(3.1.2007)

Hezký filmek :) s nádhernou písničkou od Whitney Houston a Mariah Carrey.(20.6.2004)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/(19.5.2005)

zdařilá konkurence animovaným filmům studia Disney. Snímek nabízí na daný žánr nadprůměrný scénář a statečně se vyhýbá podbízení se jakékoliv divácké skupině.(17.9.2002)

Vytuněná pohádka o odchodu Židů z Egypta. Sice je to kreslený ale pořád je to dost vážnej film.(22.3.2005)

Na mě trochu moc pro děti. Ale musím ocenit hudbu.(24.8.2003)

• mandes

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $218,613,188(28.1.2007)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Prince Of Egypt (When You Believe) - Mariah Carey/Whitney Houston ,2. Deliver Us - Ofra Haza/Eden Riegel ,3. The Reprimand - Stephen Schwartz ,4. Following Tzipporah - Stephen Schwartz ,5. All I Ever Wanted (With Queen's Reprise) - Amick Byram/Linda Dee Shayne ,6. Goodbye Brother - Ofra Haza ,7. Through Heaven's Eyes - Brian Stokes Mitchell ,8. The Burning Bush - Stephen Schwartz ,9. Playing With The Big Boys - Steve Martin/Martin Short ,10. Cry - Ofra Haza ,11. Rally - Stephen Schwartz ,12. The Plagues - Ralph Fiennes/Amick Byram ,13. Death Of The First Born - Stephen Schwartz ,14. When You Believe - Michelle Pfeiffer/Sally Dworsky ,15. Red Sea - Stephen Schwartz ,16. Through Heaven's Eyes - K-Ci & JoJo ,17. River Lullaby - Amy Grant ,18. Humanity - Jessica Andrews/Clint Black/Boyz II Men/Shirley Caesar/Jesse Campbell/Carman... ,19. I Will Get There (A Cappella) - Boyz II Men ,(11.5.2011)

„Keď máš vieru, hneď je bližšie cieľ.“ Jeden z prvých filmov DreamWorksu. Až na tie muzikálové výstupy, štartujúce v najnevhodnejší okamih, to nie je žiadna detská sladkosť, ale tragický, mystický a biblický veľkofilm. Za pozornosť stoja zaujímavé vzťahy medzi postavami a strhujúce scény (Boh, nástenné maľby, oceán, krvavá voda). Zlovestné. Masívne. Snové... ale skôr 60%...(8.6.2006)

Velmi vkusně zpracovaný biblický příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější klasické 2D animované pohádky.(11.12.2009)

"Princ egyptský" oplývá překrásnou animací, která se snaží vyprávět známý biblický příběh pomocí epické filmové řeči - a to se tvůrcům vskutku daří. Obdivuji tu nekonečnou hodinářsky přesnou práci stovek kreslířů a animátorů studia Dreamworks. Rovněž záměr tvůrců představit Mojžíše spíše jako člověka než jako proroka považuji za více než zdařilý - místo notoricky známých egyptských ran či přechodu Rudého moře (které jsou popsány pomocí filmové zkratky) je tak více prostoru věnováno "tomu co bylo předtím" (tedy v klasických adaptacích legend, bájí a náboženských příběhů téma spíše opomíjené). I tímto se "Princ egyptský" velmi příjemně vymyká zaběhnutým pravidlům. Avšak také musím zdůraznit, že jsem ten nejpřesvědčenější ateista - bohudík. A tedy obsah vnímám z trochu jiného pohledu - obecně - vznik všech světových náboženství lze poměrně racionálně a logicky vysvětlit jako vojensky a politicko-společensky nejschůdnější cestu ke zvýšení konkurenceschopnosti určitého rodu, kmene, národa v dané oblasti a dále jako cestu k expanzi a dobytí dalších území; většinu náboženských "pravd" lze napadnout a zpochybnit, nemluvě o diskutabilnosti institucionalizace víry - neboť víra je pro jednotlivce věc vždy velice pozitivní (zabezpečuje jedinci pocit jistoty při určování identity, je základem při utváření morálky atd.), ale náboženství (ono definování a normování víry) při fungování celku s sebou nese i leckterá negativa (protože náboženství je v podstatě vždy věcí totalitní a jen minimálně tolerantní). Na všechny biblické příběhy se tak dívám jako na hezké "rozprávěnky", protože jejich náboženské poselství ve mně rozčechrává i jistý stín skeptičnosti.(19.7.2008)

Disney dostal od studia DreamWorks roku 1998 pořádně na zadek, tuto ránu umocňuje i fakt, že v Disney stejný námět odmítli. Dobře jim tak, od Lvího krále je to nejdospělejší animák, který svět klasické nepočítačové animace poctivě vyhlížel. Něco podobného by potřeboval i nyní, leč toho se již nejspíš nedočkáme. DreamWorks vsadil na vážné téma, muzikálové podání a jeden z nejstarších příběhů vůbec, dosadil skvělé hlasové obsazení a jeden z nejoriginálnějších výtvorů Hanse Zimmera. Při sledování jsem občas otevřel ústa dokořán a přál si stejný film vidět neanimován. Takový film by však neměl potřebný komerční potenciál, naopak by měl tak šílený rozpočet, že by od něj dal každý ruce pryč. Škoda.(31.12.2008)

Veľmi vkusne (veľmi dospelo a zároveň detsky) spracovaný biblický príbeh, morálne poučný a zároveň zábavný. Muzikálové čísla presiahli moje očakávania, ktoré som si myslel, že budú len v čisto náboženských medziach, o to viac som spokojný. 75%.(6.3.2006)

|| Scenár: Philip LaZebnik, Nicholas Meyer | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Penney Finkelman Cox, Sandra Rabins, Jeffrey Katzenberg | Distribúcia: Dreamworks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 218,613,188 $ || Velmi pekná, vizuálne strhujúca rozprávka s námetom zo Starého zákona - mierne poupravená samozrejme americkým potrebám, ale ku prekvapeniu, menej než obvykle. Obrazy sú drsné, ako samotné rany Božie. Dej však nie je dosť podrobný k tomu, aby mohol diváka zahltiť nejakou hlbšiou emóciou. Chcelo by to dlhšiu metráž, ale tá je u rozprávky nevhodná. Chyba je tentokrát v kompromise - film je pre všetky vekové kategórie.(4.11.2012)

EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted(27.6.2011)

Velice pěkné, někdy si ráda poslechnu originál - jsem zvědavá na Michelle Pfeiffer jako Tzipporah.(2.3.2009)

Přelouskat Bibli s tou spoustou stránek je dost zapeklitá (ehm) věc. Ale když jí animátoři člověku naservírují až pod nos (tedy alespoň část z ní) a ještě tak, aby ošálili jeho zrak parádní grafikou a polechtali uši jedním z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel, tak to už se člověk rád poddá a vzdělává.(2.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12