V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

PinokKio

Přelouskat Bibli s tou spoustou stránek je dost zapeklitá (ehm) věc. Ale když jí animátoři člověku naservírují až pod nos (tedy alespoň část z ní) a ještě tak, aby ošálili jeho zrak parádní grafikou a polechtali uši jedním z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel, tak to už se člověk rád poddá a vzdělává. ()

Ded@M@tes

Famózní zpracování od příběhu až po grafickou stránku. Zasloužené čtyři hvězdy. Kvalitně zpracované a doprovázené dobrou hudbou. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

MMR

Krásná hudba, Hans Zimmer zaválel, super psíničky, chytlavé, melodické. Super příběh, který nástinně ukázal tehdejší dobu. Jinak bych řekl, že Ramzes byl hodný bratr, vůbec nebyl zobrazen jako zloduch, jen se snažil plnit přání otce a nezklamat ho. ()

sepp

Skvele zpracovany animovany velkofilm. Pro deti to bdue asi moc hutne dilo, dospelejsim divakum se ale musi libit. ()

cheyene

Na Princi egyptském mě bavila již samotná animace, ovšem potěšila i hudba a samozřejmě biblický příběh. Dalo by se skoro říci, že se jedná o animovaný velkofilm, u kterého se divák nebude nudit, v příjemně stravitelné formě se dozví něco o Mojžíšovi a čas mu u tohoto snímku uteče jako voda z Rudého moře. :) ()

balone

Tomuto řikám nenásilná forma vzdělávání. Určitě jsem si to užil a rád se podívám znova. Jeden z těch neumírajících snímků. ()

Ampi

Mojžíš je předobrazem Plaváčka a tak trochu i Supermana. Krasná legenda se silným příběhem, která je v tomto animovaném filmu adaptována. A má moc hezkých písní včetně jedné od záporných postav. Ale víte, co zazpívejte si kousek jiné. Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Mi chamocha baelim adonai, Mi kamocha nedar bakodesh. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Ashira ashira ashira. Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Ashira l'adonai ki gaoh ga-ah, Mi chamocha baelim adonai, Mi kamocha nedar bakodesh. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Nachita v'chas-d'cha am zu ga-alta. Ashira ashira ashira. Někdy záleží na uhlu pohledu z historie vznešené národy jako Egypťané a Babylonci jsou v Bibli padouši, tak antikou proklínaní Peršané jsou ve stejném díle vcelku sympaťáci. ()

Shakers

DreamWorksovský príbeh o Mojžišovi, ktorý išiel naplniť božiu vôľu. Animácia je skutočne pekná, postavy sympatické, príbeh zaujímavý, či klasický a s celkového hladiska príjemné dobrodružstvo za doprovodu Zimmerovej hudby. 80% - 4* ()

DJ_bart

"Take the staff in your hand, Moses. With it, you shall do my wonders." ________ Jakožto zapřísáhlýho ateistu a antiteistu – jednoduše vzato člověka, který má neuvěřitelnou averzi k náboženství, přeci jen dnes uplynulo dvacet let od 11. září – mě naprosto šokuje, s jakou pompézností mě až nepopsatelně uhranula tato neprávem pozapomenutá animovaná adaptace jednoho z nejproslulejších biblických příběhů Starého zákona (specificky z knihy Exodus), který po několik staletí stále fascinuje lidi věřící i nevěřící. Spíše než mýtickou legendou o osvobození hebrejského lidu z otroctví a deseti ranách egyptských je však 'Princ egyptský' fantazijně subtilním alegorickým příběhem o vztahu dvou bratrů, jejichž vzájemná láska se záhy změní v krvelačnou nenávist, a kde stěžejním příběhovým motivem je klasická floskule "pýcha předchází pád" – o to víc není určen výhradně pro mladší diváky, ale pro všechny věkové kategorie. Celkově vzato, jde o žánrový veledílo, který svou epičností doslova nahání husí kůži, a který mistrovsky vyniká dechberoucími muzikálními pasážemi a fenomenálními hudebními kompozicemi, čímž ho osobně řadím mezi jeden z 10 nejúchvatnějších animáků, co jsem kdy měl tu čest viděl. 'Princ egyptský' navíc potvrzuje fakt, že 3D animáky se nikdy nevyrovnají poetice a uměleckým ambicím těch kreslených – leč nelze se moc čemu divit když jde o počin ještě z éry, kdy studio Dreamworks bylo na vrcholu svý tvůrčí inovace.... klobouček a jarmulka k tomu. ✡️ ()

lamps

První polovina výborná, druhá trochu nudila a celkově nadprůměrný a zajímavě pojatý animovaný film pro každou věkovou skupinu, kde mi ale scházel humor a těch písní bylo na můj vkus až příliš. ()

Jacinda

Výborný film, který mě zasáhl. Povedené zpracování blízké dětem i dospělým. Některé texty si zpívám do teď, nutno podotknouti, že se povedl i český dabing. Ještě poznámka. Neznám písen, která by mě více povzbudila a vlila mi do žil naději..a když je pak skoro ve všech jazycích světa...http://www.youtube.com/watch?v=03eGWUzr4t0 ()

Foox

Ač se může zdát dosti vydestilované téma spíše pro děti, opak je pravdou. Jednoduše podaný příběh o Mojžíšovi dokáže vzdělat i rodiče. Vše je pak odvyprávěno nádhernou klasičtější animací a brilantním soundtrackem, což dohromady dává opravdu nefalšovaný filmový zážitek. ()

Aidan

Výtečné animované zpracování příběhu o exodu Izraele z Egypta. Animované v tomto případě rozhodně neznamená dětinské a scény, kdy Mojžíš hovoří s Bohem, anebo kdy před prchajícími Hebrejci vystoupí oblakový sloup a moře se rozestoupí, opravdu dýchají posvátnem. Navíc je třeba ocenit životnou symboliku, která starozákonní události představuje s mnoha teologickými průhledy k novému zákonu. V tomto čtení je faraonova krutost k hebrejskými dětem představena jako předobraz novozákonního vraždění neviňátek. Mojžíš je mladý muž s "ježíšovským" vzhledem a v jednom okamžiku je - ve zřejmé souvislosti s evangelijním podobenstvím - zobrazen jako dobrý pastýř vydávající se pro ztracenou ovci. Jeho sestra Mirjam je zase, tak jako už v rané církevní tradici, vykreslena jako "nádoba víry" a jako odkaz na Ježíšovu matku Marii. Podobných detailů je zde přehršel. Po duchovní stránce se jedná o nadmíru povznášející snímek o důvěře v Boha, o milosti a o vysvobození z temnot, který dokáže zpětně obohatit čtení oněch prvních patnácti kapitol knihy Exodus, podle nichž je natočen. ()

InJo

Nebýt příšerných muzikálových vložek (které možná český dabing pokazil víc, než bývá zvykem), dal bych i 5*. Ale jiskření mezi Mojžíšem a Ramsesem, kteří byli ze začátku nejlepšími přáteli a poté okolnostmi donuceni stát se nejhoršími nepřáteli, by líp nenatočil snad ani John Woo. :) ___ Možná tomu dám po letech další šanci - tentokrát však ve vysoké kvalitě a v originálním znění... ()

HoneyBunny

Normálně nesnáším takové ty dlouhé a nudné filmy s biblickou tématikou, které v televizi běží na Vánoce a Velikonoce. Princ egyptský je ale jiný. Je to v podstatě animovaná (skvostně!) pohádka s velice dobrými písničkami, které ani při opakovaném shlédnutí nebudete přetáčet (ne jako u Disneyho). Postavy jsou jasně vykreslené, chápete jejich motivace, stejně jako celý příběh. A některé scény jsou naprosto úchvatné a pamatuju si je dodnes (hořící keř, odchod židů z Egypta, celá sekvence se smrtí prvorozených atd.) Církev by si měla zaplatit další díly, třeba Noemovu archu, O potopě světa a tak. (A mimochodem, tenhle film má skvělý český dabing!) ()

Frajer42

Tvrdým chlapům bych doporučil zhlédnout spíše tuhle verzi. Tato pohádka je totiž záležitostí spíše pro děti. Určitě se dětem její zhlédnutí vyplatí, neboť pohádka pojednává o událostech, které jsou pro nás nějakým způsobem významné. Ať už mají reálné podklady, či nikoli. Děti se třeba dozví, jaký strašný hajzl Mojžíš v mladých letech býval a jak rád ubližoval lidem. Významnou roli ve filmu hraje hudba, která je zde opravdu vynikající, neboť ji tvořil Zimmer a ten jinou než vynikající hudbu tvořit neumí. O něco horší je už zpěv, který někdy za poslech stojí a jindy zase ne. Animace ujde, ale příliš mě neoslnila. Dost jsem se těšil na zobrazení 10 ran egyptských. Tvůrci je bohužel zobrazili opravdu jen z vlaku asi během minuty a soustředili se v příběhu spíše na méně důležité až zcela nepodstatné blbosti. Trošku prostoru dostala snad pouze krvavá voda, kdy dostaly všechny ryby v jeden okamžik menstruaci. Je to vůbec hlavní problém snímku. Moc prostoru dostávají nedůležité věci na úkor těch klíčových. Zřejmě se tvůrci pokoušeli naservírovat dětem tu nejméně krvavou variantu. S výjimkou rybí menstruace se v pohádce snad ani krev neobjevila, když tak nad tím přemýšlím. Spodní hranice dvou hvězd! Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí