V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

levente

Dokonalá hudba. To je to co mě napadne, bodejť by ne od H. Zimmera. Dokonce i na českou verzi se dá koukat, je dobře přespívaná. Je to moc pěkně namalované. Člověk si docela i dost zapřemýšlí.... Jeden z nejlepších "vážných" animovaných filmů. ()

Torgal

Keby boli takto podané všetky biblické príbehy, nemal by som s ich sledovaním žiadny problém. Príbeh citlivo pracuje s predlohou a nie je to náboženská agitka, animácia je výborná a občas ponúkne úžasné scény (obzvlášť podarený je prechod cez Červené more). Piesne sú veľmi slušné, ale hudba je priam pompézna a dáva celému filmu epický rozmer. Ocenil som aj to, že sa film nesnaží zapáčiť deťom za každú cenu a tak tu vôbec nenarazíte na infantilné vtipy a humorné postavičky. Jednoducho animovaný veľkofilm ako sa patrí. 8/10 ()

MrGregor

Už nevím, jestli jsem dřív četl knihu nebo viděl film... každopádně velmi dobře, osobitě a originálně udělané... kam se ztratily podobné, kvalitní "pohádky" ()

SiMMaS

Celé to vypadá jako Disney, ale něco tomu chybí. Nevím, nějak jsem se nudila. Dlouhé scény, chyběl mi nějaký spád. To co bych rozpracovala naopak detailněji (egyptské rány) se vešlo do pár minut. Ani písně mě nijak nenadchly. ()

Biopler

Prvý animák, ktorému udeľujem plné hodnotenie. Nenachádzam nič čo by mi vtom bránilo. Známy biblický príbeh podáva veľmi zaujímavým a neopozeraným spôsobom. Dosť sa venuje i vzťahu dvoch bratov a vykreslenia príbehu pred prechodom cez Červené more. Má skvelé animácie. Je svieži a nápaditý čo sú u mňa piliere kvalitného animáku. Silný príbeh je tu samozrejmosťou, ale zvlásť by som vyzdvihol hudbu, ktorá býva u mňa problémom pri animákoch. Tu je čerešničkou na torte. Nezabudnuteľným pre mňa zostane zborový chorál "Deliver Us" hneď v úvode. Taktiež majstrom Zimmerom vygradovaný záverečný unik pred faraónovým vojskom. ()

Fido

Moc dobré, měl jsem obavu z animovaného podání příběhu, ale výsledek je nad očekávání. Skvěla konkurence mnohdy moderních animací "za každou cenu". ()

Sosak

Slabší animovaný celovečerák, který trochu škádlí svou hranatostí a ne zas tak záživným biblickým příběhem. Nápady to drsně postrádá v poměru s ostatními animáky stejné úrovně. Taky hlavně kvůli bibloidnímu námětu - tvůrci tam nemohli rozjet žádné vychytávky v prostředí a výtvarno se muselo omezit na to, že postavami budou pouze obyčejní lidé. Co na tom, že v Egyptě. Jinak animace jako vždy prvotřídní. ()

Bobšule

Jeden z nejkrásnějších animovaných filmů za poslední roky. Alespoň pro mě. Žádné soudobé ztřeštěnosti, ale nádherně a přehledně zpracovaný biblický příběh. Ačkoli je primárně určený pro děti, bez mučení doznávám, že jsem u některých momentů bulela jako stará želva. :-) ()

RajAthen

Precizní scénáristická adaptace Toho nejstaršího "scénáře", kde všechno do sebe zapadá, není to podbízivě dětské a navíc většina skladeb je skutečně podmanivá. Nejlepší scéna je asi několikavteřinové námluvy u otce nevěsty, jelikož ta gesta mluví sama za sebe... ()

Chrlič

Víte, já nejsem zrovna fandou náboženství a všeho kolem toho, nicméně tohle je naprosto úchvatný film. Ano, film. Né animák, ani pohádka. Film. Vlastně je to takové kouzelné, kreslené drama. ()

Acrobat

...zeme, ktorá je vraj v súčasnoti trochu posunutá nadol (juh), zo strán všetci nepriatelia a tí najmajetnejší príslušníci Dávidovej hviezdy sú kdekoľvek inde,, než v v tej Zemi. Nevadí, ono animovaný Moses si svoju rolu nesplnil výborne len v minulosti, ale zázračne sviežo pôsobí aj popri dnešných technicky oveľa premakanejších animákoch. ()

bono22vox

Lví král a Princ egyptský... dva nejlepší klasické animaky... mé srdeční záležitosti. A u obou vévodí typická klasická krásná animace a především nádherný soundtrack od Mistra Hanze Zimmera, a dohled Stevena Spielberga ()

rublik05

Kvalitní animované zpracování biblického příběhu o Mojžíšovi a jeho osvobození hebrejského lidu z egyptského otroctví, které je svým zpracováním určeno nejen pro děti, ale částečně i pro dospělé publikum. Mě osobně nejvíc zaujala asi hudba z dílny mistra Hanse Zimmera, kterou však zkazil naprosto katastrofální zpěv. Tempo vyprávění bylo docela fajn, stejně jako povedené postavy. Nemohu opomenout také krásnou animaci. Naopak mě zamrzelo jen letmé zobrazení 10 ran egyptských, které proběhly snad během pár minut, kdežto méně důležité události jsou nesmyslně natahovány. I přes relativně krátkou stopáž jsem se místy dost nudil, což je dáno asi rozporuplným scénářem a jeho snahou zalíbit se každé věkové skupině. Ještě štěstí, že si studio DreamWorks s dalšími počiny reputaci zase napravilo. 5/10. ()

TheRay97

Klasický příběh z biblické části Exodus o zázračném odchodu Židů z Egypta. Nejsem žádný odborník, ale přestože je tento animovaný film z velké části určen mladším generacím, rozhodně nikdo filmu nepohrdne a možná se i něco přiučí. Grafika se velmi povedla a muzikálová složka příběhu zvládnuta na jedničku. Doporučuji pustit v originále s původními hlasy. ()

met87

Momentálně si nevybavuji jiný animovaný snímek, který by mi chvílemi způsoboval husí kůži jako právě The Prince of Egypt. 9/10 ()

lumi3r3

Bravúrna réžia a strih. Postavy sršia nečiernobielymi emóciami. Intímne a pompézne zároveň. Rozprávku som videl už niekoľkokrát v časových odstupoch a - odhliadnuc od hútania nad starozákonným fundamentalizmom - vždy si ma (a najmä deti) podmanila. "Hospodin vzkazuje: Propusť můj lid!" ()

liberita

Nádherný film vychádzajúci z jedného zo základných pilierov viery miliónov ľudí na celom svete. Príbeh Mojžiša, jeho putovania, jeho duchovnej premeny, egyptských rán a prechodu Červeným morom je podaný so značným rešpektom a úctou k predlohe, ale svoje myšlienky násilne nikomu nevnucuje. No a hudba Hansa Zimmera v spolupráci Stephena Schwartza je kapitolou sama osebe, je úchvatná a podmanivá a výrazným sluchovým zážitkom sú okrem inštrumentálnych pasáží aj piesne, či už v nich zaznievajú hlasy popových dív Mariah Carey a Whitney Houston, hviezdy Orientu Ofra Hazy alebo speváckeho zboru. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí