V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

svik

Hodnotím za 4.... Noc víc vám k tomuto braku neřeknu než jen že to má trochu kloudný příběn--NIC VÍC - NIC MÍŇ ()

villon17

Pro dospělé nic nového, podívali se na nadprůměrně zdařilou kreslenou verzi dávného příběhu, ale pro děti velmi poučné. I když nevědí, že "se to stalo", mají základ nejrozšířenější knihy světa (pokud se jí teď nestal Harry Potter:) ). ()

Marek1991

Síce drahý film, ale svoj účel splnil. Keďže som veriaci, tak sa mi páčil jeho príbeh, aj keď nie vždy to bolo ono, napríklad odlomenie nosa sfingy a surfovanie kočiarmi po lavíne piesku, inak však pôsobivý film, ktorý je síce viac pre dospelých, no deti z neho tiež môžu niečo mať. Prekrásna hudba, prekrásna animácia, rozumne spracované, som príjemne prekvapený. ()

corpsy

Animovaný veľkofilm, do ktorého vkladalo štúdio DreamWorks nemalé nádeje, a podobne som na tom bol aj ja. Kým účtovníkov v štúdiu snímok až tak veľmi neohúril, u mňa to dopadlo o niečo lepšie. Na hodinku a pol som sa ponoril do magického biblického sveta, výborne sa zabavil, nostalgicky som si spomenul na všetky tie historické veľkofilmy 50. a 60. rokov a dostalo sa mi kvalitnej ukážky animovaného filmového umenia. ()

vurhor

Nejenom jeden z nejlepších animáků všech dob, ale také jeden z nejlepších biblických filmů v historii kinematografie, konkurovat mu může snad jen Poslední pokušení Krista a Jesus Christ Superstar. Princ Egyptský nenásleduje šablonu infantilnosti Disney, ani vždy pohodovou strukturu pixarovek, jde si vlastní cestou. A že mu to jde skvěle. Udržuje dobrou rovnováhu mezi jemným humorem a vážnými situacemi. Krásné a chytlavé písně, výborně odvyprávěný příběh, plus plno scén, které se člověku fakt dostanou pod kůži - scéna s hořícím keřem je jedna z nejlepších sekvencí ve filmové historii, to jako fakt, vždycky při ní dostanu husinu! Navíc je tu druhý film hned po Pánovi prstenů, který mě dohnal k slzám dojetí. A tu už něco znamená. Průměrných 5* ()

mis-ko

Bezchybná animácia, príjemná hudba, historický námet, a nie je to od Disneyho. To sú fakty, ktoré ma nachli pri sledovaní. Znázornenie vyvraždenia novorodeniat pomocou nástenných malieb je bezkonkurenčne najemotívnejšou animovanou scénou. ()

NinonL

Moc hezky zpracovaný příběh o Mojžíšovi. Některé části legendy jsou dosti zkrácené, jiné jsou vyprávěny podrobněji. Ale celkově nadprůměrný animák. ()

Wysch

Bylo mi deset a táta mě vzal do kina, tuším někdy po Vánocích, na tenhle animák. Byl to první a jedinej film, na kterej jsem šel s tátou. Táta v roce 2023 zemřel, a tak, když jsem teď po Vánocích 2023 (to be fair, 10. ledna 2024) film viděl znovu, byl to o to emočně náročnější animák. První animák, kterej jsem viděl v kině, první a jedinej film, na kterej mě vzal táta, určitě ne nejlepší animák, co jsem kdy viděl, ale 25 let nejlepší animák, kterej jsem jako malej špunt mohl vidět, a dokud nezemřu, budu u tohohle filmu pokaždý ronit slzu. Princ Egyptský je v podstatě zpohádkovatělý nadčasový příběh s nadčasovou animací a přesahem pro dospělýho diváka. The story is forever. The time is now. ()

Vojcl

Jeden z nejlepších animovaných filmů jaký kdy byl natočen!!! Výborné zpracování legendárního biblického příběhu, na svou dobu nadprůměrná animace a výtečná hudba!!!! Škoda, že jsem opět kvůli dabingu přišel o originální znění a nemohu tak posoudit výkony Vala Kilmera či Michelle Pfeifferové, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen... Jedinečné dílko pro celou rodinu!!! ()

Macejko

Príbehové skratky takmer vôbec nefungujú, respektíve nefungujú tak, ako si asi tvorcovia predstavovali, a celou stopážou sa tiahne dosť neohrabaná práca s postavami (nezriedka menia chovanie zo sekundy na sekundu - napr. Ramzes pri Mojžišovom návrate v prostriedku filmu). V týchto ohľadoch skrátka Princ Egyptský na iné animované klasiky veľmi stráca. Je tu však jedno veľké ALE. Ten film je totiž úchvatný. Husacina po celom tele sa dostavila už pri fantastickom úvode a opakovala sa pravidelne až do konca. Aj pri scénach, ktoré by na papieri pôsobili možno až smiešne (rany egyptské ako pieseň?) je tento animák neuveriteľne silný a pôsobivý. Zimmerova hudba je skvostná a animácia a kamera detto. S lepším scenáristom z toho mohla byť ultimátna klasika. Takto je to "len" perfektný a nefalšovane epický animovaný film. ()

BloodyVamp

Dechberoucí. Přesto že tu jde o animák pro děti, je film značně dospělý a objevuje se zde několik drsnějších a sugestivnějších scén, potažmo poselství, které ocení až odrostlejší publikum. Musím ocenit skvěle, pro současné publikum stále srizumitelný příběh, pojednávající o odchodu Židů z egyptského zajetí (kniha Exodus ve SZ). Obrovský šmrnc tomu všemu dodává jedinečná Zimmerova hudba (vynikající track Chariot Race) a muzikálová čísla. Na takový film se nezapomíná. ()

blackrain

Tvůrcům se velmi dobře podařilo převyprávět biblický příběh o Mojžíšovi. Myslím, že si přijdou na své i dospělí diváci. ()

PogoJoe

80% tady na CSFD? NE! PROSTĚ NE! Ztěží 50%. Strašně patetické, ucourané, rozvláčné, s nic moc písničkami, spousta náboženských blábolů - já tyhle pobožný kydy jednoduše neberu. Chvílemi mě to i bavilo, hlavně první polovina, ale ten konec byl docela hrozný. Známý příběh, který nepřekvapí, nic moc grafické zpracování, většinou nuda... ()

higuain

Nesedlo mi to. Princ Egyptský má nevýhodu, že je v zásadě o tragické a poměrně kontroverzní pověsti. Tu se snaží vyprávět se zaměřením na dětského i dospělého diváka zároveň a ve výsledku je z toho podivný mišmaš na půli cesty mezi pohádkou a biblickým příběhem plným utrpení. ()

kajas

Jak mám animované muzikály běžně docela v oblibě, v tomto případě mi doprovodné písně zkazily celkový dojem z filmu (český dabing tedy nemůžu doporučit). Rozestoupení Rudého moře bylo ale velice působivé. ()

kinderman

Skvělý „klasický“ animák studia DreamWorks o Mojžíšovi a vyvedení Izraelců z Egypta co do působivosti hravě strčí do kapsy DeMillův na hranici kýče balancující opus Desatero přikázání. Žádná zpívající veselá zvířátka ala Disney, nýbrž opření se o biblický text (samosebou s příslušnou autorskou licencí), monumentální Zimmerova hudba a silné písně (především úvodní Deliver Us) v podání špičkových interpretů. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí