V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Sdoom

Pěkné zpracování biblického příběhu, i když poněkud zkratkovité. Animace je však zdařilá, hudba více než povedená (soška za píseň zasloužená, i když osobně bych jí dal spíš za "Deliver Us") a vše podstatné děj obsahuje. Příjemný a zábavný animák, který má navíc přidanou vzdělávací hodnotu. :-) ()

Melios

Kto nevidel, nepochopí, čo na tomto umeleckom diele tak moc obdivujem. Ukážková kreslená rozprávka (nielen) pre kresťanov ()

HiddenDragon

Kvalitni animak, ktery tezi ze zname legendy o dvou rodove rozdilnych bratrech, hebrejskem nalezenci Mojzisovi a budoucim faraonovi Ramsesovi. Film vcelku pochopitelne predpoklada, ze divak alespon trochu tyto udalosti zna, protoze ty hlavni defacto nevysvetluje (10 egypt. ran nebo Desatero) a jen je poda animacne - to jen tak pro pripad, ze nekdo se Starym zakonem vubec neprisel do styku, mel by si o tom neco precist, jinak muze byt u filmu zmaten. Animace je z pohledu r. 2014 uz trochu retro, ale porad koukatelna. Barvy, stiny a celkova atmosfera je bezva. Neni to Disney, takze zadna roztomila zviratka sekundujici hl. postave, ale seriozni pribeh. Hudba ma ten spravny egyptsky (orientalni) nadech a oscarova pisnicka "When You Believe" je opravdu krasna. Hodne me na orig. DVD mrzela absence titulku, ktere by se hodily i k dabovane verzi. Mam spatnou zkusenost s cesky nazpivanymi skladbami, ze jim neni rozumet - coz se tady potvrzuje. Mozna to ma na svedomi spatne ceske ozvuceni, kazdopadne velmi doporucuji sehnat titulky a pustit si to radsi v angline. ()

iXtr3m3

Starý známy biblický príbeh osekaný na prijateľnú formu pre všetky vekové kategórie zo posledných časov, kedy ešte normálna animácia hrala prim pred CGI. Čo viac si priať? Možno dlhšiu formu, ktorá by spracovala príbeh menej skratkovito, ale to by zasa deti ťažko strávili. Ja som bol spokojný aj po toľkých rokoch od premiéry, keď som to dnes zhliadol so svojou dcérkou. ()

Lukiš

Dobře zpracovaný biblický animovaný film, který je v první polovině super, ale ve druhé už trochu nudí!!! ()

VIPerson

Viděl jsem to poprvé v kině když mi bylo deset. Byl jsem unešen zejména triky a písničkami, které už dnes nemusím, snad krom povedené When You Believe. Nikdy jsem neviděl takovou nádheru. Dnes po jedenácti letech to ve mě zůstává a neuvěřitelně jsem si tu projekci užíval. Akorát si vzpomínám, že jako dítě jsem opravdu nebral v potaz příběh, který tento film zobrazuje, a proto si nejsem jist komu je vlastně film určen. Jestli dětem, kterým jde hlavně o obrázky a sympatické postavičky nebo dospělejším jedincům, pro které je někdy toto téma až příliš vážné. Tak snad jsem to nezamotal. Shrnutí je takové. Krásná animace, silný příběh, Zimmer v nejlepší formě a k tomu nostalgické vzpomínky. ()

Paity

I když samotný příběh (báji) vůbec nemusím, tohle se povedlo. Grafika ucházející, hudba však geniální. Jako dětská či rodinná záležitost naprosto skvělá. Mohu jen doporučit. ()

Stružák

Princ Egyptský je určitě jeden z těch dospělejších animáků. Nečekejte extra porci humoru, nečekejte žádnou parodii. Tohle je film postavenej na hezkým příběhu, má poutavé grafické zpracování a krásný soundtrack. Celý se to odehraje v takovým tempu, že se člověk nestačí divit. Kde ustoupí do pozadí samotný děj, přijde na řadu nějaká ta písnička nebo nápadité zpracování (pohybující se fresky apod.). Zatím dávám hodně dobrý 4 hvězdičky, ale do budoucna může klidně jedna navíc přijít. ()

ti88na

Na začiatku som bola trochu zaskočená a nemala som z toho dobrý pocit. Predovšetkým tá heroická, muzikálová pieseň bola chvíľami až nepríjemná. Podstatné však, je že na konci sa mi už rinuli slzy bez ohľadu na moje sebaovládanie a s výsledkom som bola veľmi spokojná. A to po všetkých stránkach, nakoniec aj tej hudobnej. Mojžiš je asi jeden z najzaujímavejších príbehov Starého zákona a spolu s Kráľovnou Ester patrí aj k mojim obľúbeným. Hoci by si tento príbeh zaslúžil živý film, a pri súčasnej technike by to nebol žiadny problém, tento animovaný film je viac ako dôstojné spracovanie. Nádherné emócie, by okrem toho mohli zaniknúť pri prílišnej snahe o čo najúžasnejšie vizuálne poňatie, ako sa to mnohokrát deje. ()

Mafian

Vrcholné dílo animovaného filmu. V případě The Prince of Egypt není vůbec špatné používat superlativy, protože skvělý příběh, krásná kresba (klasická, žádný počítač) a naprosto dokonalá hudba (Zimmer se překonal!) ho vrhají na vrchol svého žánru. Viděl jsem snad stokrát a klidně si The Prince of Egypt pustím ještě jednou. Chci viděl, jak se tohle Ridley Scott pokusí trumfnout! ()

jasiska

Napriek viac ako kladným hodnotenia ostatných si nemôžem pomôcť, a preto nedám viac ako 3 hviezdičky. Film bol super - páčila sa mi aj animácia, aj dej vo všeobecnosti a ani mi nevadilo rozprávkové zjednodušenie, ale keď je niečo muzikál (je jedno, že kreslený), tak by to buď nemali dabovať, alebo by to mali nadabovať aspoň trochu počúvateľne. Predpokladám, že keby som to videla v pôvodnom znení a nie tom nekvalitnom českom, tak by som hodnotila za 4 hviezdičky. ()

Matematicka

V komentáři k tomuto filmu mi nezbývá než souhlasit s mými oblíbenými uživateli Aidanem a Isherwoodem: Ano, jde o citlivé zpracování tolik známého biblického příběhu. Nechybí tu ani symbolická a transcedentní rovina (v tomto směru se mi moc líbilo "řádění anděla smrti" či "zjevení v hořícím keři", které opravdu dýchaly posvátnem), aniž by to narušilo příběh či nudilo. Za povšimnutí stojí také invenční scény, např. rozpohybování nástěnných maleb ve faraonově paláci, když Mojžíš pochybuje o své identitě a přemýšlí, co dál. Krásná hudební složka s překvapivě vkusnými texty písní (i v českém překladu), s občas dobře zakomponovanou hebrejštinou. Souhlasím s Isherwoodem, že po Lvím králi (mém nejoblíbenějším animáku z dětství), jde o další zasloužený klenot animovaného filmu. ()

Prochy38

Tento filmek jsem si dal ve dvojbloku s Legendou o Mulan a Princ egyptský to tedy vyhrál a asi s přehledem. V podobných filmech mi hodně vadí písňové vstupy. Ale tady ty písničky měly sílu a byly opravdu kvalitní! Přiznám se, že než začal příběh nabírat na obrátkách, nedocvaklo mi, o čem to vlastně je. Nakresleno je to úžasně. Závěr byl hrozně silný a místy mi i běhal mráz po zádech. Nejsilnější pasáž asi egyptské boží rány. Pro mne jeden z nejlepších animáků 90. let!!! ()

Honzeek95

Velmi povedený český dabing, úžasná hudba Hanse Zimmera a téměř bezchybný scénář. Jeden z mála snímků, který mě nenudil ani chviličku. Pro mě určitě patří do top10 animovaných filmů! "Stanou se zázraky, když víru máš..." ()

Rozjimatel

Ďalší z filmov, ktoré po rokoch strašne zostarli. Po 20 rokoch z pôvodného náboja nezostalo skoro nič. 3 hviezdy z odretými ušami za nostalgiu, maximálne jednu podarenú pieseň, za Zimmerov soundtrack a slušnú animáciu. Skoro všetky piesne boli strašne otravné, aj keď priznávam, mohol k tomu prispieť český dabing, ktorý často zvykne hudobnú zložku pochovať. Príbeh bol spracovaný tendenčne až nudne, čo je ďalšia veľká škvrna na kráse. A ako som mal tento animák rad! ()

Ukko

Jedna z mále pěkně předělaných legend a jako bonus hezky postaru ale mistrně ztvárněná animace. Mám pocit, že tohle byl poslední ručně animovaný film z produkce WDisneye. ()

Angie91

Hodně rozporuplné pocity! Tak jako při shlédnutí filmu tak i při četbě Bible jsem cítila to samé mrazení. Sethi měl na rukách krev, ale čím se může pochlubit Bůh? Vždyť i on si umazal ruce od prvorozených. Nemá být dobrotivý a spravedlivý? Ale i přes mrazení po celém těle, to byl nádherný zážitek a nemůžu uvěřit, že v roce 98´ vzniklo něco tak nádherného. Tohle je přesně ten typ filmu při kterém oněmíte úžasem, ale pak dlouho nemátu chuť pustit si ho znvou. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí