Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film natočený na motivy románu Karla Maye U trosek babylónských a V říši stříbrného lva. Kara ben Nemsi s hadži Halefem osvobozují ze zajetí v paláci na Eufratu mladé sourozence, dívku Safu a jejího bratra Ikbala. Drží je zde lupič a obchodník se zbraněmi Sáfir. V hladomorně se nachází též cestovatel Sir Lindsay a německý profesor Pfotenhauer... (Mariin)

(více)

Recenze (4)

Flego 

všechny recenze uživatele

Babylonský lev je voľným pokračovaním príbehov Karla Maya z Orientu o Kara Ben Nemsim a jeho priateľovi Hadži Halefovi. Hadžiho hral rovnaký herec (Geogr Thomalla) a je dokonca v titulkoch na prvom mieste. Karu hral Helmuth Schneider (poznáme ho ako Angelikinho záchrancu z filmu Angelika a sultán). Film je natočený v rovnakej koprodukcii ako Karavána otrokov, jeho úroveň je rovnaká, taktiež chyby i humor. O ten sa starajú okrem Hadžiho opäť anglický cestovateľ a nemecký ornitológ. Režisérom bol Hanns Wiedmann pod pseudonymom Johannes Kai. Štvrtá recenzia. ()

Fary 

všechny recenze uživatele

Bohužel ačkoliv by se mi celkově film líbil, dělá z něj Georg Thomalla v roli nablblého hadžiho Halefa neskutečnou hovadinu. :-/ :( ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od Marischkovy Karavany otroků (Die Sklavenkarawane) se mi tato orientální mayovka Johannese Kaie zdála nudná a zbytečně dlouhá. Helmuth Schneider jako Kara ben Nemsi je sice sympatičtější než předchozí Viktor Staal, ale to je snad jediný klad. Připadalo mi, že filmu chybí akčnost, humor a nějaké ozvláštnění. Porovnejte se zmíněnou první úspěšnou poválečnou filmovou mayovkou Georga Marischky, m.j. režiséra Pokladu Inků http://www.csfd.cz/film/99172-sklavenkarawane-die/ ()

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Jedná se o film natočený podle románu Karla Maye! Konkrétně podle druhého dílu cyklu "V říši stříbrného lva". V českých knihách věnovaných fenoménu Karel May bývá film přeložen jako Lev babylonský, doslovný překlad je očividně Na troskách Babylonu. Film volně navazuje na Karavanu otroků, kde Karu ben Nemsiho hrál Viktor Staal, v tomto filmu hraje Karu Helmuth Schneider, kterého znáte z posledního dílu Angeliky (Francouz žijící jako otrok v islámském světě, který se zamiluje do Angeliky). Film je jedním z mála filmových či televizních výtvorů odkazujících v titulcích na tvorbu Karla Maye, který toto také d o d r ž e l !!! Kara ben Nemsi se svým průvodcem Halefem (skvěle ztvárněn velmi rychle hovořícím Georgem Thomallou) pomáhá starému Polákovi najít děti, které mu byly uneseny před dvaceti lety. Tentokrát proti nim nestojí ani Žut, ani Machredž, ale zato ďábelský Sefir (čti Zefír). Milý film již takřka půl století starý. circa 70 % ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama